KEĎ SA VEDOMOSTIAM INÝCH VYSMIEVA MRS. VAJANY

KEĎ SA VEDOMOSTIAM INÝCH VYSMIEVA MRS. VAJANY

KEĎ SA VEDOMOSTIAM INÝCH VYSMIEVA MRS. VAJANY 620 330 Mr Hyde

Priznám sa, že už ma nebaví analyzovať postoje dosluhujúcej hlavy štátu. Nie sú ničím zaujímavé, takmer vždy sú protirečivé a čoraz častejšie lživé. Chápem aj pocity mnohých z vás, ktorí ju volili, lebo si mysleli, že prichádza štátnik, no namiesto neho prišiel len šatník. A nie som pritom vôbec škodoradostný, lebo je to tragédia, ako táto extrémne falošná žena vedome až programovo rozdelila Slovensko. No z času na čas sa musím voči jej bezočivým klamstvám ozvať.

Stalo sa už akousi tradíciou nášho verejného života, že politik sa usiluje vykresliť sám seba v tom najlepšom svetle a popiera akékoľvek chyby. Do istej miery je to pochopiteľné, lebo v našej politickej kultúre sa priznanie chyby považuje za prejav slabosti, ktorú protivník ihneď zneužije. Zuzana Čaputová však v dnešnej relácii Na telo tak zavádzala, že si to vyžaduje niekoľko poznámok.

Prezidentka sa opätovne pokúšala vyvolať dojem, že ona reprezentuje Slovensko v tom najlepšom svetle, že nikoho neohovára a že európske inštitúcie majú vlastné informácie o dianí u nás… Ona nás má asi všetkých za hlupákov alebo minimálne novinárov, ktorí jej zožerú každú sprostosť a nikdy voči nej nemajú kritické otázky. No odkiaľ asi získava Európska komisia a Európsky parlament informácie? Najmä ak v ich reakciách počujete slovník opozície? A predovšetkým, môže takéto veci obkecávať, koľko chce, ale to, že v rozhovore pre Financial Times pred dvoma mesiacmi otvorene nabádala zahraničné politické a finančné kruhy, aby zastavili Slovensku prísun peňazí z eurofondov, jednoducho poprieť nemôže, lebo je to tam čierne na bielom.

Čaputová opätovne podporila finančnú zbierku na muníciu pre Ukrajinu a vyhlásila, že je za mier. Nech nás už prestane kŕmiť týmito nezmyslami a povie, čo konkrétne urobila za tých päť rokov pre mier. Veľké guľové nič. Podobne ako Korčok podporila každú vojnu, každé zbrojenie, neozvala sa ani vtedy, keď vláda v demisii protiústavne darovala stíhačky Ukrajine, tá žena má namiesto srdca nábojnicu. Klamala aj vtedy, keď tvrdila, že sme sa už na summite NATO v Bukurešti zaviazali, že Ukrajinu prijmeme do NATO a že to podporila aj súčasná vláda. Žiadny takýto záväzok nepadol, prijala sa len politika otvorených dverí. Premiér Fico jasne povedal, že členstvo Kyjeva v Severoatlantickej aliancii bude vetovať a táto slizká pani sa ho iba pokúša vlákať do svojich intríg.

No a napokon… prepáčte, ale keď práve niekto ako Zuzana Čaputová povie, že ona nebude osobná voči Machalovi a vzápätí okomentuje jeho výrok, že ako niekto vie, či je Zem guľatá, keď nebol vo vesmíre, urážlivým bonmotom, že či má v hlave mozog, keď ho nevidela… No. Ono by to bolo aj vtipné, ale žarty tohto druhu si môže dovoliť robiť len človek s intelektom na úrovni. A nie blondínka, ktorá pošepne ukrajinskému prezidentovi, že naša najväčšia vodná elektráreň sa nachádza vo Vajanoch. Lebo o intelektuálne náročnejšie vtipy by sa mal predsa len pokúšať iba niekto, kto netrpí utkvelou predstavou, že s funkciou získal aj rozum. Už stačilo, pani Zuzana. Opäť ste nám všetkým dokázali, že nadstraníckosť sa o vás ani neobtrela. Kiež by vás do konca života živili iba tí, ktorých názory ste reprezentovali.

Zdroj: FB profil Eduard Chmelár