Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím IX.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím IX.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím IX. 620 330 Mr Hyde

Premýšľam, či tí klíma kokoti, pardon aktivisti sa dostanú aj k nám na Slovensko. Tie zábery ako končia na predných kapotách, no sila. Ktovie ako by som to ja riešil. Možno začal rýchlo cúvať a potom stočil volant do strany. Dotyčný na kapote by letel do strany. Tak príjemne čítanie.

Ako sa zbaviť klimatických demonštrantov blokujúcich cestu

Nová generace americké klasiky měla být jen elektromobil. Automobilka už teď ví, že to nepůjde, nabídne i šestiválec

Přišlo nám neuvěřitelně naivní předurčit zrovna tohle auto k úplné elektrifikaci, neboť by šlo o extrémní mezigenerační posun. Výrobce tak později připustil, že nový Charger bude připraven vyfasovat i spalovací pohon, teď už má být ruka v rukávě.

Řada výrobců aut nám pomalu dennodenně překládá své vize skvělé elektrické budoucnosti. Ještě před dvěma třemi lety jim to spousta lidí baštila už proto, že věřila, že automobilky vědí, co dělají. Zkušenosti širší veřejnosti s elektromobily se navíc blížily nule a když už někdo nějaké získal, předpokládal, že sliby o poklesu cen a zlepšení použitelnosti takových aut budou naplněny.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/nova-generace-americke-klasiky-mela-dorazit-jen-jako-elektromobil-automobilka-uz-ted-vi-ze-to-nepujde-nabidne-i-sestivalec/

Elektromobily vraj čaká bod zlomu. Podobne ako ‘mikrovlnky‘

Zamieria „spaľováky“ naozaj do múzea? Analýza Bloomberg Green totiž tvrdí, že prijatie elektromobilov sa blíži ku kritickej hranici, po ktorej má nastať doslova boom. Na niektorých trhoch však predaje elektrických áut nielenže nerastú, ale dokonca klesajú. Trh totiž ovplyvňuje nielen samotný dopyt ale aj regulácie.

Detaily: https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/679605-elektromobily-vraj-caka-bod-zlomu-podobne-ako-mikrovlnky/

Neprodané elektromobily nikdo nechce až 2,2krát déle než loni, zájem o ně opravdu neroste

Celá teze o rostoucím zájmu o elektrická či hybridní auta je chimérou, nepochopením reality současného trhu. I přeneseně ale obtížně hledá oporu v realitě – na trhu nových i ojetých elektromobilů kupců zjevně přibývá zásadně pomaleji než nabízených aut.

Prodeje elektromobilů rostou, to je fakt, vždy se ale musím pousmát, když si z toho někdo vyvozuje závěr toho typu, že poptávka po těchto autech roste. Neroste, ostatně po nich nikdy žádná podstatná poptávka ani neexistovala. Elektromobily, dobíjecí hybridy a další ekonomicky a/nebo uživatelsky nesmyslná řešení si lidé nevyžádali, přesto jim byla nabídnuta. Tak je někteří kupují, není to ale dáno tím, že by je primárně chtěli.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/ze-zajem-o-elektromobily-roste-neprodana-nova-i-ojeta-elektricka-auta-se-na-skladech-povaluji-az-2-2krat-dele-nez-loni/

Život v Nemecku a klíma ko(k)oti obťažujúci život občanov

Prekážkou je strach z nabíjania, nie z dojazdu, hovorí šéf Fordu o elektromobiloch

Dnešní američtí zákazníci elektrických fordů nemají obavu z toho, jestli jim bude stačit dojezd, ale o to, jak bude fungovat nabíjení, jak odlišné bude od tankování benzínu. Elektromobilu se nechtějí přizpůsobovat, nýbrž ho zvažují podle toho, jak bude sedět jejich potřebám.

Detaily: https://www.auto.cz/prekazkou-je-strach-z-nabijeni-ne-z-dojezdu-rika-sef-fordu-o-elektromobilech-149801

Oběd zdarma znovu nebude, majitelé elektromobilů budou muset zaplatit vše, co vytahali z kapes jiných

A snadno zaplatí ještě víc, než původně dostali, ať už přímo či nepřímo. Kdy lidé konečně pochopí, že zadarmo ve výsledku nedostanou nikdy od nikoho nic?

„Neexistuje nic jako oběd zdarma,” řekl kdysi slavný ekonom Milton Friedman. A v pár slovech jednoduše popsal to, co mnozí během svého života dříve nebo později složitě sami poznali – že se nikde nic skutečně zadarmo nerozdává a každá přijatá výhoda bude muset jednou být tím či oním způsobem splacena.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/obed-zdarma-znovu-nebude-majitele-elektromobilu-budou-muset-zaplatit-vse-co-si-vytahali-z-kapes-jinych/

„Klimatický výbor“ vyzýva Britov, aby vypli kúrenie

Údajne nezávislý orgán Climate Change Committee (CCC) bol založený v roku 2008, aby poskytoval vláde Spojeného kráľovstva rady v oblasti klimatickej politiky. Teraz sa od britských obyvateľov žiada, aby večer nevykurovali svoje domovy – aby tak pomohli vláde dosiahnuť stanovené „klimatické ciele“.

Konkrétne povedané, ľudia sú vyzývaní, aby si „predhrievali“ svoje domovy v popoludňajších hodinách, keď je spotreba elektriny v celej krajine nižšia, a pre tých, ktorí používajú elektrické vykurovacie systémy a čerpadlá, aby večer vypínali radiátory. Tvrdí sa, že to prispieva k zníženiu celkových emisií oxidu uhličitého v krajine a ďalej, že chcú Britom pomôcť ušetriť peniaze.

Detaily: https://nyadagbladet.se/utrikes/klimatkommitte-uppmanar-britterna-att-stanga-av-varmen

Výbuch spôsobila chybná batéria elektrického auta

Garáže zničené, domy poškodené: Prudká explózia spôsobila skazu v Neuss. Teraz je to jasné: nebol za tým úmysel.

Detaily: https://www.spiegel.de/panorama/neuss-defekter-e-auto-akku-loeste-explosion-aus-a-f0533b58-90cf-4cf1-91d6-816f8fa39416

Kto môže za globálne otepľovanie?

Film bol odvysielaný ČT v roku 2008.

Malý prieskum v Nemecku

Podľa prieskumu Nemeckej obchodnej a priemyselnej komory hodnotí väčšina nemeckých firiem negatívne dopad politiky energetickej transformácie, ktorú presadzujú úrady krajiny, na ich podnikanie.

Tak 52 % šéfov opýtaných firiem uviedlo, že kurz, ktorý vedenie krajiny zvolilo na dosiahnutie klimatickej neutrality, má na ich vlastné podnikanie „negatívny alebo veľmi negatívny“ vplyv.

Iba 13 % uviedlo pozitívny vplyv. V energeticky náročných odvetviach tri štvrtiny podnikov uviedli negatívne dôsledky energetickej transformácie.

Prieskumu sa zúčastnilo 3 572 nemeckých podnikov zo všetkých odvetví a regiónov krajiny.

Schyľuje sa k elektroproblému? Celosvetový nedostatok lítia môže nastať už o dva roky

  • Elektromobily majú byť z pohľadu Európskej únie „záchranou sveta“, keď majú v roku 2035 nadobro nahradiť spaľovacie modely áut.
  • Alternatívou k nim majú byť, zrejme, iba vozidlá využívajúce syntetické palivá. Tie sú však nateraz mimoriadne drahé.
  • Ani s batériovými vozidlami to však nevyzerá ružovo – analytici hlásia, že zásoby lítia sa výrzane míňajú.

Detaily: https://hnonline.sk/auto/doprava/96101984-schyluje-sa-k-elektroproblemu-celosvetovy-nedostatok-litia-moze-nastat-uz-o-dva-roky