Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím VIII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím VIII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím VIII. 620 330 Mr Hyde

Dnes začneme tým, že Slovák bude priamo riadiť tieto veci o ktorých v tomto seriály píšeme. Relevantných informácii je nespočetné množstvo. Prinášame len časť z nich.

Eurokomisár pre klímu Timmermans rezignoval, jeho robotu s Green Dealom preberie Šefčovič

Detaily: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/678909-eurokomisar-pre-klimu-timmermans-rezignoval-jeho-robotu-preberie-sefcovic/

Ani Němci už nevěří, že by plány na rozmach elektromobilů šlo splnit. Prodeje letos klesnou, miliony aut nikdo nechce

Od počátku nesmyslné plány na rozmach naprostou většinou lidí nechtěných vozů jsou v poslední době přehodnocovány jeden za druhým, Němci ale dosud zůstávali optimisty. Teď už i tamní experti říkají, že záměry vlády realita „dalece mine”.

V březnu 2000 byla přijata Lisabonská smlouva, podle níž se Evropská unie měla do deseti let stát „nejdynamičtější a nejkonkurenceschopnější ekonomikou světa založenou mimo jiné na udržitelném hospodářství“. Jinými slovy bylo v moment, kdy EU tvořila třetinu světového HDP a na její firmy připadal pomalu tentýž podíl globální tržní kapitalizace, zaveleno mj. k zezelenání starého kontinentu. Výsledek však původním záměrům odpovídá jen stěží.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/uz-ani-nemci-neveri-ze-by-plany-na-rozmach-elektromobilu-byly-dosazitelne-lide-nekoupi-7-az-8-milionu-aut/

Farmárka popisuje ako prebieha vyvlastňovanie holandských fariem

Všetci zástancovia klimatickej agendy podporujú bezprecedentné vyvlastňovanie v Holandsku, ktoré už okrem iného viedlo k desiatkam samovrážd farmárov, ktorí nevideli ďalšiu životnú perspektívu. Mnohé farmy sa totiž dedia po dlhé generácie, často mnoho storočí, takže pre väčšinu holandských poľnohospodárov je ich podnikanie aj ich zmysel života, ktorý im však teraz berú.

Nikto z nich totiž už nesmie podnikať nikde na území EÚ, takže ukončenie činnosti je doživotné. A to v situácii, keď farmári mnohokrát ani inú prácu nevedia. Holandská vláda síce tvrdí, že ide o „dobrovoľný výkup,“ aby všetko nevyzeralo tak drasticky, lenže ak majitelia svoje farmy nepredajú – väčšinou pod cenou – hrozí im perzekúcia a vyvlastnenie, po ktorom by nemali ani podnikanie, ale ani minimálnu kompenzáciu.

Detaily: Anje Grin – Ik heb een heftig en verdrietig bericht : Ons… | Facebook

Čo ak klamali?

Nikto si nie je celkom istý, koľko verejných peňazí bolo sekvestrovaných v mene „zmeny klímy“, okrem toho, že za posledné dve desaťročia sa to celkovo pohybuje niekde v desiatkach biliónov. Vieme tiež, že tieto peniaze nekúpili ani jeden zlomkový stupeň „zmeny klímy“.

Svetoví lídri chcú toto číslo stanoviť v stovkách biliónov.

Ak sa ukáže, že naši politickí vodcovia, vedeckí experti a cnostné globálne byrokracie klamali o celom scenári „koniec sa blíži“ – môžeme dostať späť svoje peniaze?

Zdroj: https://www.spectator.com.au/2023/07/what-if-they-lied-reparations-for-the-climate-change-scam-at-300-trillion-and-counting/

Lidé jsou s dobíjecími stanicemi elektromobilů nespokojeni čím dál víc, do budoucna má být jen hůř

Ačkoli veřejných dobíjecích stanic soustavně přibývá, jejich spolehlivost zůstává pochybná. Elektromobily se navíc dostávají ve stále větší míře k lidem, kteří se bez veřejných stanic neobejdou. To všechno má za následek stále menší spokojenost s nimi.

Masovému přijetí elektromobilů ze strany zákazníků brání prvé řadě obavy potenciálních kupců. Ti se obávají příliš vysokých cen i dlouhodobých provozních nákladů, zrovna to se ale může změnit. Kde ovšem žádná podstatná změna není na dohled, je obava z použitelnosti těchto aut.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/lide-jsou-s-dobijecimi-stanicemi-elektromobilu-nespokojeni-cim-dal-vic-do-budoucna-ma-byt-jen-hure/

– načo ich odlepujú ?

Klimatickí aktivisti zo skupiny Posledná generácia (Letzte Generation) vo štvrtok čiastočne ochromili cestnú dopravu v Mníchove.

Podľa tamojšej polície sa na šiestich miestach bavorskej metropoly prilepilo k ceste približne 25 protestujúcich aktivistov. Letzte Generation uvádza, že ich bolo dvakrát toľko.

Polícia okolo takto vytvorených blokád odkláňala dopravu a odstraňovala protestujúcich z ciest.

Zdroj: https://nordot.app/1067410836994752513

Elektrické kolobežky budú v Paríži od 1. septembra zakázané

Otec Borisa Johnsona povedal, že v budúcnosti si chudáci nebudú môcť dovoliť lietanie, a to je skvelé.

Vládni predstavitelia a ekoaktivisti v poslednom čase čoraz viac hovoria o zavedení dane z „uhlíkových emisií“.

Všetky presuny zároveň vykonávajú nasúkromných lietadlách. Je zrejmé, že celý tento humbuk okolo uhlíkovej stopy je len ďalším spôsobom, ako zarobiť na obyčajných ľuďoch a zahnať ich ešte hlbšie do otroctva.

Evropa je nejhorší místo pro pořízení a provoz elektromobilu, říká studie, snahám EU dává pikantní pachuť

Elektromobily mohou na některých místech dávat smysl, je třeba ale velmi komplexní analýzy veškerých krátko- i dlouhodobých dopadů, abyste něco takového mohli tvrdit. Evropští politici si svůj domácí úkol zjevně nesplnili.

Nákup na splátky není ničím neobvyklým, ostatně do této škatulky lze zařadit třeba i leasingy aut či hypoteční úvěry, kterých využívá kdekdo. Věci fakticky dostupnějšími nečiní, nenutí vás ale nejprve šetřit a pak používat, ostatně na takové bydlení by lidé museli často šetřit dekády, než by si jej vůbec pořídili. Po zralé úvaze se tak můžete hned dostat k něčemu, co vás bude stát ještě roky či dekády práce.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/evropa-je-nejhorsi-misto-pro-porizeni-provoz-elektromobilu-rika-studie-snaham-eu-to-dava-pikantni-pachut/

Ich zbraňou sa stalo zrnko šošovice. Ekoaktivisti v Európe vypúšťajú pneumatiky SUV vozidlám

Nazývajú sa Tyre Extinguishers a združujú sa anonymne po celom svete. Ich cieľom je poučiť ľudí o klimatickej škodlivosti vozidiel typu SUV. Odpovede ohľadom ich činnosti sme hľadali u odborníka na automobily.
„Chápeme, že sa teraz hneváte, ale neberte si to, prosím, osobne. Nič proti vám nemáme, prekáža nám len vaše auto. Jazda takýmto veľkým autom v mestskom prostredí má totižto obrovské dopady na všetkých ostatných ľudí,“ znie úvod propagačného letáku od skupiny klimatických aktivistov.

USA – štát NEVADA – rozohnanie EKO aktivistov

Asi jediná cesta pre tie hlúpe EKO hlavy. Čo myslíte?

Infrazvuk z veterných turbín poškodzuje ľudské srdce

Veterné elektrárne majú od ekologického energetického zdroja veľmi ďaleko. Dôkazov o ich škodlivosti je nepreberne a mohli by prípadne slúžiť aj ako argument proti ich inštalácii napríklad aj vo vašom okolí. Podľa všetkého už veterná lobby „zasekla svoje pazúriky“ aj u nás a je teda otázkou času, kým bude aj u nás krajina vo veľkom lemovaná veternými monštrami.

Pripomínam, že samotné veterníky sú veľmi neekologické už pri ich výrobe. Pri výstavbe je potom nutné mnohokrát vyrúbať ohromné ​​množstvo stromov, len v Škótsku už napríklad vyrúbali 16 miliónov stromov len preto, aby pre ne urobili miesto. Napríklad v Nemecku kvôli turbínam vyrúbali časti dlhoročného lesa s veľmi cennými stromami, kam mnoho ľudí vyrážalo za rekreáciou.

Samotná prevádzka veterníkov potom tiež prináša mnoho škôd pre životné prostredie. V miestach veterných elektrární bývajú likvidované celé vtáčie populácie, ale aj užitočný hmyz. Ak sú potom veterné elektrárne umiestnené napríklad v mori, spôsobujú značný úhyn vodných živočíchov.

Detaily: https://report24.news/ploetzlich-und-unerwartet-infraschall-von-windraedern-schaedigt-menschliches-herz/ + https://www.mdr.de/wissen/windkraftanlagen-infraschall-gesundheit-100 + https://www.schwaebische.de/regional/baden-wuerttemberg/infraschallschwaecht-die-herzkraft-66640

Na záver srandička z Chorvátska

  • dôkaz globálneho otepľovania chorvátskych vedcov