Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím VII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím VII.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím VII. 620 330 Mr Hyde

Ten čas ale beží. Už tu máme siedmu časť o green-elektro bláznovstve. Ako aj v minulých dieloch, článok čisto faktografický.

Jedna z mála automobilek přiznala, že elektromobil z jejích zákazníků nikdo nechce, zůstane u spalovacích motorů

Co myslíte, že by se dozvěděla Škoda, kdyby se svých zákazníků zeptala na to samé? Velmi pravděpodobně by byla odpověď stejná, nakonec prodeje značky třeba u nás obstarávají elektromobily z 1,3 procenta. Jenže Škoda se neptá, Zenvo se zeptalo.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/jedna-z-mala-automobilek-priznala-ze-o-elektromobily-je-mezi-jejimi-zakazniky-nulovy-zajem-zustane-u-spalovacich-novinek/

Umytí EKOkokoti, pardón ekobojovnici

Hrůzu nahánějící video s explozí baterie elektrokola připomíná, jak nebezpečný je živelný tlak na elektrifikaci dopravy

Takhle to dopadá, když politici na něco tlačí a nekoukají se během toho vpravo ano vlevo. Video zachycuje jen pokus, právě ten jim ale má otevřít oči a přimět je dvakrát měřit dřív, než začnou řezat.

Zdroj: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/hruzu-nahanejici-video-s-vybuchem-baterie-elektrokola-pripomina-jak-nebezpecny-je-zivelny-tlak-na-elektrifikaci-dopravy/

Poľnohospodári v Belgicku protestovali proti „klimatickej politike“ vlády, ktorá „vedie k ich skaze“

Novinář po testu elektromobilu výjimečně přiznal, jaký horor si s ním prožil, dobíječky hledal ve spalovacím Jeepu

Něco takového se vám při snaze normálně žít s elektrickým autem stane velmi snadno, sami jsme podobnou věc zažili několikrát. Většina ostatních novinářů to musela zažít též, není ale „in” o tom mluvit, a tak o tom raději nemluví. Stephen Rivers zůstal fér.

S elektromobilem se nedá normálně žít. Je to troufalá věta, ale dovolím si ji označit za axiom, pakliže za normu budete považovat život se spalovacím autem, který nespočívá jen v tom, že s ním ráno dojedete z předměstí do práce, odpoledne se vrátíte zpět a pak už nic. A to tak má většina z nás. Auto obvykle musí být univerzální pomocník schopný zvládnout všechno možné od ježdění do práce přes rodinné dovolené až po nenadálá řešení nepříjemností.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/novinar-po-testu-elektromobilu-vyjimecne-priznal-jaky-horor-si-prozil-dobijecky-hledal-v-spalovacim-jeepu/

Rakousko: Nejtupější klimatická propaganda jakou jste kdy viděli

V současné době se již objevuje tolik důkazů klimatického podvodu, že se to začíná propagandistům poněkud sypat. I když tyto důkazy nespatříte na mainstreamu, přesto se dostávají – třeba zprostředkovaně – ke stále více lidem.

Neméně do značné míry pomáhá i fakt, že samotní klimatičtí propagandisté se stále častěji odkopávají, neboť ten, kdo má alespoň průměrné IQ, již zjistil, že mnohé z toho, co hlásají, jsou bludy zcela popírající realitu.

Dnes by se již dal sestavit i jakýsi žebříček „klimatických idiotů“ a bylo by skutečně z čeho vybírat. Na první příčky by jistě mimo jiné aspirovali i rakouští Zelení, jimž dramaticky poklesly preference a zdá se, že se nyní – těsně před parlamentními volbami – snaží tuto situaci zvrátit.

Detaily: https://necenzurovanapravda.cz/2023/08/rakousko-nejtupejsi-klimaticka-propaganda-jakou-jste-kdy-videli-video/

Slavný mechanik vysvětlil, proč elektromobilům tak rychle odchází pneumatiky, i když jsou velmi drahé

Za 15 let provozu můžete celou cenu nové Tesly zaplatit ještě jednou jen na neustálých výměnách pneumatik, ničem jiném. To je docela kruté, má to ale své fyzikální důvody, které jednoduše nelze obejít.

Minulý týden jsme psali o dalších nepříjemnostech ze života majitelů elektromobilů. Zejména zákazníkům Rivianu se jejich už tak drahé životy s elektrickými auty dál prodražují, neboť některým z nich odchází obutí po ujetí necelých 10 tisíc kilometrů. To je při normálním ježdění opravdu směšná porce, která pochopitelně vede k výraznému navýšení provozních nákladů. Způsobují je nejen časté výměny, ale také velikost obutí, neboť automobilka již v základu počítá s 20palcovými pneu. Sada čtyř černých sudů s logem Pirelli přitom ve Státech vychází na 1 400 dolarů (cca 31 tisíc korun), tedy na nemalou sumu.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/slavny-mechanik-vysvetlil-proc-se-elektromobilum-tak-rychle-opotrebovavaji-pneumatiky-i-kdyz-jsou-velmi-drahe/

Šéf Fordu po výlete s vlastným elektro-pikapom: Nebolo to jednoduché

Šéf Fordu vyrazil s vlastným elektrickým pikapom po Route 66, aby zistil na vlastnej koži, ako sa s ním naozaj žije. Priznal, že jednoduché to nebolo.

Šéf Fordu Jim Farley urobil presne to, čo by mal urobiť každý dobrý manažér, ktorému záleží na úspechu jeho firmy. Sadol si do auta, od ktorého Ford očakáva veľa a vyrazil s ním po legendárnej Route 66 na týždňový výlet, aby na vlastnej koži zistil, aké naozaj je. Tým autom bol elektrický pikap Ford F-150 Lightning.

Detaily: https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/678365-sef-fordu-po-vylete-s-vlastnym-elektro-pikapom-nebola-to-jednoducha-cesta/

Čínské MG v Evropě prodejně překonalo Teslu, je to další milník na cestě Číňanů na výsluní

Pozice Tesly na poli výrobců elektromobilů se může zdát neotřesitelná, realita je ale zjevně jiná. Nastalá situace má pár „ale”, nic to ovšem ve výsledku nemění na tom, že Číňané míří vzhůru.

Už několikrát jsme v poslední době zmiňovali, že MG je nejúspěšnějším čínským výrobcem aut v Evropě. Přesněji bychom tedy měli říci, že jde o automobilku SAIC, která si už kdysi koupila britskou značku MG s cílem rozšířit ji znovu na starém kontinentu, výsledek je ale stejný. MG dnes jsou čínská auta, která jdou úspěšně po krku mnoha zavedeným značkám.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/cinske-mg-v-evrope-prodejne-prekonava-teslu-je-to-dalsi-milnik-v-jejich-ceste-na-vysluni/

Nasledujúce video je možno kúsok mimo tému, ale aj tak sa mi do tohto článku hodí 🙂

Pošahaná vegetariánka vs milovník hotgogov

Elektromobily majú aj nevýhody

Autá na elektrický pohon sú budúcnosťou, hoci majú aj svoje nevýhody. Na ich odstránení sa však pracuje.

Stále viac ľudí zvažuje, alebo realizuje kúpu elektromobilu. Čoskoro budú autá na elektrický pohon stále bežnejšou súčasťou našej premávky. Aj elektromobily však majú svoje nevýhody. Server topspeed.com sa pozrel na zopár z nich.

Detaily: Elektromobily majú aj nevýhody | Nový Čas (cas.sk)

Na záver niečo funny. Aktivisti sa prilepili na nesprávnu cisternu.

A jeden kreslený …

klima predpoved