Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím VI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím VI.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím VI. 620 330 Mr Hyde

V šiestej časti seriálu o nezmyselných veciach, ktoré sa za posledné roky rozbehli naviažeme na minulé diely. Veríme, že aj tento článok sa Vám bude páčiť a budete ho zdieľať s priateľmi, blízkymi a možno aj láskami a nepriateľmi.

Jeremy Clarkson: Starosta Londýna, Sadiq Khan, chce spíliť stromy pre cyklistické pruhy….pretože „klimatické zmeny“.

Resp. ešte pár detailov: Obsession with cycle lanes is so mad… cities are dying on the Vine | The Sun

Jediný elektromobil značky sázející vše na elektromobily skončí bez nástupce, je to totální propadák

Některé věci byste nevymysleli, tohle už je vrchol absurdní elektrické komedie. Jaguar chce co nejdříve prodávat jen elektromobily, současně ale ohlašuje, že se svým jediným současným autem tohoto ražení v nabídce skončí, protože ho skoro nikdo nekupuje.

Přiznám se, že pro Jaguar mám slabost. Pokud by tedy peníze nebyly problémem a měl jsem k dispozici prostornou halu, rozhodně by v ní nechyběly vozy jako XK120, XJ220 či XKR-S. A nejspíše by došlo i na koupi dvoumístného F-Type, pochopitelně s pětilitrovým osmiválcem pod kapotou. Tím bych ale skončil, v případě touhy po praktičtějších modelech bych totiž již zamířil k sesterskému Land Roveru.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/jediny-elektromobil-automobilky-sazejici-vse-na-elektromobily-skonci-bez-nastupce-je-to-naprosty-propadak/

„Poďme zničiť tradičné automobilky.“ Čínsky gigant prišiel s plánom, ktorý má pochovať aj európskych výrobcov áut

Čínski výrobcovia áut už ukázali, že s nástupom elektromobilov s nimi rozhodne treba počítať, a to nie len na domácom trhu, ale aj po celom svete. Zakladateľ automobilky BYD Wang Chuanfu nedávno vyzval ďalších veľkých domácich hráčov, aby sa spojili a porazili spolu staré automobilové značky. Na tému upozornil Reuters.

Vlastenectvo – nijak inak sa nedajú nazvať slová zakladateľa a súčasného riaditeľa predstavenstva automobilky BYD. Ten pri udalosti, kedy sa čínsky výrobca pochválil aj úctyhodným míľnikom 5 miliónov vyrobených elektromobilov, vyzval ďalších 12 významných automobiliek, aby sa spojili v boji proti tradičným výrobcom, ktorí dominujú globálnemu trhu.

Detaily: Čínsky gigant má plán, ako pochová aj európske automobilky (startitup.sk)

Extrémní pokles hodnoty elektromobilů je skutečný, vrcholná Tesla přišla za 1 rok a 30 tisíc km o polovinu ceny

Už procentuálně je to rána, protože se ale jedná o velmi drahý vůz, bavíme se po pouhých 12 měsících a jen něco málo přes 30 tisících najetých kilometrech o sumě v řádu milionů korun. A to je prosím odhad, který obvykle vede k ještě horší realitě.

Nevíte, co s penězi? Pak si kupte nový elektromobil, připraví vás o ně snáze a rychleji než jakékoli jiné auto. Experti na zůstatkovou hodnotu aut tvrdí, že elektromobily dnes ztrácí hodnotu až desetkrát rychleji než spalovací auta a nezdá se, že by šlo o pučmidráty zkorumpované ropnou lobby. Zkušenosti některých majitelů lajnují – bohužel pro ně – stejný scénář.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/extremni-pokles-hodnoty-elektromobilu-je-skutecny-vrcholna-tesla-prisla-za-rok-a-30-000-km-o-polovinu-sve-ceny/

Letecká doprava prišla o kľúčový komponent. V Európe hrozí zrušenie letov

Grín dílisti sú určite nadšení.

Letecké spoločnosti v USA a Európe majú čo robiť, aby dodržali plánované lety. Snažia sa nájsť náhradné diely po tom, čo americký výrobca leteckých motorov Pratt & Whitney minulý mesiac stiahol svoj produkt z trhu.

Detaily: https://www.trend.sk/spravy/letecka-doprava-prisla-klucovy-komponent-hrozi-zrusenie-letov

Firmy se odmítají vzdát dieselových dodávek výměnou za elektromobily, ani v Británii je nikdo nechce

Není to překvapení? No není, pokud jste aspoň jednou v životě poznali, co obnáší ježdění s takovou dodávkou a jak dalece je pro tato auta nevhodný elektrický pohon. Ani dotacemi a dalšími výhodami zmasírované britské firmy tak nechtějí měnit.

Je zřejmě nemožné najít typ auta, u kterého by volba elektrického pohonu dávala racionální smysl. Pakliže neplatí, že elektromobil „prostě chcete” nebo vás k němu netáhnou jiné více či méně iracionální důvody, zdravým rozumem vždy dáte přednost vozu jiné koncepce. Volba elektromobilu je nesmyslná ekonomicky, je přinejmenším pochybná, ne-li znovu nesmyslná ekologicky a jednoznačně nesmyslná uživatelsky.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/firmy-se-odmitaji-vzdat-dieselovych-dodavek-vymenou-za-elektromobily-ani-ve-velke-britanii-je-nikdo-nechce/

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Pri pobreží Norfolku sa vznietila veterná turbína

Klimatická chyba, Štefan Vaľo – dokumentárny film

Klimatické zmeny nespočívajú v globálnom otepľovaní, čo je veľmi zavádzajúci názov ale v nestabilite klímy a väčších výkyvoch počasia. Takisto nespočívajú v náraste CO2 v ovzduší spôsobenom človekom ako sa manipulatívne podsúva verejnosti. CO2 je plyn podporujúci rast zelenej biomasy a historicky v ovzduší cyklicky kolísal.

Podstatný je však kolobeh vody v prírode a jej zadržiavanie v krajine, ktoré klímu a počasie stabilizuje. Okrem iných negatívnych vplyvov na zadržiavanie vody v krajine ako nepremyslená urbanizácia je to najmä devastácia krajiny v lesoch a v poľnohospodárstve čo spôsobuje vysychanie pevnín.

Ježdění elektromobilem je opravdu drahý špás, některým majitelům nevydrží pneumatiky ani 10 tisíc km

Co se asi stane, když auto začne vážit klidně o tunu víc, bude o stovky koní silnější a jeho pneumatiky budou muset být i kvůli tomu citelně větší? Že by to přineslo jejich dražší a častější výměny? Přesně s tím se potýkají majitelé elektromobilů, extrémem se zdají být Riviany.

Jak často měníte pneumatiky? Dle Dana Zielinskiho, mluvčího americké asociace výrobců černého obutí, je většina z nich navržena tak, aby zvládla najet okolo 100 tisíc kilometrů. Sloužit by vám přitom mohly až deset let, povětšinou se však přezutí doporučuje po šesti. Následně totiž běhoun u aut parkovaných na ulici začíná puchřet, což vede ke zhoršení jízdních vlastností.

Detaily: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/jezdeni-elektromobilem-je-opravdu-drahy-spas-nekterym-majitelum-nevydrzi-pneumatiky-ani-10-000-km/

Blesková zpráva: Elektromobily dostaly tvrdou ránu. První soumrak konce právě nastává

Neustále vychvalovaný způsob dobíjení „bezemisních“ elektromobilů začíná dostávat, zdá se, první trhliny. A opravdu se teď nechceme hloupě vysmívat někomu, kdo se vydá s rodinou svým elektromobilem na cestu do Chorvatska.

Jednak se zvyšují dojezdy, jednak se zkracují doby nabíjení. Navíc pojede o dovolené, může plánovat, hodiny nehrají takovou roli. O Chorvatsko tady ale vůbec nejde. Problém je výrazně složitější a zasahuje EV strukturu v její samotné podstatě. Pojďme se na to podívat společně.

Detaily: Blesková zpráva: První soumrak konce elektromobilů právě nastává (autozive.cz)

Šéf Fordu zkusil chvíli žít s elektromobilem. Přiznává, že až tak poznal stav věcí ve skutečném světě

Škoda, že to nezkusil dřív, chce se dodat. Jim Farley už léta počítá s elektromobily jako s jedinými auty, která chce Ford v budoucnu nabízet, až v roce 2023 si ale zkusil s takovým autem žít. A zjistil, jaká osina v zadnici to může být.

V současném světě bychom nenašli mnoho vrcholných automobilových manažerů, kteří jsou elektromobilitou posedlí víc než Jim Farley. Šéf Fordu už před víc jak dvěma roky zatroubil k sázce „all in” na elektromobily a my se od té doby jen divíme, proč to udělal. Jel vůbec někdy takovým autem, aby poznal, jak nevhodné pro některá využití může být?

Detaily: Šéf Fordu zkusil chvíli žít s elektromobilem. Přiznává, že až tak poznal stav věcí ve skutečném světě | Autoforum.cz

Prebuď sa Berlín

Ekoaktivisti opäť raz blokovali ulice nemeckej metropoly.