Peter Tóth: ĎURO KLIMENT BY MAL UŽ LEN HRAŤ GOLF NA FLORIDE

Peter Tóth: ĎURO KLIMENT BY MAL UŽ LEN HRAŤ GOLF NA FLORIDE

Peter Tóth: ĎURO KLIMENT BY MAL UŽ LEN HRAŤ GOLF NA FLORIDE 620 330 Mr Hyde

…ak ho neoblečú do teplákov a jediným športovým vyžitím bude denná hodinová vychádzka v koterci ústavu na výkon väzby…

Dnes trochu osobne a azda aj mierne hyperbolicky.

V živote som prešiel malý kúsok cesty aj so sudcom Najvyššieho súdu SR Jurajom Klimentom, aj s advokátom Marekom Parom. S prvým dobrovoľne, s druhým nedobrovoľne. S Ďurom som až na niekoľko výronov jeho excentrickej povahy nemal zlú skúsenosť. S pánom Parom som mal aj napriek jeho miernej povahe konflikt.

Po rozhodnutí Európskeho súdu pre ľudské práva vo veci sudkyne Denisy Cvikovej a viacerých nálezoch Ústavného súdu SR musím konštatovať, že sa v plnom rozsahu stotožňujem s názorom Mareka Paru. A nielen jeho. Aj ministra spravodlivosti Borisa Suska, vicepremiéra (a ministra obrany) Roberta Kaliňáka a bývalého predsedu Okresného súdu Bratislava III Dávida Lindtnera.

Juraj Kliment sa prinajmenšom od roku 2020 nespráva ako sudca, ale ako zúrivý eštebák. Ďuro nie je – dovoľte mi citovať denník N – debil, vie veľmi dobre, čo robí a aké majú jeho rozhodnutia dôsledky na životy ľudí. O to sú jeho výčiny závažnejšie.

To, čo predviedol v prípadoch Denisy Cvikovej, Mariána Kučerku a v ďalších kauzách, je naozaj dôvodom na disciplinárne konanie. Je hanbou predsedu Najvyššieho súdu SR, že nekoná z moci úradnej a podnet musí prísť zo strany vlády. Tiež je obrovskou hanbou, že na podnety na disciplinárne konanie proti Jurajovi Klimentovi jednoducho nereagovali ministri spravodlivosti Mária Kolíková aj Viliam Karas. Prečo asi? Je nepochybné, že aj ich nekonanie bude potrebné právne posúdiť, prípadne vyvodiť zodpovednosť.

Médiá a opozícia budú roniť krokodílie slzy a metať slogany o právnom štáte, sudcovskej nezávislosti a politickej vendete. Tomu sa nedá zabrániť, len im treba pripomínať, že v takom prípade je súčasťou „sprisahania“ aj Európsky súd pre ľudské práva. Domnievam sa, že v mozgu Martina M. Šimečku sa nepochybne urodí nejaká sprisahanecká teória o tom, ako štrasburský súd vlastne kolaboruje s Robertom Ficom.

Nič to nezmení na fakte, že Juraj Kliment by urobil najlepšie, ak by zavesil talár sudcu na vešiak a už sa venoval iba hraniu golfu. Kedysi chodil každý rok aj s dcérou na mesiac trénovať na Floridu. Platil jej tam osobného trénera. Keď už budú slovenské orgány preverovať jeho činnosť, možno by si mohli posivieť aj na financovanie amerických výletov. Nehovorím, že niečo odhalia, ale prečo by mali skúmať majetkové pomery len vybranej množiny sudcov, nie?

Možno sa Ďuro dožije aj toho, že mu po rozhodnutí Štrasburgu dajú ochutnať vlastnej medicíny. Oblečú ho do teplákov a jediným športovým vyžitím bude denná hodinová prechádzka v koterci pre trestancov a väzobne stíhané osoby. Ak však bude hrať golf na obľúbenom americkom greene, možno sa problémom vyhne. USA osoby, ako je Juro Kliment, na trestné stíhanie nevydávajú.

Zdroj: FB Profil Datel.sk