Fauci pripúšťa: Pravidlá Covidu boli svojvoľné a vymyslené

Fauci pripúšťa: Pravidlá Covidu boli svojvoľné a vymyslené

Fauci pripúšťa: Pravidlá Covidu boli svojvoľné a vymyslené 620 330 Doktor

Anthony Fauci sa opäť dostal na titulky novín – pred jeho vypočutím vo vyšetrovacej komisii tento pondelok.

V USA najvyšší muž éry Covidu, Dr. Anthony Fauci už priznal, že pravidlá dištancovania a požiadavky na masky boli svojvoľne vymyslené a v žiadnom prípade neboli založené na „vede“. Tento pondelok musel Fauci vypovedať pred americkým vyšetrovacím výborom.

Všetko „vymyslené“

Len niekoľko dní pred jeho veľmi očakávaným verejným svedectvom v pondelok republikáni zverejnili úplný prepis svojho januárového rozhovoru s Faucim. Aj v pondelok ho plánovali republikáni grilovať ohľadom obmedzení Covidu, ktoré pretláčal.

Už v januári priznal, že neurobili veľa pre „spomalenie šírenia“ vírusu. Republikáni sa môžu spoľahnúť aj na štúdie. Strata schopnosti učenia detí a sociálne neúspechy sú dobre zdokumentované. Štúdia Národného inštitútu zdravia (NIH) opísala vplyvypoužívania masiek na schopnosť študentov čítať a učiť sa ako „veľmi negatívne“.

Iná štúdia NIH zistila, že účinky sociálneho dištancovania spôsobujú „depresiu, všeobecnú úzkosť, akútny stres a rušivé myšlienky“.

Na vypočutí pred podvýborom Snemovne reprezentantov pre pandémiu koronavírusov začiatkom tohto roka Fauci republikánom povedal, že pravidlo 2 metrov pre sociálny dištanc (odstup) sa „akosi objavilo“ a že si nepamätá, ako k nemu došlo; ‚Vieš, nepamätám si. Nejako sa to objavilo,“ povedal podľa zápisnice výboru na otázku, ako k pravidlu došlo.

Dodal, že si nie je vedomý „žiadnych štúdií“, ktoré by podporovali sociálne dištancovanie, a uznal, že je „veľmi ťažké“ uskutočniť takéto štúdie.
Fauci si nielenže nespomenul na dôkazy o sociálnom dištancovaní, ale tiež povedal poradcovi výboru, že si nepamätá, že by čítal niečo, čo by ukazovalo, že masky u detí by zabránili šíreniu COVIDu.

Dostal otázku: „Spomínate si, že ste čítali nejaké štúdie alebo údaje, ktoré podporovali masky u detí?

Možno som to čítal,“ odpovedal a potom dodal: „Ale nepamätám si, že by som to čítal.“ Pandemický patriarcha tiež dosvedčil, že nenadviazal na štúdie o účinkoch núteného nosenia masiek u deti, ktorých je veľa. Napriek tomu potom vysvetlil, že účinky požiadavky na nosenie masiek u deti sú stále „neisté“. Faucimu stále nie je jasné, či sú masky u detí solídnou metódou prevencie infekcií. Maska – svätyňa.

Bývalý riaditeľ Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby (NIAID) ďalej povedal, že verí, že teória úniku z laboratória – myšlienka, že COVID sa začal vo Wuhanskom virologickom inštitúte (WIV) – je skutočnou „možnosťou“ „Myslím, že ľudia urobili z toho konšpiračnú teóriu,“ povedal a dodal: „Mohol by to byť únik z laboratória. Takže si myslím, že to nie je konšpiračná teória ako taká, ale niektorí ľudia z nej vykrúcajú veci, ktoré sú trochu šialené.“

Daily Mail ďalej uvádza:

Výbor pre koronavírus sa mesiace snažil pochopiť pôvod vírusu, ktorý zdevastoval toľko životov a viedol k smrti 6 miliónov ľudí na celom svete.

Nedávno sa zistilo, že Fauciho bývalý hlavný poradca Dr. David Morens bežne vykonával svoju prácu prostredníctvom svojho osobného e-mailového účtu a odstraňoval súbory, aby obišiel vládne zákony o transparentnosti podľa zákona o slobode informácií (FOIA).

Jeho ignorovanie žiadostí FOIA bolo také očividné, že sa v e-mailoch kolegom chválil, že sa naučil, ako nechať „zmiznúť“ oficiálnu korešpondenciu a že vymazal veci, ktoré „nevidel v New York Times“.

Morensove e-maily, ktoré výbor odhalil, tiež odhalili, že sa chválil tým, že má pre Fauciho „tajný záložný kanál“, cez ktorý mohol tajne komunikovať s bývalým riaditeľom NIAID.

Toto odhalenie tak šokovalo predsedu výboru Brada Wenstrupa, R-Ohio, že požiadal Fauciho, aby odovzdal svoje osobné e-mailové a telefónne záznamy vyšetrovaciemu panelu.

Šokujúce je aj to, že Fauci v januári vo výbore priznal, že sa „nikdy“ nepozerá na granty, ktoré podpísal, pričom niektoré z nich predstavujú milióny dolárov daňových poplatníkov.

Viete, technicky podpíšem akýkoľvek dokument, ale nevidím granty a neviem, čo to je. Nikdy sa nepozerám na to, aké granty sú k dispozícii,“ povedal poradcovi výboru.

Okrem toho si „nie je istý“, že zahraničné laboratóriá, ktoré dostávajú financie z USA, ako napríklad WIV – ktorá v čase vypuknutia pandémie študoval koronavírusy za peniaze amerických daňových poplatníkov – tieto fungujú podľa rovnakých štandardov ako americké laboratóriá.

Fauci tiež povedal, že prostriedky, ktoré rozdelil prostredníctvom grantového procesu NIAID, nepodliehali kontrole národnej bezpečnosti.

Okrem toho bývalý riaditeľ povedal, že si nie je vedomý žiadnych konfliktov záujmov medzi svojimi zamestnancami, medzi ktoré patrí aj jeho hlavný poradca Dr. Morens patrili, a boli mu známe.

Morens však pred výborom 22. mája vypovedal, že povedal svojmu „najlepšiemu priateľovi“, že prezidentovi EcoHealth Alliance Dr. Peter Daszakovi, pomáhal pri práci jeho neziskovej organizácie.

Morens povedal, že pomáhal písať tlačové správy pre EcoHealth a pracoval na obnovení grantového financovania neziskovej organizácie po tom, čo bolo jej financovanie zastavené počas vypuknutia COVID v roku 2020.

NIH, kde je Morens zamestnaný, financoval Daszak’s EcoHealth miliónmi dolárov.

Napriek tomu Fauci povedal, že si nie je vedomý toho, že by Morens mal nejaké konflikty záujmov.

Výbor sa určite bude snažiť objasniť „tajné záložné kanály“ komunikácie medzi Faucim a Morenom na vypočutí 3. júna.

Fauciho vypočutie dnes môžete sledovať tu: https://oversight.house.gov/hearing/a-hearing-with-dr-anthony-fauci/

Zdroj: https://tkp.at/2024/06/03/fauci-gibt-zu-covid-regeln-waren-willkuerlich-und-ausgedacht/