Vietnamizácia Ukrajiny

Vietnamizácia Ukrajiny

Vietnamizácia Ukrajiny 620 330 Doktor

Existujú komentátori, nielen v USA, ktorí reálne hodnotia súčasnú geopolitickú situáciu. Nie je nezvyčajné, že ide o starších ľudí, ktorí už desaťročia museli pozorovať či dokonca priamo zažiť vojny spôsobené USA. Jedným z nich je Ron Paul, bývalý republikánsky kongresman z Texasu, ktorý práve zverejnil nasledujúci krátky komentár.

Bez ohľadu na to, ako dokonale sú ukrajinské zákopy vybudované, porážka Ukrajiny sa blíži. Všetci tí, ktorí si to nechcú priznať a volajú po ešte viac zbraniach a ešte účinnejších zbraniach pre Ukrajinu, pomáhajú predlžovať vojnu a zvyšovať počet vojnových obetí. (Obrázok bol.ukraine.ua)

Ako sa porážka Ukrajiny vo vojne čoraz viac približuje, neoconi sa zúfalo snažia zatiahnuť Spojené štáty ďalej do boja. Minulý víkend bývalá vysoká predstaviteľka amerického ministerstva zahraničných vecí Victoria Nulandová pre ABC News povedala, že USA musia pomôcť umožniť ukrajinské raketové útoky hlboko na území Ruska. Bidenova administratíva sa doteraz vyhýbala zapojeniu sa do takýchto útokov, pravdepodobne preto, že ruský prezident Vladimir Putin varoval, že Rusko zaútočí na akúkoľvek entitu, ktorá dodáva alebo uľahčuje útoky v Rusku, nech už sa nachádza kdekoľvek.

Toto je jasné varovanie od jadrovej veľmoci, ale keďže Nulandová a jej kolegovia neoconi vidia, že ich projekt na Ukrajine zlyhal, volajú po eskalácii. Presne to urobili vo svojich predchádzajúcich katastrofálnych projektoch, ako bola vojna v Iraku, útoky na Sýriu a Líbyu a 20-ročná okupácia Afganistanu. Pre nich nie je dôvodom neúspechu nikdy to, že to bol v prvom rade zlý nápad, ale to, že sa do týchto zlých nápadov nevložilo dosť života a zdrojov, aby sa dosiahol dobrý výsledok.

Ale Rusko nie je ani Irak, ani Líbya. Tentoraz sa hrajú s 3. svetovou vojnou a jadrovým ničením a zdá sa, že nikoho vo Washingtone DC to nezaujíma.

Minulý štvrtok predseda Zboru náčelníkov štábov Charles Q. Brown povedal, že vyslanie školiteľov NATO na Ukrajinu je nevyhnutné. „Časom prídeme do toho bodu,“ povedal. Samozrejme, presne tak sme dostali vojnu vo Vietname, ale Rusko v roku 2024 je sotva Vietnamom z konca 50. rokov. Dnešné Rusko je krajina, ktorá sa môže brániť a rozšíriť svoju vojenskú silu až k zdroju, teda k USA.

Stojí za Nulandovej projekt Ukrajina za smrť v jadrovej vojne?

Celá účasť USA v tejto zástupnej vojne je založená na jednej lži za druhou. Povedali, že musíme Ukrajine pomôcť poraziť Rusko, pretože v stávke je samotná demokracia. Potom ukrajinský prezident Zelenskyj voľby zrušil. Potom nám povedali, že musíme Ukrajine pomôcť poraziť Rusko, pretože Putin sa nezastaví, čoskoro bude pochodovať cez Berlín, Londýn a možno aj New York!

Nepripomína vám to, ako nás neoconi varovali, že Saddám zaútočí na americkú pevninu s dronmi a že prevádzkuje mobilné zbrojné laboratóriá? Čokoľvek, čo by získalo verejnosť pre ich vojnu.

Faktom je, že neokonzervatívci a vojnoví štváči neustále klamú. Urobia všetko, čo bude potrebné, aby vyvolali svoje vojny, a bohužiaľ v USA nemáme žiadne nezávislé médiá, ktoré by podporili ich lži. Naše médiá sú natoľko prepletené vojensko-priemyselným komplexom, že sa podieľajú aj na vojnových ziskoch, takže nebudú robiť rozruch. Každý, kto verí, že nemôžeme byť vtiahnutí do ďalšej vojny, ako to bolo v prípade klamstva Georgea W. Busha, že Saddám Husajn mal zbrane hromadného ničenia, nevenoval pozornosť. Deje sa to znova, v reálnom čase.

Faktom je, že žijeme v hlboko skorumpovanej spoločnosti, v ktorej dominujú ľudia, ktorí neveria v pravdu. Ak neveríte v pravdu, nemáte žiadne výčitky z manipulovania iných, aby konali vašu vôľu. Ak sa teda neoconi nezastavia, ako Nulandová, budú požadovať ďalšie útoky na Rusko, viac amerických vojakov na Ukrajine a ďalšiu eskaláciu. Kým Rusko nevráti úder. Potom bude po všetkom.

Je to to, čo chceme?

O autorovi: Ron Paul, narodený v roku 1935, povolaním lekár, je bývalý republikánsky kongresman z Texasu. V roku 1988 bol kandidátom Libertariánskej strany na prezidenta USA.

Zdroj: Die Vietnamisierung der Ukraine – GlobalBridge