95 miliárd na dodávky zbraní na Ukrajinu, Izrael a Taiwan – dobrý deň pre mier

95 miliárd na dodávky zbraní na Ukrajinu, Izrael a Taiwan – dobrý deň pre mier

95 miliárd na dodávky zbraní na Ukrajinu, Izrael a Taiwan – dobrý deň pre mier 620 330 admin

George Orwell vo svojom klasickom diele 1984 predpovedal, ako sa bude vyvíjať svetová politika. Mýlil sa len v roku, je rok 2024 a nie 1984. Vojna je mier a očkovanie je zdravie, to je to, čo sa ozýva z Washingtonu, sídla hegemóna, a od vazalov v Bruseli a Berlíne.

No stále sa nájdu politici, ktorí si medzi tým všetkým šialenstvom zachovajú chladnú hlavu a nazývajú veci pravými menami. Jedným z nich je Ron Paul, lekár a do roku 2015 republikánsky kongresman. Jeho syn Rand Paul, lekár a americký senátor, je tiež jedným z hlasov rozumu.

Ron Paul vo svojom najnovšom stĺpčeku podáva realistický obraz toho, čo sa v súčasnosti deje s prebiehajúcimi vojnami. Tu je jeho text v preklade s láskavým dovolením autora:

Veľká ukrajinská lúpež sa ešte neskončila

od Rona Paula | 6. mája 2024

Len čo zaschol atrament na podpise prezidenta Bidena, ktorý previedol ďalších 61 miliárd dolárov do čiernej diery, ktorou je Ukrajina, mainstreamové médiá zverejnili správu, že toto nie je rozlúčka s neúspešnou politikou USA. Elity nemajú v úmysle zastaviť tento „zásobník“, ktorý presúva bohatstvo od strednej a robotníckej triedy k bohatej a poprepánej triede.

Agentúra Reuters hneď po schválení zákona o pomoci napísala, že „záchranné lano vo výške 61 miliárd dolárov pre Ukrajinu nestačí“. Líder pre menšiny v Senáte Mitch McConnell v nedeľnom vysielaní po schválení zákona povedal, že 61 miliárd dolárov „nie je pre nás veľa peňazí“. Nuž, ľahko sa mu hovorí – veď peniaze iných je vždy ľahšie míňať!

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba nebol vďačný za 170 miliárd dolárov, ktoré sme jeho krajine doteraz dodali. V rozhovore pre magazín Foreign Policy poskytnutom pri príležitosti schválenia balíka pomoci mal Kuleba odvahu kritizovať USA za to, že nevyrábajú zbrane dostatočne rýchlo. „Ak nedokážete vyrobiť dostatok stíhačiek, aby ste pomohli Ukrajine vyhrať vojnu proti krajine, ktorá chce zničiť svetový poriadok, ako vyhráte vojnu proti nepriateľovi, ktorý môže byť silnejší ako Rusko?“

Čo je to za „ďakujem“?

Možno je pochopiteľné, prečo sú Ukrajinci frustrovaní. Väčšina týchto peňazí im nepomôže bojovať proti Rusku. Americká vojenská pomoc Ukrajine viedla k vyčerpaniu našich vlastných zásob zbraní, takže peniaze sa používajú na vytvorenie nových výrobných liniek, ktoré nahradia zbrane, ktoré už boli Ukrajine dodané. Všetko je to o americkom zbrojárskom priemysle. Prezident Biden to uznal, keď povedal: „Pomáhame Ukrajine a zároveň investujeme do našej vlastnej priemyselnej základne.“

Z tohto dôvodu sa Washington zúfalo snaží zabezpečiť, že ak sa Donald Trump vráti do Bieleho domu, jeho – ani budúca – administratíva nemôže zastaviť „ukrajinský“ sociálny balík. Minulý týždeň vyšlo najavo, že ukrajinská vláda rokuje s Bidenovou administratívou o podpísaní 10-ročnej bezpečnostnej dohody, ktorá by zablokovala americké financovanie Ukrajine pre ďalších dva a pol administratívy USA. To by budúcim prezidentom v zahraničnej politike protiústavne zviazalo ruky a prinútilo Američanov zaplatiť za ďalšie miliardy dolárov, ktoré im boli odobraté a prevedené do zbrojárskeho priemyslu a skorumpovanej zahraničnej vlády.

Americký zbrojársky priemysel a jeho roztlieskavačky vo Washingtone DC sú odhodlaní ponechať peniaze prúdiace na Ukrajinu…kým nenájdu spôsob, ako začať vojnu s Čínou po tom, čo prehrali súčasnú vojnu s Ruskom. Samozrejme, to závisí od toho, či z nás niečo zostane, keď sa dym rozplynie.

Keď prezident Biden podpísal zákon vo výške 95 miliárd dolárov na pokračovanie vojen na Ukrajine a v Gaze a podnecovanie budúcej vojny s Čínou, nazval to „dobrý deň pre svetový mier“. Áno, a „vojna je mier“. Dlh je dobrý. Sloboda je otroctvo. Žijeme v post-pravdivej spoločnosti, kde miliardy vynaložené na nezmyselné vojny „nie sú veľa peňazí“. Ale účet bude zaplatený a dlhy budú zmazané.

Zdroj: https://tkp.at/2024/05/08/95-milliarden-fuer-waffenlieferung-an-ukraine-israel-und-taiwan-ein-guter-tag-fuer-den-frieden/