Umenie odpaľovať sa a prenasledovať ľudí – pohľad od susedov

Umenie odpaľovať sa a prenasledovať ľudí – pohľad od susedov

Umenie odpaľovať sa a prenasledovať ľudí – pohľad od susedov 620 330 Doktor

Bernhard Heinzlmaier: Umenie odpaľovať sa a prenasledovať ľudí.

Niet pochýb o tom, že Európa je na ceste k bludnej kultúre, v ktorej sa podľa manichejskej doktríny predpokladá, že celá populácia bude zoskupená na základe absolútnych kategórií „dobra“ a „zla“. Ako kedysi v krutých fantáziách monoteistických kresťanských apokalyptistov, vládnuce intelektuálne elity očividne vidia svet na ceste k záverečnej bitke, v ktorej sa raz a navždy rozhodne, či nebeské zástupy alebo diabol a jeho démonickí nasledovníci odteraz určí história. Potom, čo sme na dlhý čas neodvolateľne zabili Boha, alebo si to aspoň myslel Friedrich Nietzsche, dnes už o tom, kto sa má počítať v kráľovstve dobra a zla, nerozhoduje tradičné slovo transcendentnej autority, ale mocní tento svet. Kto sú vlastne títo mocní ľudia? Obchodní šéfovia, bankári, politici, ľudia z médií a náboženskí vodcovia. Dokonca aj tí druhí sú väčšinou bez viery v Boha. Aj v kresťanstve bol Boh a jeho anjeli a svätí už dlho vyhnaní z raja pod heslom „Boh je divný“. Vraj sa tam už nehrá na harfy. Dunivá elektronická dunivá hudba, ktorá sprevádza každoročné CSD (pozn. Christopher Street Day (CSD) je dňom osláv, spomienok a demonštrácií pre lesby, gejov, bisexuálov, transrodových a intersexuálnych ľudí. V tento deň ľudia demonštrujú za práva týchto skupín a proti diskriminácii a vylúčeniu) na zemi, teraz napĺňa aj kresťanské nebeské kráľovstvo a už dávno tam tancujú polonahí derviši. V porovnaní s tým bude mnohým príjemnejší život v ríši Hell, kde údajne dobrý black a death metal hrajú Behemoth a Mayhem.

eXXpress-kolumnista Bernhard Heinzlmaier

Absolútnym zlom, s ktorým na tejto bohom zabudnutej zemi zápasia tí osvietení najvyššou morálkou, sú ľudia, ktorí sympatizujú s AfD či FPÖ alebo sa dokonca v týchto stranách aktívne angažujú. Dokonca aj sekularizované západné náboženské komunity našej doby, v ktorých sa teraz zhromažďujú chamtiví ezoterici, pre ktorých je náboženská prax egocentrickým meditačným ponorením sa do seba s cieľom sebaoptimalizácie, dnes agresívne zasahujú proti heretikom a neveriacim. Ešte to nie je také zlé ako v moslimských krajinách – v Egypte sú ateisti uvrhnutí do väzenia. Ako to už na Západe býva, na nonkonformistov neútočí zjavné násilie, ale skôr prostriedky štrukturálneho násilia, teda vznešené ničenie prostredníctvom poškodenia dobrého mena.

Priekopníkmi modernej, sofistikovanej ľudskej nenávisti sú ľavicoví liberálni politici a kresťanské potravinové organizácie ako Diakonie. Obaja majú jeden cieľ: disidentov treba pripraviť o živobytie. Liberálna nemecká milovníčka vojny Strack-Zimmermann sa vyhráža kritikom jej vojnovej politiky trestom od jej zamestnávateľa. Nemecká Diakonie oživuje súčasnú podobu stredovekej inkvizície organizovaním pátrania po voličoch a členoch AfD medzi svojimi 600 000 zamestnancami. Ak sa ich opýtate, potom im dáte možnosť, ako v stredoveku, verejne sa zriecť, ak to neurobia, sú prepustení. Musíte si predstaviť toto: organizácia, ktorá zasypáva každého nelegálneho utečenca právnou pomocou a veľkorysými podpornými službami, vyháňa slobodné matky, otcov, rodinných príslušníkov, duševne a fyzicky chorých ľudí a iných z bezpečného zamestnania len preto, že nezmýšľajú rovnako vyhovuje cirkevným predstaviteľom. Stredoveký étos zostal rovnaký, len prostriedky sú trochu civilizovanejšie. Človek si ani nechce predstaviť, keby týmto cirkevným predstaviteľom dovolili pracovať v Iráne. V každom prípade z toho možno vyvodiť jednoznačný záver. Akákoľvek inštitucionalizovaná viera je neúprosná, mienkotvorná a krutá. Keď sa časy scivilizujú, scivilizujú sa iba prostriedky presadzovania, ale nie postoj. Ideologická doktrína zostáva nemilosrdná a netolerantná. Kým u nás sú ľudia, ktorí neskáču tak, ako žiadajú moc, jednoducho vylúčení a materiálne zruinovaní, v saudskej kultúre ich stále často ubíjajú na smrť, rozporcujú, ich pozostatky rozložia v kyseline a potom vyplavia do kanalizácie. Kritici sú na tom pre nás lepšie. Je im dovolené žiť ďalej, aj keď sú chudobní a bez vplyvu.

Takzvané umenie zhnednutia

Aby ste odstránili nežiaduce a odsunuli ich na vedľajšiu koľaj, musíte ich najskôr znehodnotiť, teda naučiť ich existenčnej strate hodnoty. To sa dnes deje s takzvaným umením zhnednutia. Ako to funguje, nám pred pár dňami ukázal napríklad európsky politik CSU Weber. Nemeckú AfD označil za neonacistickú stranu, ktorá je prehnitá a skorumpovaná a v podstate pozostáva zo zradcov vlasti. Predstaviteľ rakúskej SPÖ Andreas Schieder tiež vysvetľuje, že FPÖ pozostáva z nebezpečných špiónov. Trochu nenápadnejšie ich nazýva „nepriatelia ich vlasti“, ale myslí tým to isté, čo Weber z CSU. Na argumentoch dvoch špecialistov na devalváciu je fascinujúci argument s pojmami domov a vlasť. Ak politik FPÖ alebo AfD používa rovnaké slová, je samozrejme nacista. Môžete vidieť, že keď dobrí ľudia použijú zlé slovo, potom sa to očistí a posvätí, ak to urobia zlí, potom to zostane dielom diabla.

Hnednutie, kam až oko dovidí. Hnedí sú nielen farmári, ktorí protestovali proti dotačnému výrubu koalície Červeno-zelená vrakovňa v Nemecku, ale aj tí, ktorí chcú ochrániť svoje hospodárske zvieratá pred škodami od vlkov. V každom prípade, rozsah zmenšujúci list Profil dokonca na titulnej strane informuje, že vlčia nevraživosť je dielom pravicových populistov. Takže pamätajte, pravicoví populisti, títo pekelníci, sú zodpovední za každé zlo na tomto svete, bez ohľadu na to, aké je prízemné. Radikálni moslimovia, ktorých ľavica vo veľkom privádza do krajiny, sa od chvíle, keď sa to hodí progresívcom, stávajú aj pravicovými radikálmi. Televízia ARD v súlade s tým opisuje demonštráciu kalifátu, ktorá sa nedávno konala v Hamburgu a požadovala zavedenie práva šaría ako pravicovo-extrémistickej skupiny. Tento pochod kultúrne cudzích islamistov je tiež súčasťou prostredia AfD. Hlúpejšie to už nemôže byť.

Veľký odpaľovací epos o Herbertovi Kicklovi (pozn. šéf rakúskej opozičnej strany FPÖ)

Netreba však zabúdať na veľký odpaľovací epos, ktorý práve spustili profiloví novinári. Pojednáva o živote Herberta Kickla. Prečo je okrem iného podozrivý? Pretože o svojom súkromnom živote nedal nič vedieť. Pretože to z neho robí čiernu skrinku, začne byť podozrivý. Očividne je dnes povinné zapojiť celú vašu rodinu do špinavej politiky, ako to robí kancelár Nehammer and Co. Každý, kto to nerobí, je podľa knihy samozrejme pravicový, radikálny a má zlý charakter.

Nakoniec sa k slovu dostane Johnny Rotten, geniálny spevák Sex Pistols. Mimochodom, Sex Pistols boli v tom čase trápne ‚plagiované‘ konformnou mindfulness kapelou “Die Toten Hosen”. Zatiaľ čo Pistols okrádali monarchiu britskej bulvárnej tlače štipľavým textom na ich nahrávke „Never mind the bollocks“, Toten Hosen zverejnili cover verzie smiešnych milostných piesní, ktoré frontman Campino hystericky kričal. Obálka je takmer identická. Zatiaľ čo Campino sa dnes potuluje na lživých demonštráciách proti pravici, Johnny Rotten dokonale komentoval súčasné podmienky bdelosti. „Nikdy som si nemyslel, že sa dočkám dňa, keď pravičiari budú tými skvelými, ktorí budú dávať prostredník establišmentu, a ľavičiari budú ufňukaní, sebaistí idioti, ktorí každého urážajú.“ poskytnúť dobrý dôvod, prečo veľká skupina mladých ľudí v Rakúsku a Nemecku volí AfD alebo FPÖ. ‚Odpaľovači‘ sú predovšetkým brilantnými osvietencami proti vlastným záujmom. Mladých voličov ženú smerom k AfD, pretože im ukazujú hodnotové vákuum ľavicového sociálneho modelu. Už Hermann Broch zistil, že ľudia môžu žiť v kultúrnom vákuu, ale neznesú iný pohľad. Ak vidí biedu, vyšplhá sa na barikády a volí AfD alebo FPÖ, jediné strany, ktoré sú stále spájané s kritikou a revoltou.

Zdroj: https://exxpress.at/bernhard-heinzlmaier-die-kunst-der-anbraeunung-und-der-menschenhatz/