Peter Tóth: LIPŠICOV ZÁZRAK: ZO SÚMRAKU ÚSVIT

Peter Tóth: LIPŠICOV ZÁZRAK: ZO SÚMRAKU ÚSVIT

Peter Tóth: LIPŠICOV ZÁZRAK: ZO SÚMRAKU ÚSVIT 620 330 Mr Hyde

Lipšicovo, stádo, pardon komando, ako píšu šerblíky, „obnovilo“ kauzu Súmrak. To je také hlúpučké a priehľadné, až je to vlastne zlatučké. Kto by povedal, že zo súmraku sa dá vyrobiť úsvit.

Keď už sa definitívne zmráka nad zlipšicovanou časťou prokuratúry, tak aspoň rýchlo opäť vyhodia uznesenie vo veci (nie obvinenie konkrétnych osôb), aby si prípad mohli Lipšicovi naši chlapci so sebou zobrať na Generálnu prokuratúru SR a v príhodnom čase s ním začať šibrinkovať. Veď generálny prokurátor Maroš Žilinka verejne sľúbil, že všetky nimi rozrobené spisy im aj ostanú.

Je pravdepodobné, že kauza Súmrak vyvolá ďalší právny spor medzi Lipšicovým komandom a generálnym prokurátorom, čo, samozrejme, povedie k novej vlne mediálnej hystérie a vytváraniu zlovestne známeho verejného tlaku. Každý odlišný právny názor budú Lipšic a jeho komando interpretovať ako pokus o krytie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka. Veď o nič iné ani nejde, len o šibrinkovanie ich menami a podkurovanie pod kotlom akiste spontánnych protestov na námestiach.
Zo Súmraku Fica a Kaliňáka sa má stať Lipšicov úsvit. A nepochybujme o tom, že sa aj stane. Prinajmenšom v literárnom podaní progresívnych šerblíkov, nočníkov a kadibúdiek.

Taký bol, je a vždy bude modus operandi doktora Lipšica, ktorý sa od čias pokročilej adolescencie ani v strednom veku neprestal hrať na Froda Bublíka a za každým rohom a stromom vidí Mordor. Okolnosť, že to vlastne nie je žiaden úsvit, ale temný súmrak vnútorného sveta človeka, čo mal ostatného štvrťstoročia absurdne veľký vplyv na trestnú politiku štátu, je síce skľučujúca, ale s tým sa nedá nič robiť do chvíle, kým dotyčný nevyhľadá náležitú odbornú pomoc.

Zdroj: https://www.facebook.com/datel.sk