Remigrácia v EÚ! – Lotyšsko vs rusky hovoriaci

Remigrácia v EÚ! – Lotyšsko vs rusky hovoriaci

Remigrácia v EÚ! – Lotyšsko vs rusky hovoriaci 620 330 Doktor

Remigrácia v EÚ! – Ako chce Lotyšsko vyhnať takmer tisícku Rusov a nikoho to nepohoršuje

Prísnymi opatreniami sa lotyšské úrady snažia znepríjemniť život tamojšej rusky hovoriacej menšine. Každému, kto neuspeje v jazykovej skúške, hrozí vyhostenie. A Brusel aj „slušní rebeli“ západnej občianskej spoločnosti mlčia.

Ako to nazvať, keď hrozí približne tisícke ľudí z etnickej menšiny, ktorá tvorí asi štvrtinu celkovej populácie, že vo veľmi krátkom čase bude nútená opustiť krajinu, v ktorej žili pokojne desaťročia, len preto, že neprešli požadovaným jazykovým testom úspešne alebo ho – z akéhokoľvek dôvodu – nedokončili vôbec?

Áno presne!

Remigrácia nie je len temný koncept, o ktorom tajne diskutujú nemeckí a rakúski pravicoví radikáli – a proti ktorému niekoľko týždňov vyšli do ulíc státisíce sebadefinujúcich sa Nemcov – je to už hrubá realita v EÚ! (A bez toho, aby to niekoho príliš rozčuľovalo, nieto ešte demonštrovať proti tomu.)

Jazykový test alebo remigrácia

Konkrétne: Ako informoval Deutschlandfunk 25. januára , takmer tisíc etnických Rusov žijúcich v Lotyšsku práve dostalo list od migračného úradu, v ktorom ich žiadali, aby v priebehu niekoľkých dní opustili krajinu. (Podľa Spiegelu hrozí deportácia až 3 000 ľuďom.) Váš zločin: V skutočnosti alebo údajne nemáte dostatočné znalosti lotyšského jazyka! Presnejšie: Oficiálne to nepreukázali. Toto opatrenie je výsledkom sprísnenia lotyšského imigračného zákona z jesene 2022, ktorý je špecificky zameraný na tamojšiu menšinu ruského pôvodu – takmer 25 percent z 1,9 milióna obyvateľov, pričom mnohí z nich sú takzvaní „neobčania“. Zakon ustanovuje povinný jazykový test ako podmienku pre nové povolenie na pobyt. Etnickí Rusi sú tiež povinní vyplniť dotazník, v ktorom musia dôkladne preukázať svoj pobyt a tiež sa ich pýtajú na ich názor na anexiu Krymu. Kontrolné opatrenia, ktoré mnohým pripomínajú sovietsku éru!

Podľa korešpondentky z Pobaltia Julie Waschenbachovej tieto opatrenia obzvlášť tvrdo zasiahli Rusov žijúcich na východe Lotyšska a tamojších starých ľudí: „Rusky hovoriaca menšina v Lotyšsku je veľmi početná a na východe krajiny je nie je potrebné vedieť hovoriť po lotyšsky! Ľudia tam naďalej hovoria po rusky v každodennom živote. Môžete sa úplne integrovať bez znalosti lotyštiny. Tento jazykový test bol preto pre mnohých obrovský problém, najmä pre starších ľudí a ľudí, ktorí teraz celý život žijú v Lotyšsku. Pre nich je to, samozrejme, ich vlasť, aj keď nehovoria po lotyšsky, a cítia sa ponížení a spochybňovaní týmito novými požiadavkami.

Väčšina ľudí ruského pôvodu v Lotyšsku totiž žiadosti vyhovela. Okrem približne 2 500 ľudí, ako informovali lotyšské médiá. Dôvody sú nejasné. Či už je to vzdor, či už neznalosť požadovaných opatrení, či už preto, že už opustili krajinu alebo sa medzitým prihlásili na jazykovú skúšku. V každom prípade migračné úrady požiadali o odchod z krajiny približne tisíc ľudí. Opäť Julia Waschenbach: „Nedá sa však povedať, koľkí sa už vydali opustiť krajinu. Teraz musia buď požiadať o povolenie na pobyt do dvoch týždňov, alebo požiadať o predĺženie času na opustenie krajiny alebo informovať úrady, keď krajinu opustia, alebo či tak už urobili. Zatiaľ nie je jasné, koľkí skutočne opustia krajinu.“

Kto vie po lotyšsky, už nie je Rus?

A prečo toto všetko?

Oficiálne odôvodnenie by ste si mali nechať rozplynúť v ústach, pretože je do istej miery dobrodružné. Podľa Waschenbacha sa lotyšské úrady obávali, že by Putin mohol využiť rusky hovoriacu menšinu v Lotyšsku ako zámienku na zakročenie proti krajine. Podobne argumentoval a konal aj pred dvoma rokmi v súvislosti s Ukrajinou.

Lotyšský dôsledok: Povinné jazykové testy a sprísnenie požiadaviek na povolenie na pobyt alebo – remigrácia! Dotkne sa to najmä starších a sociálne slabších ľudí. Zrejme v prvom prípade sa predpokladá, že Rusov, ktorí dokonale ovládajú lotyšský jazyk, už Putin nebude uznávať ako krajanov hodných ochrany. Čo sa však týka druhého opatrenia, nápadne pripomína Stalinove deportácie nechcených národnostných menšín – napríklad rusko-nemeckých do stredoázijských stepí na jeseň 1941 – ktoré sa podľa jeho obáv mohli zmeniť na „piatu kolónu“. V prípade vojny odhaľ nepriateľa…

Či tak alebo onak, obe opatrenia sa pravdepodobne ukážu ako neúčinné v prvom rade, ak Putin skutočne bude postupovať podľa obáv. Na jednej strane je extrémne nepravdepodobné, že všetci rusky hovoriaci v Lotyšsku budú schopní dostať sa na úroveň A2. Na druhej strane plošné vyhostenie jeho krajanov by muža v Kremli zrejme ešte viac popudilo!

Jazyková polícia v reštauráciách

V skutočnosti je očividným cieľom Rusom tak znepríjemniť život v Lotyšsku, že skôr či neskôr „dobrovoľne“ odídu. Zbúrali sa napokon nielen ruské pamiatky, úradná jazyková polícia teraz podľa Julie Waschenbachovej kontroluje jedálne lístky v reštauráciách na správne lotyšské názvy. V skratke: Všetko, čo akosi pripomína ruštinu, nie je vítané, čo ostro kritizuje aj ruská komunita v Lotyšsku.

A pre vzťah s Ruskom je to úplne kontraproduktívne.

A EÚ? Zdá sa, že nikto tu nie je pobúrený. (Všetci sú to Rusi.) Opäť nás víta dvojaký meter. A to sa netýka len oficiálnej politiky, ale aj toľko ohlasovanej občianskej spoločnosti. Inými slovami, pre státisíce ‚slušných rebelov‘ alebo ‚rebelujúcich slušných ľudí‘, ktorí sú už dávno ukolísaní do spánku spravodlivých…

Zdroj: https://globalbridge.ch/remigration-made-in-eu-wie-lettland-knapp-tausend-russen-vertreiben-will-und-sich-niemand-darueber-aufregt/

  • Je úplne zbytočné sa stále zaoberať, nezmyslom ktorí, zjavne vyhovuje Uršule lajnovej a jej zgerbe LGBTIQ. Jediná možnosť je na nich zaútočiť a hnať k zodpovednosti aj tych ktorí sú ako ona. Je treba ukázať spojnicu, ktorá ľudí spojuje. Problém všetkých týchto revolucionárov, je práve v tom, že každý z nich trpí pychou osobnosti. A ani jeden z nich nemá v sebe boha, len nafúknutú mikulašeneckú figurínu. všetci z nich dobre vedia, kto je pravý vodca a pretože robia všetko pre to aby ho umlčali a sami seba postavili na toto jeho miesto, nie sú onič lepší ako táto zrúda Uršula Lajnová.
    Nedomnievajte sa že snáď by to bol Kretén Trump. To je ešte väčšie hovädo ako Uršula Lajnová – pr. menom Sobno