Peter Tóth: DANKO, MEDIÁLNA HYSTÉRIA A OČOVSKÝ RICHTÁR

Peter Tóth: DANKO, MEDIÁLNA HYSTÉRIA A OČOVSKÝ RICHTÁR

Peter Tóth: DANKO, MEDIÁLNA HYSTÉRIA A OČOVSKÝ RICHTÁR 620 330 Mr Hyde

Niekoľko dní som sa nedokázal zorientovať v prípade dopravnej nehody Andreja Danka. Chvíľu som z toho podozrieval pribúdajúci vek a z toho plynúce inhibované kognitívne schopnosti. Dnes som si konečne mohol vydýchnuť, pretože sa ukázalo, že hokej v dopravnej nehode spôsobila politická a mediálna hystéria.

V každom trestnom konaní, aj v najbanálnejšom, je dôležité objektívne ustáliť skutkový dej. Až potom je možné vyvodzovať dôsledky a závery. Slovenské médiá a obrovská masa politikov to robí presne naopak. Najprv vyvodzujú závery, až potom sa zaoberajú objasnením skutkového deja.

Všetci rozumní ľudia vedia, že skutkový dej v trestnom konaní prípravnom môžu ustáliť len orgány činné v trestnom konaní, nie politici či novinári. Normálnym ľuďom to nie je potrebné pripomínať. Predovšetkým bratislavskej povaľačskej scéne, pozostávajúcej prevažne z médií bývalého hlavného prúdu a progresívnej politickej sekty, to zase môžete pripomínať do úplného vysilenia, aj tak bude mať väčší osoh hádzanie hrachu na stenu.

Až dnes, po štyroch dňoch hystérie, som sa konečne z oficiálneho stanoviska polície dozvedel, že podpredseda NR SR a predseda SNS Andrej Danko sa podrobil dychovej skúške na alkohol až na druhý deň po tom, čo v bratislavskej Dúbravke motorovým vozidlom zdemoloval stĺp pridržiavajúci semafor. To, samozrejme, vyvoláva oprávnené otázky, pochybnosti a podozrenia. Lenže prípravná fáza trestného konania ešte stále prebieha. Zo zákona je neverejná, a preto je potrebné počkať na jej výsledky, pretože – ako už bolo naznačené vyššie – nie verejnosť, nie politici ani novinári, ale orgány činné v trestnom konaní sú zákonom zmocnené na to, aby rozhodli o tom, či má alebo nemá byť Andrej Danko obvinený a prípadne následne obžalovaný.

(Prípad ešte môže skončiť v priestupkovom konaní, ale od toho sme zrejme ďaleko. Uvidíme.)

Našťastie sa v zásade hovno stalo, pretože okrem zdemolovaného kandelábra, poškodeného motorového vozidla a nejakého život neohrozujúceho poranenia Andreja Danka nedošlo k žiadnej vážnej ujme. Možno by som bol náchylný uveriť morálnemu pátosu kadejakých škrabákov, hysterikov a hysteriek v parlamente, čo celí zadychčaní a spotení otŕčajú ukazováky na predsedu SNS, ak by s rovnakým zanietením horekovali, keď Matovičov Himmler Lipšic na prechode pre chodcov zostrelil človeka a pripravil ho o život. Áno, istá Mirka z Bratislavy na tlačovke po nehode síce vyronila horkú slzu, ale iba preto, lebo preblahoslavený Daniel odišiel z parlamentu. Také sú hodnoty bratislavskej povaľačskej scény.

Mimochodom, Lipšic odišiel z parlamentu, ale nie z politiky. Išiel do advokácie, aby z tejto pozície pomáhal rôznym špinavostiam, akou bola napríklad operácia masovej dezinformácie nepresne označovaná ako kauza Čistý deň, v rámci ktorej sa podieľal na demolovaní ľudských životov manželov Tománkovcov a aktívne pri tejto činnosti asistoval bývalej vrchnej cikáde SaS Blahovej aj svojmu (vtedy ešte ) vernému zbrojnošovi, poslednému križiakovi Krajniakovi či istému plemennému býkovi, čo v detstve sedával na prašiaku so Steinhübelom a čo v postavení ústavného činiteľa sľuboval neplnoletej osobe ženského pohlavia, navyše v mimoriadne zraniteľnom psychologickom rozpoložení, neviazaný sex.

Pochopiteľne, prípad Andreja Danka, aj keď je z pohľadu následkov banálny, má aj politickú rovinu. Avšak aj politika (a komentovanie politiky médiami) sa dá robiť bez hystérie. Ak by bol predseda SNS politický formát, ospravedlnil by sa, odstúpil z funkcie podpredsedu parlamentu a namiesto seba do funkcie navrhol Rudolfa Huliaka. Opozícii by zvlhol pušný prach a ešte by ich aj šľak trafil, pretože očovský richtár by im počas riadenia schôdzí ukázal, ako sa po parlamente hvízda.

Andrej Danko si možno myslí, že taktické stiahnutie chvosta by mu politicky uškodilo, no pravdou môže byť aj opak. Ľudia dokážu oceniť noblesu a možno by to aj zohľadnili vyšším počtom hlasov v prezidentských voľbách, aj keď je jasné, že predseda SNS nielen na výhru, ale ani na teoretickú účasť v druhom kole jednoducho nemá nádej.

Zdroj: https://www.facebook.com/datel.sk