Jaroslav Daniška: Pellegrini blufuje

Jaroslav Daniška: Pellegrini blufuje

Jaroslav Daniška: Pellegrini blufuje 620 330 Mr Hyde

Progresívne Slovensko ponúklo lídrovi Hlasu funkciu premiéra a Pellegrini to skúša využiť na tlak voči Ficovi. Na takýto poker však nemá karty.

Po snahe ovplyvniť realitu pred voľbami pokračuje snaha o ovplyvnenie politickej reality aj po nich. Médiá viac alebo menej skryto fandia vláde Pellegriniho s PS, Saskou a KDH. Je to však len ďalšia virtuálna realita.

Takáto vláda by čisto teoreticky vzniknúť mohla, ale hra na spočítavanie poslancov má od politiky ďaleko.

Proti liberálnej vláde s Pellegrinim a Majerským sú dva silné argumenty: jeden sa volá Hlas a druhý KDH.

Začnime od konca. KDH do vlády s progresívcami tlačí iba jeden poslanec – František Mikloško. Ten je síce zvoleným poslancom KDH, ale v strane nemá žiadnu funkciu, nie je ani jej členom. Hovorí teda, prepytujem, len za seba.

Dve tretiny voličov KDH pred voľbami koalíciu s PS odmietali, keď sa Majerský začal v kampani vymedzovať nielen proti Smeru, ale aj voči PS, strana mierne ožila. Nedeľu nadránom bolo až von na ulicu z jej útrob počuť dva veľké otrasy.

Prvý kameň im spadol, že sa dostali do parlamentu. A druhý, že nemusia ísť do žiadnej vlády. Že vláda môže vzniknúť bez nich.

V KDH totiž dobre vedia, že ani jednu vládu by neprežili. Nemajú na to kádre ani vnútornú jednotu a odhodlanie. Zápas KDH v tomto období sa môže viac podobať na príbeh KSS po voľbách 2002. Komunisti vtedy získali 6,2 percenta, pretože si na nich ľudia po rokoch spomenuli, ale do konca volebného obdobia už bolo jasné, že to bola iba nostalgia za niečím, čo už dávno neexistuje. Ak nechce KDH dopadnúť rovnako, bude musieť prekvapiť.

Kádrovo aj programovo sú slabí, k dôležitým otázkam nedokážu zaujať stanovisko, to nie je výbava na vládnutie. Najmä ak by významná časť ich voličov považovala vstup do akejkoľvek vlády za zradu. Vnútorné nastavenie strany vyzerá skôr tak, aby nemali online zasadnutia predsedníctva, či koľko času bude predseda Majerský tráviť v Prešove a koľko v Bratislave, nie tému nejakej vlády. Z 12 poslancov si jeden želá vládu s liberálmi a žiadny so Smerom. Táto strana zjavne smeruje do opozície.

S Hlasom je to v niečom podobne, v niečom inak.

Dve tretiny voličov si pred voľbami neželali vládu s PS, Pellegrini od kauzy Rozuzlenie ladil kampaň proti progresívcom, väčšina z 27 poslancov Hlasu preferuje vládu so Smerom. Toto nie sú karty na vstup do vlády s progresívcami.

KDH mu na vyvažovanie pomerov vo vláde nepomôže (v policajnej agende pôjde s liberálmi proti nemu), liberálne médiá ho budú žmýkať zvonku, pričom zvnútra najsilnejšie kádre Hlasu do vlády s liberálmi nebudú mať chuť ísť – lebo by si tým len skrátili kariéru. Navyše, mediálny front ho o pol roka bude tlačiť, aby podporoval Korčoka proti kandidátovi Smeru na prezidenta. Hlas by to všetko zrazilo na kolená a liberálnu vládu pripravilo o väčšinu. Pretože viacero zvolených poslancov by sa ochotne vrátilo do Smeru a „premiér“ by prišiel o vládu, klub aj stranu.

Pellegrini by musel byť samovrah, aby sa vydal touto cestou.

Podstata jeho hry je preto bluf.

Včera začal rokovanie s Ficom s tým, že východiskovým bodom je ponuka od progresívcov, čiže funkcia premiéra pre neho. Chyba lávky, Šimečka mu musí ponúknuť viac ako Fico. A silnejší je Fico.

Tomu stačí povedať, že sa treba držať výsledkov volieb. O sile rozhodli voliči, nie médiá ani porazený tábor. Pellegriniho význam a váha v koalícii je úplne inde, nie na úrade vlády.

Od začiatku preto robí zbytočnú chybu, jeho záujmy totiž vyzerajú inak.

Jeho záujmom má byť snaha mocensky vyvážiť Smer vo vláde, a teda dohodnúť sa s Dankom a Tarabom, aby vo vláde nesedeli tí, o ktorých sám Pellegrini hovorí, že od nich hrozí revanš. A aby silové rezorty nemal Smer, respektíve aby polícia fungovala aspoň tak, ako to bolo v čase, keď bol premiérom Pellegrini. Do tretice, aby k riešeniu vojny policajtov došlo tak, že to neohrozí a nespochybní nezávislosť bezpečnostných inštitúcií. Aby to bolo podľa Pellegriniho, a nie podľa Kaliňáka.

Peter Pellegrini preto práve plytvá energiu na niečo, čo nedáva zmysel.

Ale ak sú jeho osobné ambície väčšie ako záujmy jeho strany, ohrozuje tým svoje budúce postavenie vo vlastnej strane.

Prehrou totiž nie je vláda s Ficom, prehrou bude, keď položí karty na stôl a povie trop.

Zdroj: https://standard.sk/457405/pellegrini-blufuje

  • to čo je už zmienené o Pelegrini, je trefné, aj keď jeho zmýšľanie je ešte zrudnejšie a podlejšie. nenávisť ľudí práve k Pelegrinimu začína prudko narastať. No je jasné, že tohoto on nedbá. Je opilí svojou prázdnou slávou,ktorú nebezpečné premrhá. Netajím sa tým, že u mňa sú všetky politické strany len teroristický nastroj, kde vrchol tohoto terorizmu je práve Vatikán na čele terajšieho satanáša Bergoglio. Je ti práve tento bezbožnik, ktorému ide o zničenie ľudstva. Je to práve on kto riadi túto genocídu ľudstva a zo svojou bývalou ženou URŠULOU lajnovou. Nakoľko umrela 12.6.rano v 06:00. r. 2023 tá čo sa predvádza je iba nepodarený duplikát,. vsimnite si aké nepodarené správy vychádzajú od toho duplikátu. staré, ktoré sú úplne mimo realitu. Na tieto správy sa už ozvali aj iný politici a s kritikou. Vsimnite si že ak hovorí anglicky, ani len hovoriť nevie. Že by jej robil problém pamäťový, keď označila Rusko za toho kto zvrhol atom. bombu na Hirosimu? asi nie, títo, nemajú chrbtovú kosť. Veď vojna je u nich mier, vraždy sú pokoj, genocída je hotový Raj…. Dôležité je pre nich, bez príčiny trestajme ľudí. Toto sú tie ich sankcie. spolu Bergoglio a Uršula Lajnová mali trojičky dievčatká. dve z nich sa stali skutocnimi zrúdami, ktoré tiež umreli v havárii lietadla-kde táto správa bola prísne utajované – cca. týždeň po smrtii ich materi. ostala už len jedna z nich, ktorú však všetci počnúc jej sestrami, materou a týmto zrúdnim otcom nenávideli. Táto prostredná sa stala skutočnou MB.PM.-večnou zmluvou.
    veď aj písmo vraví, každý kto sa bude bezbožne správať (jednať) proti práve tej MB.PM bude odmeňovať.
    ale k meritu veci-všetci politici sa predháňajú ako veľmi chcú pomôcť ľuďom. Pelegriniho slogany hovoria za všetko. Chcete lacnejšie potraviny, chcete to či ono? Tu máte cukríček a neotravujte, tomu vy nerozumiete. A títo že chcú pomôcť, ľuďom. veď sa nenávidia a každý chce len to svoje. a všetci bez viery.(určite že nemám na mysli KDH-tam je úplná bezbožnosť) toto videnie je ešte hlbšie. A viem určite, že žiadna politická strana nesmie viesť ľudí. Musia to byť ľudia, ktorí sú, veriaci, nie na oko a odborníci. ak sa niekto domnieva že toto je nemožné dosiahnuť, tak sa veľmi mýli. A čo neveriaci? tí budú kde? a doteraz kto viedol ľudí, nebodaj veriaci a kam došli. A že je niekto neveriaci – veď ani krava neverí že pôjde na bitúnok.
    Určite nevravím o terajšej viere, plnej pambičkovania a zlorečenia k bohu. Veď aj sám J.K vraví,. každý kto mi verí neumrie na veky. Ako to že všetci umierajú. A neobstojí, podvod, on to myslel, len ako duchovne umrieť musíš telesne. toto je práve tá lož a obviňovanie J.K z klamstva. Veď aj písmo vraví, každý kto umrie(rozumej telesne) ide pred súd =teda je súdený a nikdy viac sa nevráti . Do neba(duchovne) nik teda ešte nevstúpil. Nemohol biť teda J.K zombii. Lebo ak bol ukrižovaný, masochysticku vraždou (telesne ukrižovanie) tiez by sa nikdy nemohol vrátiť. Ale učenie, Vatikánu vraví, za toto všetko je vinovat všemohúci a tu vidíte jeho podvody