Šimečka a Gröhling vyplakávajú, pobúrili ich výroky premiéra na Devíne o progresivizme a liberalizme

Šimečka a Gröhling vyplakávajú, pobúrili ich výroky premiéra na Devíne o progresivizme a liberalizme

Šimečka a Gröhling vyplakávajú, pobúrili ich výroky premiéra na Devíne o progresivizme a liberalizme 620 330 Mr Hyde
Trafené husi Šimečka a Gröhling pobúrene reagovali na vyjadrenia premiéra Fica na Devíne, ktorý o progresivizme a liberalizme hovoril ako o zhubných ideológiách, voči ktorým sa musíme brániť.

Predseda opozičného Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka vyzval premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby prestal urážať státisíce voličov, ktorí si vo voľbách vybrali myšlienky údajnej slobody, rovnosti a lepšej budúcnosti. Uviedol to na sociálnej sieti v reakcii na prejav Fica počas piatkového podujatia na Devíne. Fico kritizoval progresívne a liberálne ideológie, hovoril o potrebe postavenia silnej hrádze voči nim.

Trafené husi zagágali

„Premiér Fico vo svojom prvom verejnom vystúpení po atentáte prirovnal liberalizmus a progresivizmus k rakovine. Takto asi vyzerá ten povestný zmier v jeho podaní. Dovoľujem si ho vyzvať, aby prestal urážať státisíce voličov a voličiek na Slovensku, ktorí si vo voľbách vybrali myšlienky slobody, rovnosti a lepšej budúcnosti pre našu vlasť,“ napísal Šimečka.

Premiér Fico zneužil sviatok svätých Cyrila a Metoda na šírenie nenávisti a bičovanie emócií. Uviedol zase predseda opozičnej strany SaS Branislav Gröhling.

„Robert Fico mal včera slávnostný prejav. Bohužiaľ, neprekvapil. Zneužil sviatok na šírenie nenávisti a bičovanie emócií. Najhlbším dnom prejavu bolo, keď liberalizmus prirovnal k rakovine. V podstate tak vyhlásil vojnu demokracii a slobodnej súťaži myšlienok a hodnôt,“ zdôraznil Gröhling.

Šéf liberálov poukázal na to, že myšlienky slobody a liberalizmu na Slovensku vyznáva množstvo voličov, ktorých bude stále obhajovať. „Nie je to rakovina, naopak. Po štyroch vašich vládach odchádzajú desiatky tisíc Slovákov práve do liberálnych krajín za lepším životom. Rakovinou nie je žiadny liberalizmus. Rakovinou je politika nenávisti a korupcie, ktorá po 12 rokoch priniesla Slovensku iba úpadok,“ podotkol.

Zdroj: tasr