Štefan Hamran, keď ste náš sluha, ako tvrdíte, prečo ste takto nepracoval ako policajný prezident?

Štefan Hamran, keď ste náš sluha, ako tvrdíte, prečo ste takto nepracoval ako policajný prezident?

Štefan Hamran, keď ste náš sluha, ako tvrdíte, prečo ste takto nepracoval ako policajný prezident? 620 330 Magdalena Nadzamova

Štefan Hamran hovorí v jednom videu, že je náš sluha, je v našich službách a my ich platíme, aby nás dostojne reprezentovali, dostojne spravovali veci verejné. To video som našla náhodou a tu je odkaz na neho:

https://www.facebook.com/100095683860498/videos/954892862801272

Je to krátke video, má len 1:10 min.

Slová Štefana Hamrana, citujem presne od 0:31 min. (je to popísané vo videu ako titulky, treba si dať zvuk, lebo nejde automaticky pri spustení).

Ja som v kontakte s tými ľuďmi, ja som napríklad Jánom Čurillom volal teraz on sa o svojej obžalobe dozvedel tam dole (v TV) čo idú tie malé písmenká, odtiaľ sa to dnes ráno, keď jedli alebo raňajkovali s rodinkou dozvedel, že zrejme bude obžalovaný a my dvaja sme sa na tom usmievali. Takže hore hlavu, sú tu ľudia takí ako Ján Čurilla a ďalší, ktorých len tak nezlomia a Robert Fico je náš sluha. Tak ako aj som váš sluha. My sme vo vašich službách, vy nás platíte, aby sme vás dostojne reprezentovali, dostojne spravovali veci verejné. A treba to ľuďom každé štyri roky pripomenúť. Že nie vy ste tu v našich službách, my sme tu vo vašich službách.

V Eurovoľbách voľte Demokratov 3.

Koniec textu z videa.

Neviem, o čom predtým ta pani hovorila. Lebo to video je fakt krátke. Takže neposudzujem jej slzy, ani slová. Mohla skutočne predtým na tej besede hovoriť o niečom závažnom, čo zažila a nepomohli jej kompetentní…lenže to na začiatku videa nie je.
Sama som zažila dosť zúfalstva, i s konaním polície, prokuratúry a je to fakt na zaplakanie, čo si dovoľujú.

V tomto videu sú doležité slová Štefana Hamrana a nie tej pani, ktorá hovorí na začiatku…

Politici často majú mediálny tréning. To znamená, že si zaplatia človeka, ktorý je profesionál v rečnení a naučí ich, ako odpovedať hlavne na nepríjemné otázky a zachovať pri tom kľud, pokoj, slušnosť, nenechať sa vytočiť.

Na jednom školení mi to popisoval lektor, ktorý robil predtým obchodníka a robil okrem školení o obchode i mediálny tréning. Pýtala som sa cez prestávku, čo ešte robí okrem školení. Tak mi názorne popísal mediálny tréning: školili asistenta riaditeľa v jednej firme. Pustili kameru, začali ho natáčať. Pravdepodobne preto, aby mu potom pustili záznam a vysvetlili, čo robil zle, ako má inak reagovať.
Začali mu dávať rýchle otázky typu: Má Váš riaditeľ milenku? A Vy ste pri tom bol?
Tie otázky školiteľ hovoril tak rychle, že som nestíhala ani vnímať tie otázky.

Na to mi školiteľ s úsmevom povedal, že museli vypnúť kameru, že tak „tvrdo“ reagoval ten školený asistent riaditeľa. Proste, v tej chvíli tréning skončili, lebo to nezvládal ten, koho školili.
Po vypnutí kamery školiteľovi povedal, že netušil, že je taká „sviňa“.
Školiteľ sa na tom bavil, keď mi to rozprával.

Podstata mediálneho tréningu je, že Vás naučia i na veľmi nepríjemné otázky odpovedať s kľuďom a vyhovoriť sa, obkecať to prázdnymi, milými slovami. Nenechať sa vytočiť. Samozrejme je to platený tréning, ktorý často robia aj bývalí novinári alebo ľudia z mediálneho prostredia. Tí, ktorí to už prostredie poznajú z praxe a učia to ľudí, ktorí o to majú záujem naučiť sa vystupovať na verejnosti.

Nie vždy to všetkým ide. Stačí si spomenúť na Pellegriniho hovorkyňu a jej vyjadrenie pred niekoľkými mesiacmi:

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/11/29/pellegriniho-hovorkyna-odpovedala-na-dotaz-novinarov-ze-im-je-do-toho-prd/

O Štefanovi Hamranovi som písala včera v tomto nižšie uvedenom článku a o tom videu som ešte nevedela. Objavila som ho až včera, náhodou a zaujalo ma.

https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/03/stefan-hamran-kandiduje-za-europoslanca-i-ked-kryl-necinost-policie-vo-velkej-kauze/

A diskutujúcemu pod povodným článkom zo včera ešte raz pripomínam, koľko hlavne závažných kauz sa šéfovania Hamrana riešil s políciou. Ak žiadnu a posudzuje ho len podľa mediálnych vystúpení, tak to je ako keby veril reklame. Tá nám tiež nakecá čokoľvek.

Ja ľudí, i politikov, i policajtov, prokurátorov, posudzujem podľa konkrétnych činov a nie podľa slov. Platení sú za konkrétne činy z daní všetkých. Nie sú platení za pekné, ale prázdne slová.

Ako hovorí Štefan Hamran: My sme tu vo vašich službách. Asi na to i on, i Eduard Heger zabudli. Jaroslava Naďa možem zatiaľ posudzovať len podľa mediálnych vyjadrení. Tiež to nie je bohviečo.

Myslia to s občanmi Slovenska „Demokrati“ vážne alebo len sľubujú ako ostatné politické strany?

Lebo keby som brala vážne slová Štefana Hamrana, tak vyzerá ako keby mu skutočne záležalo na tom, aby nás dostojne reprezentovali. No v skutočnosti podľa jeho činov s ním mám zlé skúsenosti, ako som to popísala vo včerajšom článku.

Magdaléna Nadzamová

Publikované tiež tu: https://popelka.blog.pravda.sk/2024/06/04/stefan-hamran-ked-ste-nas-sluha-ako-tvrdite-preco-ste-takto-nepracoval-ako-policajny-prezident/