Pripravujú sa veľmoci oslobodiť od Izraela?

Pripravujú sa veľmoci oslobodiť od Izraela?

Pripravujú sa veľmoci oslobodiť od Izraela? 620 330 Doktor

Izrael je už desaťročia „jedným z klubu“, hrdým členom „krajín dobrých chlapov“. Hŕstka režimov chránených bublinou, ktorá ich robí takmer imúnnymi voči kritike alebo následkom, bez ohľadu na zločiny a zlo, ktoré by mohli spáchať.

Bez ohľadu na to, koľko lodí zbombardovali, koľko detí zastrelili, či otvorených väzenských táborov, ktoré viedli, všeobecný tón západných médií bol rovnaký – Izrael sú dobrí chlapci.

Teraz existujú náznaky, ktoré by sa mohli zmeniť, že ďalším krokom v rozprávaní o Gaze bude obrat, ktorý z Izraela urobí oficiálneho „zlého muža“.

Náznaky tu boli už nejaký čas, začali takmer okamžite po útoku zo 7. októbra minulého roka a naberali tempo v posledných niekoľkých týždňoch.

V skutočnosti sa izraelský premiér stal začiatkom tohto roka prvým neafrickým a neruským obvineným ICC z vojnových zločinov.

Teraz si to vyjasnime.  Netanjahu JE vojnový zločinec. Je to krvou presiaknutý tyran, vinný z obrovského množstva nezákonných zabití.

Ale pamätajme, že v skutočnom svete krvou nasiaknutí vojnoví zločinci ostávajú nepotrestaní – a skutočne niekedy dostanú Nobelovu cenu za mier – každý deň.  ICC sa nikdy nepohol proti Bushovi, Blairovi, Obamovi alebo Brownovi alebo ich podriadeným vojnovým zločincom.

Donedávna bol „Bibi“ v klube potiahnutom teflónom. Roky a roky vraždí nevinných, zatiaľ čo inštitúcie a staršie médiá túto skutočnosť s radosťou ignorujú. Teraz zrazu nie je.

Toto je potrebné vypočuť.

Otázka musí znieť – čo je teraz iné?

Pred dvoma týždňami, ako sme informovali, Izrael zakázal al-Džazíru. Toto bolo odsúdené vo Washington Post a nemeckým ministerstvom zahraničia.

Len pred pár hodinami zverejnila CBC titulok opisujúci „úpadok slobody tlače v Izraeli

Kanada, USA, Nemecko?

Toto nie sú miesta, ktorým záleží na slobode prejavu, ako dokazuje ich zákaz RT (a iných), tak prečo tá kritika? Prečo nie je zákaz Al-Džazíry spojený so všetkou ďalšou „prijateľnou“ cenzúrou, ktorá trvá už roky?

Pred dvoma dňami Guardian hlásil s veľkými červenými transparentmi…

Špehovanie, hackerstvo a zastrašovanie: odhalená deväťročná „vojna“ Izraela proti ICC

Prečo je to zrazu príbeh na titulnej strane? Okrem toho je na jej titulnej strane najmenej pol tucta článkov kritizujúcich Izrael – tutututututu a tu.

Porovnajte to so spravodajstvom o Izraeli v tom istom dokumente pred deviatimi rokmi.

Súd OSN už rozhodol, že Izrael musí „zastaviť ofenzívu v Rafahu a otvoriť hranice pre pomoc“

Brazília stiahla svojho veľvyslanca v Izraeli, zatiaľ čo rôzni európski lídri odsúdili útok. Ďalší dvaja členovia administratívy Joea Bidena nedávno rezignovali na protest proti americkej podpore vojne v Gaze, čím sa ich celkový počet zvýšil na sedem.

Politické boxovacie vrece Nikki Haleyová bola natočená, ako píše „dokončite ich!“ na muníciu IDF, Rolling Stone ju za to okamžite pretiahol cez uhlíky.

27. mája Piers Morgan – bacuľatá fialová tvár spravovaných médií – tweetoval pobúrenie nad útokom v Rafahu.

Francúzsky prezident Macron 28. mája vo svojom prejave v OSN vyjadril svoje „rozhorčenie“ nad útokom v Rafahu.

Ešte ďalšie redakčné titulky Guardianu:

Pohľad Guardianu na ofenzívu v Rafahu: prekročenie červených čiar USA by malo mať následky

A zachádza dokonca tak ďaleko, že naznačuje, že Biden a USA by mohli niesť právnu zodpovednosť aj za činy Izraela, čo by ešte v roku 2015 znelo absurdne (potenciálny pád impéria USA a posun moci, ktorý by to signalizovalo, sú príbehom na inokedy).

Dokonca aj najoddanejší izraelskí mediálni priaznivci – Washington Post a New York Times – v poslednej dobe hlasno odsudzujú Netanjahuove činy.

Vzorec sa formuje, rozhodne je teraz oveľa prijateľnejšie kritizovať Izrael v mainstreamových médiách, ako to bolo po desaťročia.

Ale prečo?

Prečo by sa médiá ako Guardian alebo Washington Post rozhodli tlačiť protiizraelské články teraz, ale nie pred desiatimi rokmi?

Je to preto, že Izrael sa zrazu správa horšie ako kedykoľvek predtým?

Samozrejme, že nie. Zabíjanie v Gaze je hrozný zločin, ale nie je to nič nové. Izrael a jeho spojenci v NATO mali na rukách krv miliónov ešte predtým, ako sa táto ofenzíva vôbec začala. Dopúšťajú sa vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti s takou monotónnou pravidelnosťou, že to takmer oslabuje význam slov.

Je to preto, že ‚aj mainstreamové médiá‘ sa konečne ‚prebúdzajú‘ alebo nachádzajú svedomie?

Nie

Nebudia sa, pretože nikdy nespali, a nie, nemajú ŽIADNE svedomie.

Pokiaľ sa tak nestane politicky účelným.

Nič nie je tak pravdivé, aby to mainstreamové médiá museli hlásiť, nič nie je také morálne poburujúce, aby sa mainstreamové médiá sklonili pred svojím svedomím. Nemajú svedomie. Neexistuje žiadna schopnosť čo i len rozpoznať pravdu alebo morálku, nieto ešte konať podľa nich.

Sú to stroje na výrobu názorov, to je všetko. Keď niečo povedia – čokoľvek – dokonca aj niečo zjavne pravdivé ako „Izrael je zapojený do genocídy“ – je to preto, že niekto niekde chce vyrozprávať príbeh.

Aký je teda príbeh, ktorý rozprávajú? Kam smeruje rozprávanie?

Vládcovia Izraela sú krvaví sociopati, ale sú tiež úplne jednorazovou súčasťou väčšieho zhubného celku.

Terminológia tu zlyháva, pretože nikto z nás vo svete alt-medií sa nikdy nemôže úplne dohodnúť na názve tohto celku. CJ Hopkins uprednostňuje Globo-Cap, iní používajú „elitu“, „Deep State“, „Globalisti“ alebo „sily-ktoré (neby)-byť“.

Zhruba povedané, hovoríme o prekrývajúcom sa karteli politických a korporátnych mocenských maklérov, ktorí existujú mimo takzvaných (do značnej miery falošných) „demokratických“ mocenských štruktúr a majú nadnárodný vplyv v každej sfére ľudskej spoločnosti.

Izrael, ako väčšina regiónov a národov, je základňou a nástrojom týchto mocností, ale je nahraditeľný. Existuje obrovská, VEĽKÁ mocenská štruktúra, ktorá zúfalo hľadá spôsob, ako upokojiť nával spravodlivého hnevu v desiatkach miliónov ľudí, a zbavenie sa Izraela a jeho vedenia by sa v súčasnosti mohlo považovať za spôsob, ako to urobiť.

Ak to zastaví zabíjanie v Gaze, potom je to víťazstvo pre ľudstvo.

Ale porážka neznamená nič pre naratívnych manažérov. Ich program bude o niečom úplne inom.

Ak bude Izrael skutočne vylúčený z klubu „môžeme zabíjať bez rozdielu a stále budeme dobrými chlapmi“, čo to bude znamenať pre veľkú šachovnicu? Alebo väčšia globalistická agenda?

zdroj: https://off-guardian.org/2024/05/30/are-the-powers-that-be-preparing-to-cut-israel-loose/