Roman Martiška: PÁN BLAHA, KDE STE?! ČO HOVORÍTE NA PERSONÁLNU POLITIKU?

Roman Martiška: PÁN BLAHA, KDE STE?! ČO HOVORÍTE NA PERSONÁLNU POLITIKU?

Roman Martiška: PÁN BLAHA, KDE STE?! ČO HOVORÍTE NA PERSONÁLNU POLITIKU? 620 330 Mr Hyde

V koalícií začína byť veľmi veľa rušivých elementov, ktoré sa nedajú prehliadať a už vôbec nie ospravedlňovať. Nie je za tým len zlá komunikácia s médiami, ktoré si dovolia vypnúť premiéra Roberta Fica po 15 minútach, ale vyzerá to na rezignáciu tvrdých postojov, pre ktoré získala koalícia kľúče od štátu.

Podpredseda Národnej rady Ľuboš Blaha patrí k tým, ktorých jazyk je mimoriadne ostrý, ale o pochybeniach koalície zostáva ticho. Už to nie je len o semafore Andreja Danka, teda kauze, ktorá skončila verdiktom “priestupok”, ale začína to byť priama konfrontácia s názormi pred parlamentnými voľbami.

Stretnutie vlády s ukrajinskou v Michalovciach nebolo ničím, čo by mohlo voliča vyrušiť, išlo o diplomatické stretnutie so susedom, ktorému po vojne budú tiecť miliardy eur, z ktorých môže niečo získať aj Slovensko. Čo, ale znamenalo video koaličného poslanca Samuela Migaľa v tričku Madony s protinakovou zbraňou v náručí a s pozdravom Sláva Ukrajine? Kde bolo resp. viazne odmietnutie takéhoto štýlu politiky zo strany koaličných partnerov? – toto je ďaleko vážnejšia zrážka ako so semaforom…

Aj po dvoch rokoch od titulku “Dezoláti v uliciach” mnohých striasa pri zvučke Televíznych novín Markízy. Kde je vtedajší šéf spravodajstva Markízy Henrich Krejča dnes? Tesne pred Vianocami 2023 skončil vo funkcii a odvtedy o ňom nebolo počuť, až do polovice apríla 2024, kedy sa Krejča stal vedúcim úradu SAV. To dostal Krejča do daru za pomoc v kampani súčasnej koalícii?

Do funkcie Krejču menoval šéf akadémie Pavol Šajgalík, ktorý považoval za nutné chrániť meno SAV pred spojením so súčasným podpredsedom parlamentu Blahom a v decembri 2020 priamo povedal: “Museli sme sa od Blahu dištancovať, sme povinní chrániť naše dobré meno,” čo na ďalší kopanec od Šajgalíka hovorí podpredseda Národnej rady?

Prečo práve Krejča? „Pri rozhodovaní výberovej komisie zavážili najmä manažérske schopnosti uchádzača, skúsenosti s finančným riadením, jeho ľudskosť a empatia a v neposlednom rade záujem o vzdelávanie a vnímanie potreby vzdelávania spoločnosti. Nezanedbateľným dôvodom pri výbere bola aj snaha zaviesť moderné prvky do riadenia inštitúcie,” konštatoval Pavol Siman, člen Predsedníctva SAV a člen výberovej komisie.

Ľudskosť a empatia? Zabudli v SAV na dezolátov v uliciach? Titulok, ktorý Krejča obhajoval slovami: “V priebehu vysielania Televíznych novín došlo k zlyhaniu ľudského faktora, následkom čoho sa na obraz dostal nesprávny titulok,” ale nedokázal povedať na akú správu bol titulok pripravený? Krejča vo funkcii, ktorá je platená voličmi je výsmechom nie Blahu, ale jeho voličov! Pán Blaha, kde je Váš ohnivý status?

Tu už nejde o odstupné, ktoré má oporu v zákone, pre ľudí ako Ján Mikas, či držanie vo funkcii hovorkyňu polície Denisy Bárdyovej, ktorá je tiež tvárou predošlých vlád, ale o upratovanie ľudí, ktorí priamo išli proti voličom súčasnej opozície!

Bývalý minister zdravotníctva Michal Palkovič ako šéf Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Úrad verejného zdravotníctva vedie Tatiana Červeňová, ktorá podporovala Mikasovu totalitu, Bardyová ako hovorkyňa Polície a teraz Krejča tiež s teplým flekom? K tomu Ukrajinu oslavujúci Migaľ! Čo dostane po prípadnom vyhadzove Marta Jančkárová alebo Marek Makara?

Podcenená personálna politika sa už raz Ficovi vypomstila! Opakuje znovu tú istú chybu? Kde chybí a rezignuje vláda, tam naprávajú správne nominovaní ľudia vo funkciách! Súdna rada odvolala Jána Mazáka z funkcie predsedu – Takto sa to robí…

Zdroj: FB profil Roman Martiška