Roman Martiška: KTO POTREBUJE AMNESTIE?

Roman Martiška: KTO POTREBUJE AMNESTIE?

Roman Martiška: KTO POTREBUJE AMNESTIE? 620 330 Mr Hyde

Peter Pellegrini sa potrebuje stať prezidentom, aby mohol udeľovať amnestie za ekonomické trestné činy svojim, resp. našim ľuďom, znie jeden z argumentov, ktorým operujú Pellegriniho odporcovia, ku ktorým sa pridávajú také mená ako Igor Matovič, Jaroslav Naď, Veronika Remišová, Roman Mikulec, Eduard Heger, Juraj Šeliga a ďalší politici, ktorí mali v rukách moc od volieb 2020 do volieb 2023. Opäť tu niečo smrdí a treba si pripomenúť čo.

Boli tri roky pri moci, mali naozaj všetko od orgánov činných v trestnom konaní, cez súdy a vládu až po mimoriadne lojálnu prezidentku Zuzanu Čaputovú, teda mali všetko, čo im dnes prekáža, že by mohlo nastať na druhej strane.

Tri absolútnej moci, ktorá hraničila s totalitou a okrem desiatok mŕtvych vo väzbe, či tesne pred ňou a trestných konaní založených na princípe “jedna baba povedala” nedokázali vôbec nič. Teda okrem toho, že verejnosť ich dnes právom podozrieva z trestného činu marenia úlohy verejným činiteľom, ktorého sa dopustili vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera, kedy štátny dlh bez reálneho vysvetlenia narástol o 20 miliárd eur, čím bola štátu spôsobená škoda veľkého rozsahu a pri riadení pandémie podľa odborníkov zomrelo vyše 20 tisíc ľudí zbytočne, čím zasa tieto vlády spôsobili smrť viacerých osôb.

Sú tieto dojmy a obvinenia zo strany verejnosti opodstatnené? Našťastie už nežijeme v absurdistane, ktorý tu zaviedli práve oni a je nutné čakať najskôr na podania trestných oznámení, potom na vyšetrovanie a súdy, ktoré rozhodnú o prípadnej vine. Nepochybne napr. Mikulec spôsobil dokázateľne škodu priamym nákupom vrtuľníka, Remišová prezradila štátne tajomstvo v “krabičkovej kauze”, SaSkári vypili bar v Dubaji a nehospodárne zmenili nákup energií, na pokyny Naďa vláda odzbrojila armádu Slovenskej republiky, boli pošliapané práva a slobody garantované nielen Ústavou, ale aj medzinárodnými dohovormi a v neposlednom rade vyše roka bola prakticky nefunkčná vláda a Národná rada, ktorých riadny chod mala zabezpečovať prezidentka Zuzana Čaputová.

Všetky prehrešky voči spoločnosti, zdraviu, životom a verejným financiám si nielen verejnosť, ale aj internet pamätá. Potrebuje si Pellegrini zašpiniť ruky pár ekonomickými delikventmi, ktorí skôr, či neskôr budú prepustení, keďže obvinenia padajú ako domčeky z karát? Alebo potrebuje túto moc Ivan Korčok pre kolegov z vlády, s ktorými spolu za tri roky zruinovali Slovensko? Keď už je jednou z tém pred druhým kolom prezidentských volieb udeľovanie amnestií, ktorej bande by padol väčší balvan zo srdca?

Zdroj: FB profil Roman Martiška