Savenna Monteloup: Náhody (17.časť) alebo Kto (ne)bol na pumpe

Savenna Monteloup: Náhody (17.časť) alebo Kto (ne)bol na pumpe

Savenna Monteloup: Náhody (17.časť) alebo Kto (ne)bol na pumpe 620 330 Mr Hyde

Advokát Almáši si cestou na pojednávanie kúpil kávu, ale ani ju nedopil a umrel. V káve sa neskôr objavila otrava, v jeho tele tiež.

Rodina zistila, že kávu kúpil na konkrétnej pumpe a aké bolo ich prekvapenie, keď im osoba z pumpy povedala, že policajti z NAKA už na tej pumpe boli a to rovno v deň, keď umrel advokát Almáši.

Vdove po pozostalom to potvrdil aj jeden policajt priamo z NAKA a navrhujem poslať dotyčného rovno na detektor lži.

Inšpekcia sa tomuto prípadu venovala v posledných mesiacoch a trestné oznámenie vdovy, kde spomínala návštevu pumpy príslušníkmi NAKA, odmietli.

Ako na to prišli, že chlapci z NAKA na pumpe neboli? No lebo im to chlapci z NAKA POVEDALI.

To inšpekcii stačilo.

Žiadne ďalšie preverovanie sa nekonalo.

Na tú pumpu inšpekcia NEŠLA (!!!).

A to som si myslela, že časy, keď sa verilo, že čo vypovedá policajt, je automaticky pravda, už skončili a že začneme využívať modernejšie prístupy… napríklad že sa opýtame nezávislého svedka, teda trebárs pumpára.

Ale nie…

Milá inšpekcia,

Slovensko je fakt malé.

Minulý týždeň policajti chytili pri istom čine jednu osobu. Pri výsluchu tento (podotýkam nezávislý!) policajt zistil, že zadržaná osoba pracovala v čase smrti advokáta Almášiho na tej pumpe a neodolal zvedavosti a na prítomnosť policajtov z NAKA sa tejto osoby opýtal. Osoba povedala, že v ten deň nemala službu, ale že od kolegov počula, že tam policajti z NAKA boli.

Tak teraz som v pomykove… klame táto osoba, ktorá s tým prípadom absolútne nič nemá… alebo klamú policajti z NAKA a Vy ste ten prípad nedostatočne vyšetrili?

Druhá vec, ktorá ma zarazila, bola výpoveď policajta z NAKA pána D. Už keď som robila jeho krátky profil, bolo mi jasné, že uniká pred realitou, popiera ju, a to spôsobmi, ktoré mu neprospievajú.

Pozrime sa na to, čo pán D. vypovedal: Pán D. vypovedal, že keď prišli k autu v poli, tak tam išli preto, aby zistili, či bol advokát Almáši zavraždený.

Pán D. si ale nepamätá, či Almáši sedel ešte za volantom alebo či jeho telo už odviezli.

Takže pán D. bol osobne preveriť, či išlo o vraždu, ale ani si nepamätá, či tam vôbec bola mŕtvola… Toľko k popieraniu reality zo strany pána D.

Ďalšia zvláštnosť sa týka výpovedí policajtov zo Senca. Ani jeden jediný policajt zo Senca si nepamätá, kedy tam vlastne prišli. Ani približne… Pri tom práve na tom čase veľmi záleží… Nie je to zvláštne, keď si toľko ľudí nepamätá ani približne na čas?

Ale jeden zo seneckých policajtov dosvedčil, že pán D. a aj ostatní policajti z NAKA sa k autu nepriblížili… držali sa celý čas 10-20 metrov od auta.

Aj policajti z NAKA vypovedali, že sa k autu vôbec nepriblížili.

To je dosť zvláštne… lebo na priloženej fotke je ten pán D., ktorý nevie, či tam vôbec bola mŕtvola a ktorý sa podľa slov chlapcov z NAKA a podľa seneckého policajta k autu ani nepriblížil.
Stojí 30 centimetrov od auta a necelé dva metre od mŕtvoly.

Premýšľam, či ten záver vyšetrovania zo strany inšpekcie nebol predsa len predčasný…

Zdroj: https://www.facebook.com/savenna.monteloup.9