Získavanie odstupu od „nového normálu“

Získavanie odstupu od „nového normálu“

Získavanie odstupu od „nového normálu“ 620 330 Doktor

Autorská dvojica Renate a Gerd Reutherovci vo svojej najnovšej knihe „Tí, ktorí mlčia, už prehrali“, sumarizujú prostredníctvom 56 esejí, ktoré zmenia vaše myslenie “ na témy medicíny, politiky a spoločnosti. Historička s doktorátom a odborník na rádiológiu v krátkych esejach spochybňujú stáročné morové rozprávky a zakorenené myšlienkové vzorce.

Autori si posvietili na narastajúcu cenzúru a selekciu názorov na internete, ako aj „závislosť“ na obmedzenej digitálnej ponuke. Žiaľ, vyhľadávania na Googli často prinášajú len výsledky, ktoré potvrdzujú mainstreamové príbehy. “ Ale nebojte sa, tí starší z nás stále vedia, ako to funguje: život bez Googlu a iných tlmiacich algoritmov. Stále existujú tlačené knihy a vlastný mozog. Pred Googlom bol život, ako pred smartfónmi. Po ňom je tiež jeden. A bude oveľa lepšie, ak sa opäť spoľahneme na vlastné vnímanie, skúmanie a pochybnosti. Svojou novou knihou chcú dvaja vedci prispieť k tomuto sebaurčeniu a poskytnúť informácie „bez algoritmov“.

Domnienka bez faktického základu – alebo tvorcovia rozprávania v pohybe

Historický pohľad na náš polarizovaný a propagandou naplnený každodenný život ukazuje, že predtým boli časy, keď bolo poznanie a myslenie zakázané. Doteraz sa však väčšinou našiel spôsob, „ako sa vzoprieť tyranii nevedomosti.“ Autori povzbudzujú a vidia na obzore strieborný okraj, aj keď je stále zastretý rastúcimi zásahmi štátu a kontrolou, ako aj ideologickým nátlakom a vojnovými fantáziami.

Chcú pripraviť pôdu pre nezávislé myslenie: „Každý, kto verí, že za každým rohom môže číhať smrtiaci vírus, môže vyvlastnenie vnímať ako predaj, aj ako zvýšenie prosperity a vojnu vníma ako mier. Po zinscenovaní globálnej Korona hrozby štát porušil sebaurčenie každého jednotlivca pod zámienkou starostlivosti a očakávanej podriadenosti. Disidenti boli označení za nebezpečenstvo. Vnucované oficiálne príbehy, ako napríklad príbeh o koróne, sprevádzali ľudstvo od začiatku.

Fakty sa nebrali príliš vážne. Aktuálne: „Neschopný ľudský imunitný systém“ práve teraz potrebuje tieto vakcíny, ktoré sú samozrejme „účinné a bezpečné“. Podľa autorov neexistuje ideológia spásy bez hory mŕtvol. Pandemická politika s lockdownmi a tlakom na očkovanie už poškodila milióny ľudí.

Epidémie alebo ich inscenácia sú súčasťou európskej nekultúry

V knihe sa rozoberajú javy, ktoré sú v súčasnosti pre mnohých ľudí čoraz zreteľnejšie: stáročia trvajúca generácia historických legiend, aerosólom naplnená, trvalo sivá obloha, kontaktné náhradné zavlažovanie a odcudzenie od prírody prostredníctvom smartfónov a tabletov, prerozdeľovanie svetového bohatstva na účty niekoľkých superbohatých ľudí, netransparentný vplyv lobistických skupín a mimovládnych organizácií, hysterická diskusia o klíme, latentné znižovanie populácie, „nová“ éra či bod zlomu, expertná diktatúra a maškarády v pandemickom divadle.

Pred viac ako 600 rokmi boli „na pódiu“ lekári moru oblečení ako mŕtve vtáky a neskôr americkí úradníci v maskách počas „španielskej chrípky“. A samozrejme, rakvy museli byť znovu a znovu uvádzané do obrazu. Rakvy ako symbol pandemickej smrti. A po more bolo tesne pred morom. V priemere raz za storočie sa „epidémia“ vyskytla každých osem až desať rokov.

„Bez toho, aby sme sa vrátili k tradícii predchádzajúcich vystúpení by Covid-19 nebol nefungoval. Najmä nie viac ako tri pevné roky…“ A čo je zaujímavé, prípady chrípky boli vždy také zlé na miestach, kde sa ľudia práve nezdržiavali. V skorších dobách čudné terapie skoncovali s chrípkou. Očkovala sa ortuť, strychnín, terpentín či mlieko. V súčasnosti sa skúšala kombinácia ventilácie, remdesevir, hydroxychlorochín v smrteľných dávkach a úplné vyhýbanie sa antibiotikám .“

S Koronou všeobecný útok na slobodné spoločnosti

Autori objasňujú, že existuje významné „spojenie medzi slobodou a zdravím“. Citujú filozofa a kňaza Ivana Illicha, ktorý predvídal, že nová elita vedeckých kontrolórov by chcela „ ovládnuť celý svet ako nemocničné oddelenie“. „Nové lekárske duchovenstvo potom rozhodne, kto je chorý a ako sa s ním bude zaobchádzať.

Ak sa nám nepodarí ukončiť túto „medikalizáciu života“, hovorí Dr. Renate a Dr. Gerd Reuther na vedľajšie účinky týchto „údajne mierových snáh z hľadiska ničivosti prekonajú vojnu .“ Toto varovanie je však zamerané na spoločnosť, ktorá si už nevie predstaviť „blahobyt bez liekov“. Jediným východiskom z tohto život ohrozujúceho nebezpečenstva je však zastavenie „epidemickej nadmernej terapie“. Proroctvá o údajných zdravotných ohrozeniach podobné modlitebnému mlynčeku musia byť vždy spochybnené, pretože sú základom pre ľudí, ktorí prijímajú zisky na vlastné náklady.

V krajine slepých

Covid-19 je menej medicínsky ako ekonomický a sociálny problém. Jedným z dôvodov širokého prijatia Korona kampane je nedostatok vzdelania. Totp je často zamerané viac na postoj a ideológiu ako na základné faktické znalosti. Súvislosti sa už neskúmajú a príčiny sa už nehľadajú.

Od Korony sú ohrození kultúrni pracovníci a stredná trieda, štátny rozpočet je zruinovaný a ceny vzrástli. Napriek tejto deštrukcii a úpadku však ľudia stále neuznávajú varovania a neintegrujú svoje odborné znalosti. Názor kritikov je naďalej vnímaný ako hrozba pre kolektív. O účinnosti očkovania proti Covid-19 by sa napríklad nemalo pochybovať.

„Ani správy o škodlivých vedľajších účinkoch a každodenných úmrtiach to nemôžu zmeniť. Vlastné zúženie perspektívy odoláva akejkoľvek korekcii.“

Požiadavka na 100 % elimináciu choroby, plynu alebo produktu by sa mala v zásade obzvlášť starostlivo preskúmať, aby sa zistilo, či nie je nutkavo radikálna. „Nula“ by sa mala chápať skôr ako hrozba.

V závere knihy autori pripomínajú cirkevné vlny prenasledovania voči neveriacim, slobodných duchom a predovšetkým žien, ktoré boli ohovárané ako bosorky. Zomreli v mučiarňach a na hranici. „A ako sa to celé skončilo?“ Pohľad späť to ukazuje: obetí a prenasledovateľov už nebolo dosť. Viera v koncepciu honu na čarodejnice zanikla a „svetlo osvietenia zahnalo tiene šialenstva“.

Ak potrebujete nové myšlienkové impulzy a základné znalosti a chcete uniknúť nekompromisnému tlaku väčšiny mainstreamových médií, táto kniha vám poskytne nové nápady – v ľahko čitateľnom veľkom písme. Strčte si ho pod pazuchu a vezmite von, do jarného slnka a štebotu vtákov! Záhradné lehátko láka. Kniha je napísaná prehľadne, je prehľadne štruktúrovaná a preto je vhodná aj ako darček.

Zdroj: https://tkp.at/2024/03/22/abstand-gewinnen-von-der-neuen-normalitaet/