Nový normál: Vstup do orwellovského scenára

Nový normál: Vstup do orwellovského scenára

Nový normál: Vstup do orwellovského scenára 620 330 Doktor

Hanna Arendtová vo svojich dielach označila potláčanie slobodnej diskusie za jeden zo základných predpokladov totality, ktorá sa často rozvíja postupne. O svojej prvej návšteve Nemecka po roku 1945 napísala: „ Najväčšie nebezpečenstvo modernity nepochádza z príťažlivosti národných a rasistických ideológií, ale zo straty reality. Ak neexistuje odpor voči realite, potom je v zásade všetko možné.

Už takmer tri roky západné vlády, väčšina parlamentov a strán, najvyššie súdy, dominantné médiá, vedecké združenia a etické komisie vehementne popierajú a popierajú realitu koronakrízy. Áno, doslova proti nej bojujú tým, že sa snažia zabrániť slobodnej verejnej diskusii o nej – až po otvorenú cenzúru, očierňovanie a likvidáciu kritických hlasov. Nežiaduce kanály na YouTube budú vypnuté. Internet je prehľadávaný špeciálnymi algoritmami na takzvané falošné informácie a tieto sú vymazané. Ak majú kritici záznam na Wikipédii, majú istotu, že ide o diskriminačný záznam „konšpirační teoretici“.

To isté platí pre kritické hlasy o vojne na Ukrajine. Aj tu existuje kvázi oficiálny príbeh: pre veľkú väčšinu politikov a novinárov sa táto vojna začala až 24. februára 2022. V tomto pohľade, ktorý ignoruje dlhú a zložitú históriu tejto vojny, Putin vystupuje ako jediný agresor. Vojna na Ukrajine sa v skutočnosti začala už osem rokov predtým – krvavým masakrom na Majdane a prevratom proti demokraticky zvolenému prezidentovi Janukovyčovi, ktorý financovalo ministerstvo zahraničných vecí a tajné služby USA a zorganizovali ho za účasti ukrajinských banderovských fašistov. Podľa OSN si občianska vojna na Ukrajine v rokoch 2014 až 2018 vyžiadala približne 13 000 mŕtvych vrátane 3 300 civilistov. Počuli sme alebo čítali sme o tom niekedy v našich médiách? Protestovala niekedy nejaká západná vláda verejne alebo dokonca vyzvala na sankcie proti kyjevskej vláde, ktorá neustále ostreľuje Donbas, teda masakruje vlastných, väčšinou rusky hovoriacich krajanov? Každý, kto sa dnes odváži uviesť takéto fakty do verejnej diskusie, je okamžite očierňovaný ako „Putinofil“ a „putinovský troll“. A musí dokonca očakávať, že bude stíhaný podľa nového právneho pojmu „delegitimizácia štátu“.

Nielen s ukrajinskou vojnou, ale už za Corona-režimu získali techniky nadvlády doublethink a newspeak opísané Orwellom v roku „1984“ po prvý raz skutočne navrch. Hodnota Západu vo vojnovom šialenstve na Ukrajine: Tento príbeh nemožno povedať bez poukázania na jeho pôvod v ilúzii pandémie: celé populácie upadli do paniky, keď im bolo povedané, že musia „viesť vojnu proti vražednému vírusu“. Toto existovalo iba v abstraktnom modelovaní vplyvných virológov, ktorých sponzorovala spoločnosť Big Pharma a propagovali politici. Byť „solidárny“ zrazu znamenalo vyhýbať sa ľudskému kontaktu, ako sa len dá, nosiť masku, žiť v izolácii a nezriedka aj zomrieť bez kontaktu s príbuznými. Mohli ste byť „chorí“ bez toho, aby ste čokoľvek cítili, ale ako očkovaný a boostrovaný človek ste boli stále nákazlivý, mohli ste sa nakaziť a skončiť na jednotke intenzívnej starostlivosti.

V tomto príbehu bol obzvlášť zákerný postulát „bezpríznakového chorého človeka“, ktorý ako „super šíriteľ“ ohrozuje všetkých ostatných, čo podnecuje podozrievavosť každého voči každému a vedie k úplnému obráteniu dôkazného bremena: každý človek, aj zdravý, sa stal podozrivým prípadom, ktorý ešte nebol overený a potenciálnymi hrozbami a musel svoju nevinu dokazovať každodennými testami či očkovaním. Ak to neurobil, segregácia a obmedzovanie boli spoločnosťou považované za prípustné opatrenia sebaobrany.

Podstatné tu bolo totálne zlyhanie akejkoľvek kontroly reality. Základom pre realizáciu bezprecedentných obmedzení občianskych a základných práv nebol starostlivý vedecký výskum, ale skôr oficiálny naratív. Dnešným ekvivalentom tejto antilogiky je, že ani pojem mier sa už nedá používať nevinne, pretože aj vojnová solidarita EÚ voči Ukrajine v podobe stále nových dodávok zbraní, vrátane kazetových bômb zakázaných medzinárodným právom, sa pokrytecky označuje ako „mierové zariadenie“ je označené: „Vytváranie mieru so zbraňami “ alebo v Baerbockovej dvojitej reči: „Záchrana životov pomocou zbraní“.

Tam, kde slová vo veľmi krátkom čase stratia svoj význam a nadobudnú presný opak, kde veci dostanú iný názov, takpovediac cez noc a žiadne zmyslovo hmatateľné slovo už s nimi v skuktočnoosti nekoreluje, tam je, ako v Orwellovom dystopickom románe „1984“.

Nevyhnutným dôsledkom je deštrukcia myslenia a jazyka – a v konečnom dôsledku deštrukcia demokracie, aj keď naďalej existuje ako formálna a vypitvaná inštitucionálna schránka. „Očkovanie,“ povedal rakúsky minister spravodlivosti na tlačovej konferencii o povinnom očkovaní 3. februára 2022, „je jediným východiskom z demokracie.“ – „Dostaňte sa z pandémie,“ chcel vlastne povedať. A zrejme ani netušil, ako svojim freudovským pošmyknutím veľmi trafil klinec po hlavičke.

Stratégia šoku

Arzenál tajných služieb už dlho zahŕňa manipuláciu s ľuďmi a skupinami pomocou stratégie, ktorá pracuje s takzvaným syndrómom DDD. Je to skratka pre Deception, Dependency and Dread. Stačí ľudí vydesiť, izolovať od seba a narušiť ich každodenné návyky. Tak strácajú kontakt so sebou samým, odosobňujú sa a dajú sa ľubovoľne tvarovať a manipulovať. V rámci „Novej reality“ sa táto metóda tajnej služby stala dokonca vládnym programom v Nemecku.

S cieľom predať nemeckému obyvateľstvu zjavne už plánované karantény a najmasovejšie obmedzenia základných práv a slobôd od založenia Spolkovej republiky ako nevyhnutné a žiadne alternatívne opatrenia „na ochranu ich zdravia“, malo Spolkové ministerstvo vnútra šoková stratégia vyvinutá na jar 2020: „Ako my dostávame Covid-19 pod kontrolu “. Prezradil ju odvážny zamestnanec ministerstva a dostal sa tak do povedomia verejnosti. Dokument, ktorý zaujímavo predpokladá – tak doslova – „bezvýznamné percento úmrtnosti prípadov“, rozvíja mimoriadne cynické stratégie: naznačuje mediálne správy o bolestivej smrti otca alebo matky, ktorých nakazili ich deti. “Ak majú (deti) pocit, že sú na vine, napríklad preto, že si po hre zabudli umyť ruky, je to to najstrašnejšie, čo môže dieťa zažiť. “ Médiám sa tiež odporúča prebudiť prvotný strach zo smrti udusením. Napokon treba poukázať na nebezpečenstvo triedenia, teda hroznej voľby lekárov, koho nechať zomrieť a koho nie, pretože jednotky intenzívnej starostlivosti sú preťažené.

Všetky tieto hororové scenáre sa skutočne v tej či onej podobe objavili v stovkách televíznych reportáží. Strach a strašenie sa stali v médiách konštantou. S odôvodnením, že musíme zabrániť preťaženiu zdravotného systému, boli nakoniec zavedené všetky takzvané korona ochranné opatrenia, od zatvorenia škôl a jaslí až po požiadavky na očkovanie súvisiace so zariadeniami.

Bolo však toto preťaženie realitou? Analýza celkovej obsadenosti nemocníc v Nemecku v roku 2020, ktorú z poverenia Spolkového ministerstva zdravotníctva (BMG) vypracoval Leibnitzov inštitút pre ekonomický výskum, odhalila nasledujúci obrázok. Gunter Frank: „V roku 2020 bola v nemeckých nemocniciach historicky nedostatočná obsadenosť a podiel pacientov s Covidom bol v priemere len 2 %. Slovami: DVE PERCENTÁ. A maximálne 5 % v období najväčšej vlny infekcií.„

Podľa dôkladného výskumu novinára Waltera van Rossuma a dátového špecialistu a programátora Toma Lausena – pozri ich spoločnú knihu „Intenzívna mafia. Od pastierov pandémie a ich ziskov“, – nikdy nedošlo k preťaženiu systému. Ani v roku 2020, ani v roku 2021. Nárast prípadov ventilovania pacientov mal jednoduché vysvetlenie: bol na to finančný stimul. Ťažiskom liečby pacientov s Covid-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti bola umelá ventilácia. Federálna vláda zaplatila 30 000 eur za každé novozriadené lôžko intenzívnej starostlivosti s ventilátorom bez ohľadu na to, či bol k dispozícii personál alebo nie. Celkovo dostali nemecké nemocnice 626 miliónov eur, hoci od začiatku sa objavovali správy, že predčasná invazívna ventilácia v prípade Covid-19 viedla k predčasnej smrti. Zjavenie úzkeho miesta v nemeckom zdravotníckom systéme a nedostatok lôžok bol vytvorený zámerne, aby sa ospravedlnili najskôr lock downy a neskôr očkovaciu kampaň.

Číselné bingo, testovanie šialenstva a propagandy strachu v maske „vedy“

Hanna Arendtová vo svojom slávnom diele „Elements and Origins of Total Domination“ píše: Vznikajúce totalitné režimy sa zvyčajne uchyľujú k „vedeckému“ diskurzu. „Venujú veľkú pozornosť číslam a štatistikám, ktoré sa rýchlo zvrhnú na čistú propagandu, charakterizovanú radikálnym ignorovaním faktov.“ Dnes existuje „takmer moderná náklonnosť k vedám“ („nasledujte vedu“) v kombinácii s „rozsiahlou infantilizáciou – s výsledkom paradoxnej totalitz bez nevoľníctva, v ktorej sa ľudia dobrovoľne nechajú znemožniť.“

Ako je dobre známe, celý scenár pandémie bol založený na pochybnom teste PCR, ktorý vyvinul Christian Drosten. V novembri 2021 vyzvalo 22 medzinárodne uznávaných odborníkov v medzinárodne známom vedeckom časopise The Lancet na stiahnutie testu PCR. Ako diagnostický nástroj je úplne nevhodný a nedokáže zmerať príslušnú vírusovú záťaž. Pretože len pri vysokej vírusovej záťaži hrozí infekcia a vážne ochorenie. Napriek tomu boli tisíce a tisíce ľudí s pozitívnym testom poslané do karantény, vrátane urgentne potrebného ošetrovateľského personálu z nemocníc, domovov dôchodcov a domovov dôchodcov. Podľa lekára Wolfganga Wodarga muselo byť tvorcom týchto testov úplne jasné, že testovaním môžu generovať veľmi vysoký počet „prípadov“: „V konečnom dôsledku sa v údajnej pandémii merala a meria iba testovacia aktivita, nie infekčný proces.“

Veda vo voľnom páde: Vedci, ako aj niektoré predtým vysoko rešpektované vedecké časopisy a inštitúcie nielenže hodili cez palubu všetky pravidlá správnej vedeckej praxe, ale zapredali sa aj politike spôsobom, aký tu ešte nebol. Čo by sme si mali myslieť o oficiálnych číslach a štatistikách od úradu, ktorý ani nechce rozlišovať medzi tými, ktorí zomreli na koronavírus, a tými, ktorí majú koronavírus? Vzhľadom na „nevýznamnú percentuálnu úmrtnosť prípadov“ bol tento odvážny štatistický trik ideálnz na zvýšenie počtu prípadov.

() Najuznávanejší a najcitovanejší epidemiológ a štatistik prof. John PA Ioannidis a jeho tím zo Stanfordskej univerzity zverejnili 26. marca 2021 novú metaštúdiu, ktorá zahŕňala viac ako 50 krajín. Celosvetová miera úmrtnosti na infekcie bola preto 0,15 % – s 1,5 – 2,0 miliardami infekcií do februára 2021. To znamená: zo všetkých infikovaných ľudí na celom svete – vrátane všetkých vekových skupín a predchádzajúcich ochorení – prežije v priemere 99,85 %.

Bez neustálych hororových správ, prenikavého alarmizmu politikov, ministrov zdravotníctva a vládnych virológov, bez oportunistických ánomanov a stúpencov veľkej časti lekárskej profesie a ich profesijných organizácií, bez prísnych predpisov 2G univerzít, cirkví a verejnosti, inštitúcií. Vzhľadom na stále dlhšie rady pred testovacími centrami by nikoho rozumného nenapadlo, že svet sužuje „smrteľný mor“, proti ktorému údajne existuje len jediný liek: genetická injekcia do ramena!

Pfizer-Gate a genetický Černobyľ

Pred viac ako dvadsiatimi rokmi biochemik a vedecký filozof Erwin Chargaff, ktorý sa stal najvýznamnejším a najostrejším kritikom modernej biotechnológie, napísal: „Privlastňovanie, marketing a inštrumentalizácia ľudského genómu úplne prešli do mocenskej štruktúry a stali sa hlavným cieľom.

Konečné nároky sú prísne stanovené pre terminálny genopol. Gén ako hysterická metafora a zlaté teľa vládne dobe. Genetický Černobyľ je stále pred nami.“ Prorocké vety, ktoré by sa splnili strašidelným spôsobom.

Tvrdenie, že vakcíny proti Covid 19 sú „bezpečné a účinné“, napriek tomu, že dostali len núdzové schválenie, už viac ako tri roky opakuje ako modlitebný mlynček WHO, EÚ, politici, šéfovia spoločností, zdravotnícke a regulačné orgány a mainstream. médiá. Regulačné orgány a najmä farmaceutické spoločnosti od začiatku vedeli, že tvrdenia sú nepravdivé a boli jasne vyvrátené faktami. Presne preto chcel Pfizer utajiť desaťtisíce dokumentov. Po rozhodnutí okresného súdu v Texase však musela americká FDA postupne zverejniť všetky dokumenty spoločnosti Pfizer. Z iniciatívy známej americkej novinárky Naomi Wolfovej sa tím okolo 3 500 právnikov, vedcov a lekárov pustil do hodnotenia dokumentov spoločnosti Pfizer.

Tu je niekoľko úryvkov:

  • Len mesiac alebo dva po spustení vakcín COVID dostal Pfizer toľko hlásení o „nepriaznivých udalostiach“, že spoločnosť musela najať 2 400 zamestnancov na plný úväzok, aby zvládli záplavu sťažností a žiadostí od ľudí zranených očkovaním.
  • Pfizer a FDA štyri mesiace zadržiavali informácie, že vakcíny spôsobili vážne poškodenie srdca tínedžerom, zatiaľ čo agresívna propagandistická kampaň presvedčila tisíce ľudí, aby pokračovali v podávaní vakcín.
  • Spoločnosť Pfizer vedela, že nebezpečné lipidové nanočastice v injekčnej striekačke, v ktorej sú zabalené plány mRNA na výrobu hrotov, nezostali na mieste vpichu, ale boli do 48 hodín distribuované po celom tele, vrátane gonád.
  • Dokumenty spoločnosti Pfizer potvrdzujú viac ako 42 000 „nežiaducich udalostí“ alebo „závažných vedľajších účinkov“, vrátane 1 200 úmrtí, počas prvých troch mesiacov po začatí samotných génových injekcií.“

Niet divu, že spoločnosť Pfizer trvala na oslobodení od všetkých nárokov a zodpovednosti vo svojich dodávateľských zmluvách s EÚ?

Ďalšou otázkou je, prečo EÚ a jej vždy ochotný predseda Komisie okrem oslobodenia od zodpovednosti dali spoločnosti Pfizer kvázi monopol na trh s vakcínami v EÚ a prečo stále tvrdošijne odmietajú zverejňovať SMS správy a e-maily na prípravu zmluvy medzi von der Leyen a Pfizer – CEO Bourlom. To, že sa zisková korporácia uchyľuje k nezákonným praktikám, nie je v histórii žiadnou novinkou. Ale skutočnosť, že Európska komisia aj nemecká vláda vedome akceptujú riziko vážneho poškodenia zdravia a nespočetných úmrtí pri uzatvorených zmluvách – to svedčí o novej úrovninezodpovedného konania vlády, ak nie ešte horšie.

Ako ukazuje stále viac overených štúdií, rozsah poškodení je taký široký, že vyráža dych: infarkty, zápaly srdcového svalu a osrdcovníka, náhle úmrtia detí, mladých ľudí a známych športovcov, trombóyz mozgových žíl, mŕtvo narodené deti, deformácie a potraty, turbo rakovina, poškodenie očí, paralýza a mimoriadna náchylnosť k infekciám dýchacích ciest.

Súvislosť medzi týmto poškodením a predchádzajúcimi „očkovaniami“, teda injekciami mRNA, však politici a zdravotnícke úrady tvrdošijne popierajú.

Miestne noviny sú zavalené krízovými správami pre nedostatok personálu v dôsledku zvýšenej práceneschopnosti. DR. Andreas Hoppe: „Ako obyčajne, očkovanie proti Covid-19 sa nespomína ako faktor, aj keď je badateľný obzvlášť vysoký stupeň chorobnosti medzi vysoko zaočkovanými profesionálnymi skupinami.“

A tá najšokujúcejšia vec: Nadmerná úmrtnosť namiesto poklesu stúpa. 24. apríla 2023 profesionálne lekárske združenie „Hippokratova prísaha“ vyhlásilo: „Hrôzostrašná nadmerná úmrtnosť od začiatku očkovania bude pokračovať aj v roku 2022 a horúce linky centier podpory obetí očkovania sú preplnené“ Najnovšia štúdia Eurostatu 16 tiež ukazuje, že nadmerná úmrtnosť je vo všeobecnosti vyššia v krajinách EÚ s vysokou zaočkovanosťou ako v krajinách s nižšou zaočkovanosťou.

Podstatné je, že kľúčový ekonomický motív celosvetového masového očkovania a posilňovacej kampane bol v morálne vyhrotenej verejnej diskusii o tom, ako sa vysporiadať s „nevlasteneckými“ a „nesolidaristickými“ ľuďmi neochotnými očkovať, a ako ich úplne ignorovať. Koniec

koncov, verejné zdravotníctvo sa stalo spolu s obranným priemyslom zďaleka najziskovejším sektorom globálnej ekonomiky. Potenciálne nekonečný dopyt po vakcínach a experimentálnych genetických liekoch ponúka farmaceutickým kartelom vyhliadky na takmer neobmedzené zisky,

najmä ak sú zaručené programami masového očkovania s predplatnými na preočkovanie dotovanými z verejných peňazí, t.j. s dlhmi, ktoré budú ťažko zaťažovať nás a naše deti. „Prečo?“ pýta sa Fabio Vighi, profesor kritickej teórie na Cardiffskej univerzite vo Walese vo Veľkej Británii, „očkovanie celého ľudstva (vrátane detí) experimentálnymi „vakcínami“ s čoraz znepokojivejšími, ale systematicky bagatelizovanými vedľajšími účinkami, keď

viac ako 99 % tvoria prevažne uzdravení asymptomatickí infikovaní ľudia? Odpoveď je zrejmá: pretože vakcíny sú zlatým teľaťom tretieho tisícročia, zatiaľ čo ľudstvo je obetované ako pokusné králiky‚poslednej generácie‘.“

Korona a systémová kríza svetového finančného systému

Zásadnou otázkou zostáva: Pred čím mal byť vlastne svet zachránený, keď WHO 11. marca 2021 vyhlásila pandémiu koróny? Ak nie zo smrteľného moru, tak z čoho? A prečo Svetová banka a MMF okamžite poskytli finančnú pomoc v celkovej výške 87,8 miliardy USD osemdesiatim krajinám

prostredníctvom Medzinárodného menového fondu, čiastočne vo forme pôžičiek a čiastočne vo forme odpustenia dlhu – výslovne deklarovaného ako „Finančná pomoc a odpustenie dlhovej služby Covid-19“.? To znamená, že tieto prostriedky prúdili len vtedy, ak prijímajúce krajiny bojovali s epidémiou tak, ako to zamýšľala WHO.

A prečo – pýta sa ďalej Fabio Vighi – by sa „ inak bezohľadné vládnuce elity rozhodli zmraziť globálnu mašinériu zisku zoči-voči patogénu, ktorý takmer výlučne postihuje neproduktívnych ľudí (nad 80 rokov)? Prečo všetka humanitárna horlivosť? Cui bono ?“ Vighi sleduje stopu peňazí a tvrdí: V mesiacoch pred Covidom bola globálna ekonomika na pokraji gigantického kolapsu.

Od leta 2019 sa vo svetovom finančnom systéme, presnejšie na repo trhu, vytvoril obrovský tlak. Čo sú Repos? Sú to krátkodobé, zabezpečené pôžičky. A hlavný zdroj financovania pre obchodníkov na väčšine trhov, najmä na trhoch s derivátmi. Akékoľvek zvýšenie úrokových sadzieb je preto pre banky, hedžové fondy, penzijné fondy a celý trh so štátnymi dlhopismi potenciálne katastrofálne, keďže sa zvyšujú náklady na pôžičky a vysychá likvidita. Presne to sa stalo počas „repokalypsy“ v septembri 2019:

úrokové sadzby vzrástli z 2 na 10,5 percenta v priebehu niekoľkých hodín a vypukla panika, ktorá hrozila, že zasiahne reálnu ekonomiku. Vighi: „Jediný spôsob, ako zneškodniť nákazu, bolo napumpovať do systému toľko likvidity, koľko bolo potrebné – ako vrtuľníky zhadzujúce tisíce litrov vody pri požiari. Od septembra 2019 do marca 2020 napumpoval Fed do bankového systému viac ako 9 biliónov dolárov, čo predstavuje viac ako 40 % HDP USA.

Už len táto nepredstaviteľná suma ukazuje, aká dramatická bola situácia:

svet bol na pokraji nového kolapsu. Ale pomocou blokovania a globálneho pozastavenia ekonomických transakcií dokázal Fed na jednej strane zásobovať choré finančné trhy čerstvo vytlačenými peniazmi a zároveň – to je celé! – odvrátiť nebezpečenstvo hyperinflácie. Iba umelá ekonomická kóma globálnych blokád dala americkej centrálnej banke priestor na to, aby zneškodnila časovanú bombu vo finančnom sektore.

Ale prečo k tomu muselo dôjsť? Bezprecedentné zrýchlenie technologickej automatizácie od 80. rokov 20. storočia malo za následok vytlačenie väčšieho množstva pracovnej sily z výroby, ako je možné (znovu) absorbovať. Výsledkom je na jednej strane zmenšujúci sa objem miezd, ktorý znižuje kúpyschopnosť rastúcej časti svetovej populácie, čo nevyhnutne vedie k zadlžovaniu a zbedačovaniu. Na druhej strane, keďže ekonomika založená na práci už negeneruje dostatočný zisk, kapitál uteká na finančné trhy. A ako ukazuje Vighi, práve tu leží dilema: kapitalizmus sa dnes ocitá v beznádejnej štrukturálnej slepej uličke.

Už pri príležitosti svetovej finančnej krízy v rokoch 2008/09 Immanuel Wallerstein, nestor teórie svetového systému, vysvetlil: Skutočné akumulačné možnosti tohto systému dosiahli svoje hranice, pretože systém námezdnej práce už negeneruje dostatočný zisk a aj preto, že rýchlo sa rozvíjajúce krajiny dobiehajú a stávajú sa ekonomicky silnejšími. Čína, India a Brazília (dnešné štáty BRICS) čoraz viac obmedzujú dovtedy nerušený presun bohatstva z periférie do centra. Wallerstein predpovedá epochálny prevrat, rozmerovo porovnateľný s tým, ktorý inicioval nahradenie feudalizmu raným kapitalizmom počas prechodu zo 16. na 17. storočie.

Skrytý sociálno-ekonomický motív kriminálneho príbehu Covid a tiež vojny na Ukrajine preto treba vnímať v kontexte tohto epochálneho prevratu, ktorý sa odohráva pred našimi očami. Aj keď sa zdá, že politický systém sa stále riadi demokratickými pravidlami, jeho podstata je už dávno narušená.

Vighi to hovorí takto: „Ak poškriabete povrch oficiálneho príbehu, vytvorí sa neofeudálny scenár. Masy čoraz neproduktívnejších spotrebiteľov sú regulované a vyhadzované, pretože pán Global už nevie, čo s nimi. Spolu s nedostatočne zamestnanými a marginalizovanými sú teraz chudobné stredné triedy problémom, na ktorý treba útočiť náporom lockdownov, zákazov vychádzania, masového očkovania, propagandy a militarizácie spoločnosti.“

Zjavným príznakom tejto systémovej krízy je nedávno pozorovaný dramatický pokles amerických vládnych dlhopisov. „Hrozí bankové zemetrasenie. Americké finančné inštitúcie sedia na mizerných peniazoch 650 miliárd dolárov,“ znel titulok Focusu online z 18. novembra. 2023. Americké štátne dlhopisy, najdôležitejší benchmarkový trh na svete, strácajú status bezpečného prístavu. Pokiaľ boli celosvetovo vyhľadávané a považované za bezpečnú investíciu, USA mohli vysať celý svetový kapitál ako vysávač, vytlačiť doláre zo vzduchu a ísť do nekonečna zadlžovať sa bez toho, aby museli čeliť národnému bankrotu. Americké štátne dlhopisy však medzitým vo veľkom vypredáva čoraz viac krajín, najmä čínska štátna banka. Aby vôbec našli kupcov, musí americké ministerstvo financií neustále zvyšovať úrokovú sadzbu dlhopisov, čo znamená vyháňať astronomický štátny dlh USA do ešte závratnejších výšin.

Ďalší náznak: Končí sa éra petrodolára, ktorý na dlhú dobu zabezpečoval monopol USA na svetovú rezervnú menu. Vznikajúci multipolárny svetový poriadok, snahy štátov BRICS obchodovať medzi sebou, vrátane ropy, už nie v dolároch ako predtým, ale pomocou vlastných mien, predovšetkým vzostup Čínskej ľudovej republiky stať sa dominantným globálnym

ekonomická moc – vo všetkých Americké elity, poháňané aroganciou, to vidia ako existenčnú hrozbu pre svoju globálnu hegemóniu. Majú pocit, že ich predchádzajúce postavenie jedinej svetovej veľmoci je históriou.

To je presne to, čo ich robí takými agresívnymi a bezohľadnými – dokonca aj vtedy, keď majú čo do činenia s ich doteraz najvernejšími a poddajnými vazalmi, Nemcami. Zničenie ropovodov Nordstream 2, ktoré oznámil americký prezident Biden, jasne označuje „nový normál“ v nemeckoamerických vzťahoch. A nemecká vláda, taká ponížená, si netrúfa ani v najmenšom zareagovať.

Svetová diktatúra zdravia a „ministerstvo pravdy“ na globálnej úrovni?

Vzhľadom na tektonické posuny v súčasnej svetovej štruktúre bolo ilúziou veriť, že sociálna „normalizácia“ nastane s oficiálnym koncom „pandémie“.

Núdzový stav už nie je v súčasnosti priamo badateľný; QR certifikáty, masky a mediálne správy o „vražednom víruse“ do značnej miery zmizli. Namiesto toho deeskalácia vojny proti Covid-19 plynule prešla do eskalácie vojny na Ukrajine, pričom Vladimír Putin nahradil vírus ako verejného nepriateľa číslo 1 – ako niečo z učebnice hollywoodskej dramaturgie.

Vo všeobecnosti elity ani na sekundu nestratili zo zreteľa svoju agendu „Veľký reset“: naplno pracujú na zavedení digitálneho súboru pacientov, „digitálnej peňaženky“ a digitálnych peňazí centrálnej banky. Výsledkom bude úplná kontrola finančného stavu a finančných vzťahov každého jedného občana. OSN tiež nedávno uviedla, že chce v budúcnosti spolupracovať s veľkými vyhľadávačmi a platformami sociálnych médií, aby mohla ovplyvniť, aký obsah používatelia robia a ktorý nevidia v súvislosti s klimatickými zmenami. To by vytvorilo ďalšiu obrovskú armádu takzvaných kontrolórov faktov, čím by sa vytvorilo akési orwellovské „ministerstvo pravdy“ s globálnym dosahom.

A ak „nová pandemická zmluva“ a „nové usmernenia pre zdravie“ WHO nájdu potrebnú väčšinu na nasledujúcom valnom zhromaždení v máji 2024, potom, ako presvedčivo tvrdil Harald Walach, cesta k „svetovej zdravotnej diktatúre“ by bola vydláždené. Riaditeľ WHO by potom mal právomoc kedykoľvek vyhlásiť pandémiu a sankcionovať členské štáty, ktoré sa neriadia rozhodnutiami. Potom by sme mali na svetovej úrovni nevolenú tieňovú vládu pozostávajúcu z miliardárov v nadnárodných korporáciách a ich takzvaných mimovládnych organizácií v spojení s WHO, MMF a Svetovou bankou, ktorí by sa chopili moci.

Ale našťastie ešte nie sme tak ďaleko. Od ukrajinskej vojny a najmä od prílišnej izraelskej odvetnej vojny proti Hamasu a genocídy proti civilnému obyvateľstvu v pásme Gazy sa čoraz viac krajín na globálnom juhu vehementne obrátilo proti takzvanému Západu hodnôt pod americkým vedením. Známy odborník na Čínu Wolfram Elsner vo svojom najnovšom rozhovore vysvetlil: „Západ všade jednoznačne upadá. Ekonomicky a diplomaticky je chrbtom k stene a neponúka žiadne modely pre multipolárny svet.“

Aj keď sú časy nebezpečné, desivé a v mnohých smeroch dystopické, možno sme na začiatku novej epochy svetových dejín! Pretože globálny trend k multipolarite sa už nedá zastaviť.

Zdroj: https://tkp.at/2024/01/14/die-neue-normalitaet-einstieg-in-ein-orwellsches-szenario/