Elektromobily sa stávajú zabijakom pracovných miest: v Nemecku budú zrušené desaťtisíce pracovných miest

Elektromobily sa stávajú zabijakom pracovných miest: v Nemecku budú zrušené desaťtisíce pracovných miest

Elektromobily sa stávajú zabijakom pracovných miest: v Nemecku budú zrušené desaťtisíce pracovných miest 620 330 Doktor

Zelený sen o prechode na e-mobilitu sa čoraz viac ukazuje ako nočná mora. Zmena je drahá a chýba aj trh s elektromobilmi. Len v Nemecku to ohrozuje desaťtisíce pracovných miest. Bosch a mnohí ďalší dodávatelia pre automobilový priemysel už musia znižovať počet zamestnancov.

Sen o prechode na e-automobily zostáva snom: dodávateľ automobilov Bosch teraz musí znižovať pracovné miesta, e-mobilita sa v Mercedese a iných výrobcoch nerozbieha.

Nie vodiči, ale Európski politici sa rozhodli prejsť z klasických spaľovacích motorov na elektrickú mobilitu. Výrobcovia aj pracovníci medzitým pod týmto rozhodnutím stonajú. Na jednej strane je transformácia veľmi nákladná a na druhej strane neexistuje trh pre e-mobilitu. To sa výrazne dotýka aj spoločnosti Bosch, najväčšieho svetového dodávateľa pre automobilový priemysel.

Továreň Bosch vo Feuerbachu: Zamestnanci sú nahnevaní.

Zamestnávatelia a zamestnanci sa zhodujú: vinníkom je elektromobil

Len v Nemecku sa má zrušiť 3 700 pracovných miest, o čo sa už teraz sporia odbory a podniková rada. Tisíce zamestnancov sa vo štvrtok zhromaždili pred centrálou Bosch na protest. Ale vinníci nie sú vo vedení firmy. Priznáva to aj podniková rada. „Zlé jazyky už skandujú: Namiesto pred fabrikami by robotníci mali protestovať pred centrálou Strany zelených,“ píše internetový magazín „Tichys Insight“.

Elektromobilita stojí viac pracovníkov, ako poskytuje. Na obrázku: Bosch a dcérska spoločnosť VW Cariad posielajú do nabíjacej stanice elektromobily bez vodiča. Bosch

Všeobecné podmienky sú už niekoľko rokov „veľmi náročné“ kvôli „zmene mobility“, sťažuje sa riaditeľ odboru Bosch Stefan Grosch. Oliver Simon, predseda podnikovej rady v Homburgu a člen generálnej podnikovej rady Bosch, to tiež vidí takto: Produkty, od ktorých sa očakávalo vytvorenie nových pracovných miest od roku 2028/2030, by sa „takto pravdepodobne nevyvinuli“. Trh v Nemecku a EÚ to neumožňuje. Bosch doteraz zarobil takmer polovicu svojich tržieb na technológii spaľovacích motorov.

Odborníci: Znižovanie počtu pracovných miest bude pokračovať

Automobilový expert Stefan Bratzel, riaditeľ Centra automobilového manažmentu (CAM), pre Tagesschau povedal: „V súčasnosti sú to veľmi, veľmi ťažké časy pre automobilový priemysel všeobecne a pre dodávateľský priemysel zvlášť. Pred rokmi sme predpovedali, že transformácia bude stáť približne 20 percent pracovných miest.“

Údržbárske práce na testovacom stroji na čipy v polovodičovom závode Bosch v Drážďanoch APA/dpa/Robert Michael

Bosch z toho dokonca vychádza pomerne dobre. Oveľa viac pracovných miest je ohrozených v iných spoločnostiach. Dodávatelia od ZF po Continental len za posledné dva mesiace zrušili v Nemecku viac ako 12 000 pracovných miest. Do roku 2030 by malo byť v dodávateľskom priemysle len 200 000 zamestnancov, čo je o štvrtinu menej ako teraz, predpovedá automobilový expert Frank Schwope z FHM Hannover.

„Vyfantazírované nové pracovné miesta zostávajú ilúziou“

Nové štatistiky Európskeho združenia dodávateľov CLEPA sú alarmujúce: Od roku 2019 bolo v Európe vytvorených 55 000 pracovných miest – no zároveň bolo zrušených 119 000. Tento trend bude pokračovať aj v nasledujúcich rokoch. „Tichys Insight“ komentuje: „Slon v miestnosti: Stratégia elektrických áut, ktorá dominuje v Nemecku a ktorá bola prepravená z Berlína do Bruselu do celej Európy prostredníctvom Zelenej dohody, je zlyhaním politiky trhu práce. Vyfantazírované nové pracovné miesta zostávajú ilúziou.“

Úplný prechod na elektromobily je stále politickým projektom, no zdá sa, že ignoruje priania vodičov.

Oveľa lepšie je to v Spojených štátoch, kde dodávatelia v súčasnosti investujú najviac priamych investícií. „Joe Biden oficiálne odložil prechod na dopravu začiatkom roka.“ Tohto sa pravdepodobne bude držať aj jeho nástupca – bez ohľadu na to, ku ktorej strane patrí.

Nebezpečný mix: nízky dopyt, prísne pravidlá EÚ, prudko stúpajúce náklady na energiu

Nius uvádza: „Stratu pracovných miest súvisiacich so spaľovacími motormi nemožno kompenzovať výrobou batérií alebo pohonov pre elektromobily. Vedia to a tušia to aj manažéri, ktorí podobne ako zelení priekopníci nedávno všetko zamerali na „zelené technológie“.

E-Elektromobil nabíjanie na e-nabíjacej stanici APA/HELMUT FOHRINGER

Opäť sa poukazuje: Politici sa môžu rozhodnúť, čo chcú, ale dopyt určujú zákazníci – a oni s tým nesúhlasia. Viaceré automobilky, ako napríklad Mercedes, už zaradili spiatočku a na prechod na e-mobilitu si nechávajú viac času. Z viac ako dvoch miliónov vozidiel Mercedes predaných v roku 2023 bolo len 240 668 plne elektrických. To zodpovedá podielu len dvanásť percent.

Pri spaľovacom motore sa nádrž opäť naplní po niekoľkých minútach, pri elektromobile to však trvá podstatne dlhšie. Toto je jedna z niekoľkých nevýhod, ktoré zákazníkov odstrašujú. K tomu sa pridávajú čoraz prísnejšie nariadenia EÚ a raketovo stúpajúce náklady na energiu. Pre Nius je jedna vec istá: „Zdá sa, že sen o prechode na elektrický automobil sa skončil.“

Zdroj: https://exxpress.at/e-auto-wird-zum-job-killer-abbau-von-zehntausenden-stellen-in-deutschland/