Tucker Carlson: „Američanom sa o Ukrajine klame“

Tucker Carlson: „Američanom sa o Ukrajine klame“

Tucker Carlson: „Američanom sa o Ukrajine klame“ 620 330 Doktor

Bývalý moderátor Fox Tucker Carlson ostro kritizuje politiku USA vo vojne na Ukrajine v trojhodinovom rozhovore s podcasterom Lexom Fridmanom. Prezrádza aj dôvody, prečo robil rozhovor s Vladimirom Putinom v Moskve. Carlsonovi ide hlavne o vplyv konfliktu na Spojené štáty.

Tucker Carlson (na obrázku) obviňuje Západ z eskalácie ukrajinského konfliktu. Snímka obrazovky YouTube Lex Fridman

Podľa Tuckera Carlsona Západ spôsobil eskaláciu ukrajinského konfliktu. Preto sa vojna už dávno stala zástupnou vojnou so zbytočným počtom ukrajinských mŕtvych.

Carlson je obzvlášť tvrdý vo svojej kritike Washingtonu. Jeho názor je tu radikálne protikladný k názoru väčšiny amerických médií: „Odmietam celú premisu vojny na Ukrajine z americkej perspektívy, ktorá spočíva v tom, že malá skupina hlúpych ľudí vo Washingtone sa rozhodla urobiť to z dôvodov, ktoré presahujú ich rámec. „Nechcem to vysvetľovať,“ hovorí Fridmanovi. „Myslím, že rozsah klamstiev ma začínal privádzať do šialenstva.“

Známy YouTuber a podcaster Lex Fridman (obrázok) vedie trojhodinový rozhovor. Snímka obrazovky YouTube Lex Fridman

„Víťazstvo Ukrajiny nebolo nikdy presne definované“

Okrem toho Washington presadzuje nerealistický prístup. Prevládala myšlienka, že „Ukrajina túto vojnu nevyhnutne vyhrá. Teraz víťazstvo nebolo nikdy presne definované a nikdy nie je. Nikdy nie je nič presne definované, čo vždy naznačuje, že za tvrdením je podvod.“

„Rusko vyrába sedemkrát viac delostreleckých granátov ako celé NATO“

Carlson hovorí, že nie je vojenským expertom, ale „práve som sa pozrel na Wikipédiu. Rusko má o sto miliónov ľudí viac ako Ukrajina. Má oveľa väčšiu priemyselnú kapacitu a kapacitu vojenského materiálu ako celé NATO dohromady. Napríklad Rusko vyrába delostrelecké granáty, ktoré sú dôležité v pozemnej vojne, v pomere sedem ku jednej v porovnaní so všetkými krajinami NATO dohromady. To platí pre celú Európu. Rusko vyrába sedemkrát viac delostreleckých granátov ako celá Európa dohromady.

„Chcel som, aby ľudia jednoducho spoznali Putina“

Okrem toho „prebieha vojna, ktorá ničí americkú ekonomiku spôsobom a do takej miery, že jej ľudia nerozumejú.“ Reakcie politikov a verejnosti na to sú však naivné. Rozhovor s Putinom slúžil na to, aby poskytol Západu „viac informácií“, aby ľudia mohli sami posúdiť, čo si myslia o politike západnej Ukrajiny.

Tucker Carlsons zweistündiges Interview in Moskau: Das sagt Putin

Samotný Putin v rozhovore pôsobil nervózne. "Myslel som si, že k tomu pristupoval ako príliš pripravený študent." Carlson však chcel, aby ľudia Putina jednoducho spoznali. „Len som ho nechal hovoriť. A keď sa pozriem späť, zistil som, že je to naozaj zaujímavé.“

Putinovo zdôvodnenie vojny bolo: „Obávam sa, že NATO, Západ, Spojené štáty, Bidenova administratíva na nás preventívne zaútočia.“ Tucker Carlson si myslí, že je to „zaujímavé“. Zdôrazňuje: „Neviem posúdiť, či tento strach vychádza z reality alebo z paranoje.“ Ale aspoň je to odpoveď.

Tucker Carlson tiež obzvlášť drsným spôsobom kritizuje bývalého britského premiéra Borisa Johnsona. Snímka obrazovky YouTube Lex Fridman

Boris Johnson zabránil dohode: „To je veľký hriech“

Okrem toho chce Putin „dohodu. Len to chce mať za sebou. V mierovej dohode dal niekoľko ponúk. Ani by sme nevedeli, že sa to stalo, keby nám to Izraelčania nepovedali.“ Návšteva Borisa Johnsona v Kyjeve začiatkom apríla 2022 zabránila dohode. „V živote som urobil veľa sračiek a cítim sa z nich zle, ale nikdy som nepredlžoval vojnu bez dôvodu. To je podľa mňa dosť veľký hriech."

9. April 2022: Als Boris Johnson Selenskyj einen Deal mit Putin ausredete

"Sme prekážkou mieru"

Ani teraz vláda USA nepripúšťa rokovania. "To je to, čo ma najviac znepokojuje." Ako Američana je pre neho dôležité, čo robí vláda v jeho mene. "Sme prekážkou mieru, čo je ďalší spôsob, ako povedať, že sme zodpovední za to, že všetci títo nevinní ľudia boli vyvlečení z verejných parkov v Kyjeve a poslaní na smrť."

Zdroj: https://exxpress.at/tucker-carlson-die-amerikaner-werden-ueber-die-ukraine-belogen/

 • pre mňa osobne je Calrson podvodnik a klamár, pracujúci pre CIA.
  vraj aby ľudia poznali Putina 😂, to nevymisliš….
  nerozumiem ani čo to je denacifikacia…….
  niet divu že chcel reportáž na spôsob Tik Tok.
  len chcel ukázať ako oklamal Putina. sám je transsexualka

  • a ako som už bol spomul carlson – ová je žena transsexualka. Toho času by mala biť buď u nás alebo na návšteve u Uršuli hovnovej. oby dve jak Uršula tak carlson-ova sú Slovenky. Vidíte aký odpad sa z nich stal.