Tucker Carlson o svojom rozhove s Putinom

Tucker Carlson o svojom rozhove s Putinom

Tucker Carlson o svojom rozhove s Putinom 620 330 Doktor

Tucker Carlson o svojom rozhovore s Putinom a skutočnej žurnalistike

Bývalý moderátor Fox News Tucker Carlson konečne potvrdil klebety a oznámil svoj veľmi očakávaný rozhovor s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Opakovane sa špekulovalo, či Carlson počas návštevy Moskvy uskutoční aj rozhovor s Putinom.

V čase publikovania tohto článku malo ukážkové video k rozhovoru 76 miliónov videní pre Tuckera Carlsona a 42 miliónov pre Elona Muska.

Carlson bol videný pri návšteve Veľkého divadla, informovala ruská tlačová agentúra Mash. Rýchlo sa objavili fámy o možných motívoch jeho návštevy.

Ruské noviny Izvestija v pondelok zverejnili video, v ktorom Carlson odpovedal na otázku, či by mohol urobiť rozhovor s Putinom. „Uvidíme ,“ povedal Carlson osobe za kamerou.

V auguste ruská reportérka Margarita Simonyanová uviedla, že Carlson požiadal Putina o rozhovor. Simonjanová, šéfredaktorka mediálnej organizácie RT, predtým Russia Today, sa vyjadrila vo vysielaní štátnej televízie Rusko-1.

„Tucker odvádza skvelú prácu ,“ povedala. “Mimochodom, skutočne žiada o rozhovor s Vladimírom Putinom! Bolo by skvelé, keby to niekto počul a odovzdal toto posolstvo prezidentovi.“

O niekoľko týždňov neskôr Carlson prezradil, že administratíva demokratického prezidenta Joea Bidena mu blokuje rozhovory s Putinom.

„Pokúsil som sa urobiť rozhovor s Vladimírom Putinom a americká vláda ma zastavila ,“ uviedol v článku, ktorý v septembri zverejnil švajčiarsky časopis Die Weltwoche.

„Nemyslím si, že v médiách bol niekto, kto povedal: ‚Počkaj chvíľu. Možno sa mi tento muž nepáči, ale má právo robiť rozhovory s každým, koho chce, a my máme právo počuť, čo hovorí Putin.

“Putinov hlas nesmie byť počuť.
„A prečo? Nehlasovalo sa o tom.
„Nikto sa ma nepýtal ,“ povedal Carlson.

„Mám 54 rokov. Platil som dane a postupoval som podľa zákona.“

V utorok večer Carlson zverejnil video nižšie, aby potvrdil klebety a oznámil svoj rozhovor s Putinom. Prezrádza, že celý rozhovor bude nasledovať čoskoro.

„Sme tu, aby sme urobili rozhovor s prezidentom Ruska Vladimirom Putinom,“ povedal Carlson vo videu.

V prvom rade preto, že je to naša práca. Sme žurnalisti. Je našou povinnosťou informovať ľudí. Väčšina Američanov je neinformovaná. Nemajú skutočnú predstavu o tom, čo sa deje v tomto regióne: tu v Rusku alebo 600 kilometrov ďaleko na Ukrajine. Doplácajú na to rôznymi spôsobmi, ktorým mnohí ani nerozumejú. Vojna na Ukrajine je ľudská katastrofa. Priniesla smrť státisícom ľudí. Celej generácii mladých Ukrajincov. A vyľudnila najväčší štát v Európe.

„Takýto rozhovor je samozrejme spojený s rizikami.

„Tak sme o tom veľa mesiacov starostlivo premýšľali.

„Dva roky po vojne, ktorá pretvára svet, je väčšina Američanov neinformovaná.

„Väčšina Američanov netuší, prečo Putin napadol Ukrajinu a aké sú jeho ciele ,“ povedal.

Sloboda slova je naše vrodené právo. Narodili sme sa s právom hovoriť, čomu veríme. Toto právo nám nemožno odobrať, bez ohľadu na to, kto je v Bielom dome. Ale aj tak to skúšajú. Takmer pred tromi rokmi Bidenova administratíva nelegálne špehovala naše textové správy a prezrádzala ich svojim prisluhovačom v spravodajských médiách.

„Nie sme tu, pretože milujeme Vladimíra Putina…

„Nenabádame vás, aby ste súhlasili s tým, čo povedal Putin v tomto rozhovore, ale odporúčame vám ho sledovať.

„Mal by si vedieť čo najviac.“

Prepis celého príspevku:

Dnes večer sme v Moskve. Sme tu, aby sme urobili rozhovor s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom. Čoskoro to aj urobíme.

Takýto rozhovor je samozrejme spojený s rizikami. Dlhé mesiace sme to teda starostlivo zvažovali. Tu je dôvod, prečo to robíme.

Po prvé, pretože je to naša práca. Sme žurnalisti. Našou úlohou je informovať ľudí. Dva roky po vojne, ktorá mení svet, je väčšina Američanov neinformovaná. Nemajú skutočnú predstavu o tom, čo sa deje v tomto regióne, tu v Rusku alebo 600 míľ ďaleko na Ukrajine. Mali by však vedieť, že za mnohé z toho platia spôsobmi, ktoré si možno plne neuvedomujú.

Vojna na Ukrajine je ľudská katastrofa. Vyžiadala si státisíce obetí. Celú generáciu mladých Ukrajincov. A vyľudnila najväčšiu krajinu Európy. Ale dlhodobé účinky sú ešte hlbšie. Táto vojna úplne pretvorila globálne vojenské a obchodné aliancie a sankcie, ktoré nasledovali, urobili to isté.

A celkovo obrátili globálnu ekonomiku hore nohami. Ekonomický poriadok po 2. svetovej vojne, systém, ktorý na Západe zaručoval prosperitu na viac ako 80 rokov, sa rýchlo rúca a s ním aj dominancia amerického dolára.

Nejde o malé zmeny. Ide o vývoj, ktorý mení históriu. Budú určovať životy našich vnúčat. Väčšina sveta to veľmi dobre chápe. Môžete to vidieť. Opýtajte sa kohokoľvek v Ázii alebo na Strednom východe, čo prinesie budúcnosť.

A napriek tomu sa zdá, že obyvateľstvo anglicky hovoriacich krajín o tom väčšinou nič nevie. Myslia si, že sa vlastne nič nezmenilo. A veria tomu, pretože im nikto nepovedal pravdu. Vaše médiá sú poškodené. Klamú svojim čitateľom a divákom a zvyčajne opomenutím.

Napríklad odo dňa začiatku vojny na Ukrajine americké médiá hovorili s mnohými ľuďmi z Ukrajiny a viedli množstvo rozhovorov s ukrajinským prezidentom Zelenským. Sami sme požiadali o rozhovor so Zelenským. Dúfame, že to prijme. Ale rozhovory, ktoré už poskytol v Spojených štátoch, nie sú tradičné rozhovory. Sú to slizké pep rally špeciálne navrhnuté na posilnenie Zelenského požiadavky, aby sa USA dostali hlbšie do vojny vo východnej Európe a zaplatili za to.

Toto nie je žurnalistika. Je to vládna propaganda, propaganda toho najškaredšieho druhu, ktorá zabíja ľudí.

Zatiaľ čo naši politici a médiá to robia a propagujú zahraničného lídra ako novú spotrebiteľskú značku, ani jeden západný novinár sa neobťažoval urobiť rozhovor s prezidentom druhej krajiny zapojenej do tohto konfliktu, Vladimírom Putinom.

Väčšina Američanov netuší, prečo Putin napadol Ukrajinu a aké má teraz ciele. Jeho hlas ste ešte nikdy nepočuli. To je zle. Američania majú právo vedieť všetko o vojne, do ktorej sú zapojení, a my máme právo ich informovať, pretože sme tiež Američania.

Sloboda slova je naše vrodené právo. Narodili sme sa s právom hovoriť, čomu veríme. Toto právo nám nemožno odobrať, nech je v Bielom dome ktokoľvek. Ale aj tak to skúšajú.

Takmer pred tromi rokmi Bidenova administratíva nelegálne špehovala naše textové správy a ich obsah unikla svojim prisluhovačom v spravodajských médiách. Urobili to, aby zabránili rozhovoru s Putinom, ktorý sme plánovali.

Minulý mesiac sme si boli celkom istí, že urobili presne to isté, ale tentoraz sme aj tak prišli do Moskvy.

Nie sme tu, pretože milujeme Vladimíra Putina. Sme tu, pretože milujeme Spojené štáty. A chceme, aby zostali prosperujúce a slobodné. Tento výlet sme si zaplatili sami. Neprijali sme žiadne peniaze od žiadnej vlády ani skupiny, ani si neúčtujeme žiadne poplatky za sledovanie rozhovoru.

Nie je to za paywall. Každý si môže pozrieť celý rozhovor, zaznamenaný naživo a bez úprav, na našej webovej stránke TuckerCarlson.com.

Elon Musk veľkoryso sľúbil, že tento rozhovor nepotlačí ani nezablokuje, keď ho zverejníme na jeho platforme X, a sme za to vďační.

Západné vlády, na druhej strane, určite urobia všetko pre to, aby cenzurovali toto video na iných, menej zásadových platformách, pretože to tak robia.

Boja sa informácií, ktoré nevedia ovládať. Nemáte však dôvod sa toho báť.

Nechceme vás povzbudzovať, aby ste súhlasili s tým, čo hovorí Putin v tomto rozhovore, ale odporúčame vám si ho pozrieť. Mali by ste vedieť čo najviac. A potom sa môžeš rozhodnúť sám, ako slobodný občan a nie ako otrok. Ďakujem!

Zdroj: https://tkp.at/2024/02/07/tucker-carlson-ueber-sein-putin-interview-und-richtigen-journalismus/