Konzervatívci šalejú. Disney úraduje

Konzervatívci šalejú. Disney úraduje

Konzervatívci šalejú. Disney úraduje 620 330 Doktor

Konzervatívci šalejú. Disney môže obsadiť queer herečku Ayo Edebiri do nového filmu „Piráti“

Okamžite sa objavila spätná reakcia na klebetu – alebo o niečo viac ako klebetu – o tom, že Disney by moholo obsadiť vychádzajúcu hviezdu Ayo Edebiri ( The Bear, Abbott Elementary, Bottoms ) do nového filmu Piráti z Karibiku.

Zdá sa, že niektorých ľudí obzvlášť popudil návrh, že ocenená čierna, queer herečka by mohla nahradiť Johnnyho Deppa v populárnej sérii.

Od prvého dielu v roku 2003 vzniklo päť filmov o Pirátoch z Karibiku. Johnny Depp vo všetkých vystupoval ako Jack Sparrow. Posledným bol Dead Men Tell No Tales z roku 2017 .

V roku 2020 Variety oznámilo, že sa pripravujú dva nové filmy, reštart. Uvádza sa v ňom, že do toho bol zapojený producent Jerry Bruckheimer, ktorý sa podieľal na prvých piatich filmoch. Naznačovalo to, že jedna z nich je skôr dámska. Meno Margot Robbie bolo medzi tými, o ktorých sa hovorilo ako o potenciálnych hviezdach.

Robbie však pre Vanity Fair v roku 2022 povedal, že sa to už neudeje.

„Mali sme nápad a nejaký čas sme ho rozvíjali, aby bol viac vedený ženami – nie úplne vedený ženami, ale len iným druhom príbehu – o ktorom sme si mysleli, že by bolo naozaj skvelé,“ povedal pre časopis. „Ale myslím, že [Disney] to nechcú urobiť.“

Bruckheimer však následne poprel, že by myšlienka bola celkom mŕtva.

„Je to pre mňa živé. Pre Disney to žije,“ informoval denník The Sun. „Som si istý, že [Margot] bola sklamaná, že to nešlo ako prvé, alebo možno nie preto, že je veľmi zaneprázdnená, takže by mohlo byť požehnaním trochu to potlačiť. Veríme, že sa nám to podarí. Je to veľmi silný príbeh.“

Depp počas svojho procesu za ohováranie proti bývalej manželke Amber Heardovej povedal, že ho Disney zbavil postavy Sparrowa. Naznačil, že to bolo spôsobené obvineniami z domáceho násilia, ktoré proti nemu vzniesla Heard.

Matt Walsh a Elon Musk

Nie je jasné, odkiaľ povesť o Edebiri pochádza, ale vysoko postavené konzervatívne osobnosti rýchlo zareagovali.

Podcaster Daily Wire Matt Walsh vybičoval svojich followerov na X a uviedol: „Takže Disney sa snaží nahradiť milovanú mužskú postavu ženskou postavou založenou na historickej postave a zároveň nahradiť túto historickú postavu černoškou. Je to ako hetrik vo vrhaní rozmanitosti.“

Elon Musk, majiteľ X, sa tiež cítil dojatý, keď zaregistroval svoje rozhorčenie. Opätovne zdieľal príbeh o obsadzovaní, o ktorom sa hovorilo, a jednoducho ho popísal: „Disney je na hovno“.

Jeho tweet mal viac ako 450 000 lajkov a vyvolal viac ako 29 000 komentárov.

Musk v posledných týždňoch neustále kritizoval korporátne iniciatívy v oblasti rozmanitosti a rovnosti a označil ich za „rasistické“ a „sexistické“. Zvlášť zdôraznil Disney ako spoločnosť, o ktorej sa domnieva, že je príliš posadnutá DEI.

Začiatkom tohto týždňa vyšlo najavo, že Musk finančne podporuje herečku Ginu Carano, ktorá žaluje Disney. Carano tvrdí, že bola vyhodená zo spinoffu The Mandalorian Star Wars po uverejnení tweetov kritizujúcich rodové zámená a hnutie Black Lives Matter.

Pred pár dňami Musk zverejnil to, čo indikuje dôverné interné smernice od Disney, ktoré povzbudzujú k väčšej inklúzii vo filmoch spoločnosti.

Edebiri, 28, nereagovala na klebety o Pirátoch z Karibiku ani na online kritiku. Herečka odchovaná v Bostone je momentálne na vzostupe kariéry, nedávno získala ceny Emmy a Critics Choice Award za výkon vo filme The Bear . Čoskoro si zahrá v novom horore Opus po boku Johna Malkovicha a Murraya Bartletta.

Zdroj: https://www.intomore.com/entertainment/film/conservatives-are-mad-disney-may-cast-queer-actress-ayo-edebiri-in-new-pirates-movie/