Nasrať celému mainstreamu!

Nasrať celému mainstreamu!

Nasrať celému mainstreamu! 620 330 Mr Hyde

Úvodom sa musíme ako redakcia ospravedlniť za to neslušné slovo v názve. Ale veľmi to tam pasuje.

No ale poďme k veci.

Máme tu nový typ žurnalistiky: mainstream kádruje alternatívu.

Resp každý, kto neopakuje názor mainstreamu, je konšpirátor, dezinformátor, proputinovský troll a prokremeľský propagandista 😊🙈

Zaujímalo by ma, ako mainstream kritizoval hegero-matovičove vlády, keďže Beáta Balogová vyčíta alternatíve, že bude mať nulovú kapacitu kontrolovať vládu.

Šéfredaktorka SME Beáta Balogová a jej skvost:

„Milé čitateľky, milí čitatelia,

sú to nové časy. Už aj tí menej znalí mediálneho prostredia si všimli, že na tlačových konferenciách sa objavujú ľudia z konšpiračných kanálov, aby simulovali novinárstvo. Toto je základ nového mediálneho „impéria“ Roberta Fica.

Tak ako Fico medzi svojimi voličmi legitimizoval niektoré myšlienky požičané od extrémistov, teraz spolu s Andrejom Dankom legitimizuje proputinovských trollov a konšpirátorov ako novinárov.

Majú pocit, že nepotrebujú médiá. Že budú ľahšie ovládať masy, ak kritických novinárov nahradia ľudia, ktorí len bezmyšlienkovito opakujú bludy, ktoré do digitálneho priestoru pumpujú kremeľskí propagandisti.
Propagandisti nikdy nerobia investigatívnu žurnalistiku. Väčšinu ich produkcie tvoria názory. Zoberú si nejaký citát alebo fotku z dôveryhodného média a postavia text na tom, že ho spochybňujú alebo útočia na autorov: novinárov, citovaných politikov, vydavateľov. Takmer vždy spolu s nálepkou liberálny.

Tieto kanály majú nulovú kapacitu kontrolovať vládu, pozrieť sa na verejné obstarávania, rozanalyzovať dáta. Nepotrebujú to, lebo pôsobia na bojisku bombastických názorov predávaných ako fakty. Je to biznis so zlomkami reality, okolo ktorých sa dajú vybudovať mýty o svetovláde, o zlomyseľnom starcovi, ktorý celé noci vypisuje šeky pre neziskové organizácie.

Možno si Andrej Danko úprimne myslí, že bojkotom novinárov SME, Denníka N a Aktualít trestá ich redakcie. Myslí si, že takto oslabí ich kritiku, že ich zdiskredituje. Robil to kedysi aj Vladimír Mečiar, dodnes to robí Robert Fico. Ale nevychádza im to.“

Dodatok:

Priatelia, viacerí nám píšete a upozorňujete na stupňujúce a zintenzívnené hejty, články a posty na naše osoby od tzv mainstreamových novinárov, viď dnešný článok šéfredaktorky SME Beáty Balogovej.

Viacerí nám hlásite, že sa vám pripojili na telegramové účty.

Overovala som si to aj ja, je tomu tak aj na mojom Tg účte. To je v poriadku. Oni čítajú nás, my čítame ich.

Chcela by som len mainstreamovým kolegom pripomenúť, že my z tzv alternatívnych médií nemôžme za ich zlé vzťahy s aktuálnymi koaličnými stranami a politikmi, ani zato že ich nepúšťajú na tlačovky. (Boli časy, keď na opozičné TK počas 1 1/2r nechodil nikto, len alternatíva).

Zato si môžu len a len sami.

Takže plačú na nesprávnej strane.

Zdroj: Mimi Šramová TG kanál