Viktor Klimo: Zachráň strom, zabi bobra!

Viktor Klimo: Zachráň strom, zabi bobra!

Viktor Klimo: Zachráň strom, zabi bobra! 620 330 Mr Hyde

So záujmom sledujem ďalšie vyjadrenia k prípadu Huliak

Ochranári, politici a ich pridružení novinári vyčítajú Huliakovi, že „verí v plochú Zem“ a oni predsa veria vede. Nebudem si nateraz všímať slovíčko VERIA vede a pozriem sa na tú plochú Zem. Tvrdia, že ochrana prírody nás ochráni pred dopadmi klimatickej krízy. Tak sa pýtam, ako nás ochráni? Keď všetci naokolo budú znečisťovať, susednému štátu budú dodávať uránovú muníciu, potom kontaminovaná poľnohospodarska produkcia skončí na našom trhu, vietor a voda to potom donesú aj do nášho malého štátu. Vybudujeme vysoké múry a to znečistenie sem nepríde? Alebo dáme na hranice vysoké vrtule a tie budú odfukovať zlý vzduch preč? Prípade dovolíme Rakúšanom ďalej exportovať do východnej Európy ich odpad?

Tak sa zdá, že v plochú Zem veria skôr ochranári. Nehovoriac o tom, že sa stali vozíkom niekoho iného, baranidlom pre štruktúry schované za Čaputovou. Volá sa to odborne astroturfing a je ho plný internet – fejkový občiansky odpor. V astroturfingu firma alebo štát pokútnym spôsobom financuje občiansku nespokojnosť a cez ňu napáda napríklad zákony, ktorými sa cíti obmedzovaný. Potom sa väčšinou nájdu aj nejakí vedci, ktorí tento falošný občiansky odpor podporia a protestný list je na svete. Samozrejme obsahuje nejaké ohurujúce číslo – napr. 40.000 ľudí podpísalo.

V našom konkrétnom prípade stojí napríklad za organizáciou Živica firma ESET. Ono totiž mnoho ľudí z IT vyhorelo a objavili čaro prírody a lazov. Dušou ale natrvalo zostali v ESETe. A sme doma. Astroturfing ako vyšitý. Jedna dve mimovládky rozbehnú kolotoč a následne sa nabalia dalšie naivné organizácie a občania.

Ešte jedna vec – agresívnu zelenú agendu už odmietajú bežní ľudia napríklad aj v Nemecku, kde sa začala trieštiť politická scéna a začali im pribúdať strany. A presne toto rozporuje Huliak – nemožno chrániť prírodu tým, že zabijeme ľudí. Inak to dopadne ako v tom vtipe – Zachráň strom, zabi bobra!

Zdroj: TG Kanál Svetonázor