Úlohou EÚ nie je podporovať izraelskú pomstu, ale vyjednať blízkovýchodný mier

Úlohou EÚ nie je podporovať izraelskú pomstu, ale vyjednať blízkovýchodný mier

Úlohou EÚ nie je podporovať izraelskú pomstu, ale vyjednať blízkovýchodný mier 620 330 Mr Hyde

Slovenské médiá neustále opakujú srdcervúce zábery izraelských obetí útokov palestínskeho teroru. Nikdy vám však neukázali palestínske obete izraelského teroru. Obyvatelia Blízkeho východu a celého arabského sveta ich však vidia denno-denne a sú dlhodobo rozhnevaní, frustrovaní a šokovaní. Kto z vás vie, že len tohto roku zavraždili izraelskí vojaci a policajti viac ako 250 palestínskych civilistov, z toho desiatky detí – najviac od začiatku meraní OSN? Kto z vás si dal vtedy do profilovky palestínsku vlajočku? Je to pokrytectvo alebo nevedomosť, ak odopierate palestínskemu obyvateľstvu základné ľudské práva?

Je mi naozaj na vracanie, ak riaditeľka Nadácie Charty 77 Zuzana Szatmáry trúsi primitívne rasistické reči, že palestínsky národ neexistuje – nepripomína vám to šovinistické hlášky, že ukrajinský národ nejestvuje? A už naozaj neviem, či sa smiať alebo plakať, ak „kaviarenský teológ“ Michal Havran dokáže vo svojich žlčovitých statusoch dospieť k takej šialenej konštrukcii, že za teror Hamasu vlastne môže Fico! A čo slovenskí kresťania? Prejav milosrdenstva voči bezmocným patrí medzi základy „kresťanskej civilizácie“. Dajte sa vypchať s vašou „ochranou nenarodeného života“, ak nielenže nedokážete ochrániť plnohodnotné ľudské bytosti, ale ešte im aj upierate právo na dôstojnú existenciu a tárate niečo o prejavoch slabosti, ktoré si vraj nemôžete dovoliť. Na takomto správaní nie je nič kresťanské!

Palestínčania sa vzdali 78 percent svojej domoviny, vyskúšali rokovania, nenásilný odpor i zúfalý ozbrojený odboj, na ktorý majú podľa medzinárodného práva plné právo. Čo majú ešte robiť, keď sa na nich izraelský režim pozerá ako na podradné zvieratá, drží ich v neľudských podmienkach, blokáde, apartheide a vystavuje ich každodennému násiliu? Američania namiesto toho, aby naliehali na svojho izraelského spojenca, aby zastavil útoky na civilistov, chce vytvoriť nejaký „koridor“, ktorý umožní obkľúčeným Palestínčanom ujsť do Egypta. To namiesto toho, aby ste pomohli odstrániť útlak, budete pomáhať pri ďalšom vyháňaní a genocíde palestínskeho obyvateľstva? Hanba Západu, ktorý oslepol na jedno oko a nechce vidieť tú do neba volajúcu nespravodlivosť!

Je len a len na Izraeli, či si Izrael zvolí cestu univerzalistického a prozápadného odkazu Aškenázskych Židov alebo sa vyberie cestou starozákonnej politiky pomsty, ktorú predstavuje extrémne pravicová Netanjahuova vláda. Ale v tom prípade už prestaňme pokrikovať, že sme povinní podporovať Izrael, lebo patríme do rovnakého civilizačného priestoru. Nepatríme! Palestínske zverstvá neospravedlňujú vaše zverstvá. Brutalita ich vojnových zločinov neznižuje brutalitu vašich vojnových zločinov. Ak ich neľudskosť podporuje vašu neľudskosť, budete v nej pokračovať, až kým svet nezhorí do základov? Izrael sa nemôže nazývať demokratickou krajinou, ak nevie vládnuť podrobenému palestínskemu ľudu civilizovaným spôsobom!

Zdroj: Facebook Eduard Chmelár