PES ČI KOMINTERNA?

PES ČI KOMINTERNA?

PES ČI KOMINTERNA? 620 330 Doktor

Strana európskych socialistov (PES) sa začína podobať na Kominternu. Inak sa nedá vysvetliť postoj predsedu PES Stefana Löfvena k výsledkom volieb na Slovensku a k očakávaným čiastkovým zmenám v akcentoch zahraničnej politiky Bratislavy.

Kominterna bola Stalinovým projektom, účelom ktorého bolo koordinovať činnosť európskych komunistických strán a železnou päsťou vynucovať si ideologickú disciplínu a poslušnosť k centrále v Moskve. PES sa očividne mení na podobného psa zaháňajúceho neposlušné ovečky do prísne vymedzeného košiara.

Ak PES vylúči Smer zo svojich radov preto, lebo očakávaná štvrtá vláda Roberta Fica chce na pôde EÚ plniť vo vzťahu k Ukrajine to, čo pred voľbami sľúbila slovenským voličom, je to ich interná vec.

Na druhej strane sa však európski socialisti nemôžu čudovať, že nezanedbateľná časť verejnosti na Slovensku práve v dôsledku podobných postojov európskych (takzvaných systémových) štruktúr stráca k týmto organizáciám dôveru.

Šéf PES totiž od Smeru žiada, aby vo výkone vládnej politiky neplnil to, čo sľúbil občanom. Ak sa chcú európski socialisti vydať touto cestou, nedá sa im v tom zabrániť, ale ani nám nikto nemôže vyčítať, keď ich začneme označovať priliehavejším názvom: Kominterna.

Európski projekt nerozkladajú politické sily s racionálnym prístupom k realite, ale socialistickí, ľudoví, konzervatívni, liberálni, zelení a najmä progresívni rojkovia, ktorí nechápu, že vstupom do EÚ sa štáty nevzdávajú identity, záujmov a legitímnych disentných názorov na smerovanie spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politiky kontinentálneho bloku.

Hrobármi EÚ budú politici, akým je napríklad náčelník vzkriesenej Kominterny Stefan Löfven.

Zdroj: https://www.facebook.com/datel.sk