FENOMÉN BEZODNEJ HLÚPOSTI MÉDIÍ

FENOMÉN BEZODNEJ HLÚPOSTI MÉDIÍ

FENOMÉN BEZODNEJ HLÚPOSTI MÉDIÍ 620 330 Mr Hyde

Hlúposť médií bývalého hlavného prúdu v orechovej škrupine: šéfredaktorka SME Beáta Balogová.

Popredná propagandistka politického rojčenia už stihla po voľbách napísať dva komentáre. Jeden s titulkom „Fico porazil Slovensko. Nás čaká veľa práce“. Druhý zase nesie titul „Fico chce pokoj, my chceme právny štát a demokraciu“.

Stále si pretieram oči, lebo nedokážem uveriť, že niekto môže byť taký hlúpy, ako je Balogová. Ešte väčším škandálom je okolnosť, že Alexej Fulmek naďalej zamestnáva takú hlupaňu a nenahradí ju niekým, kto dokáže kompetentnosť aspoň predstierať.

K prvému z citovaných titulkov sa žiada povedať, že Robert Fico porazil politických súperov a Slovensko rozhodlo. Nie je to síce triumf Smeru ako v roku 2012, ale rozhodne ide o presvedčivé víťazstvo. Nehovoriac o tom, že predsedu Smeru krúžkovala takmer desatina celej populácie Slovenska.

Keď v roku 2020 vyhral voľby zjavne dekompenzovaný Igor Matovič, slečna Balogová taká ustarostená nebola. S Ficom sa dá v mnohom nesúhlasiť a dokonca ho ani nemusí mať slečna Balogová rada, no na rozdiel od predsedu OĽANO je komponovaným človekom s racionálnym prístupom k realite.

Samozrejme, aj výsledky volieb v roku 2020 bolo potrebné rešpektovať, pretože išlo o suverénne rozhodnutie občanov. Krajina však stála pred oveľa vážnejším ohrozením než dnes. Šialenstvá ostatných troch rokov o tom poskytli myriady dôkazov.

S Balogovou sa dá súhlasiť, keď hovorí, že ich čaká veľa práce. Mali by popracovať najmä na schopnosti triezvo vnímať realitu a na rešpektovaní faktu, že ľudia odmietajúci progresívnu ideológiu nie sú nepriateľmi tejto spoločnosti, ale jej legitímnou a súdiac podľa výsledkov volieb aj väčšinovou súčasťou.

K druhému citovanému titulku len toľko, že pokoj si praje nespočetné množstvo ľudí bez ohľadu na politické presvedčenie a preferencie. Slovensko je už veľmi dlho vystavované interným aj externým konfliktom a ľudia – najmä otcovia a matky rodín (o čom Balogová ani nechyruje) – chcú jednoducho pre svoje deti pokoj.

Rojčivá Balogová je taká zahľadená do obrazu vlastnej dokonalosti, že jej uniká, ako falošne vyznievajú jej rečičky o právnom štáte a demokracii. Keď vlády odchádzajúceho režimu vypínali alternatívne weby, mädlila si od radosti dlane. Keď boli trestné konania vedené na NAKA a Úrade špeciálnej prokuratúry GP SR zneužívané na politické ciele, čušala ako voš pod chrastou. Keď istá Mirka z Bratislavy, známa aj pod menom Tódová, konšpirovala so Slobodníkom a zdieľala utajované skutočnosti v jednej domácnosti so Záleskou, tvárila sa, že ide o verejný záujem.

Hlúpi novinári ako Balogová a spol. sa nedokážu vyrovnať s frustráciou z porážky. Ich hlúposť je taká veľká, že v čase frustrácie nedokážu mlčať, čo je v podobnom rozpoložení zlato. Oni radšej ďalej bľačia a poskytujú sami proti sebe materiálne dôkazy o tom, že sú hlúpi ako tága.

P. S.: Aby som Balogovej nekrivdil, musím uznať, že jej hlúposť je predsa len prekonateľná. Dokázala to istá Magda Vášáryová v rozhovore pre český portál Novinky.cz. Teraz stojí otázka tak, nie kedy, ale ako rýchlo dokáže Balogová prekonať Vášáryovú.

Zdroj: https://www.facebook.com/datel.sk