Ako farizeji a zákonníci objavili „jednotu národa“, ktorému nerozumejú

Ako farizeji a zákonníci objavili „jednotu národa“, ktorému nerozumejú

Ako farizeji a zákonníci objavili „jednotu národa“, ktorému nerozumejú 620 330 Mr Hyde

Prinášame Vám komentár Rafaela Rafaja v plnom znení.

Poslúžila im na to národná púť k Sedembolestnej Panne Márii a svätá omša v Šaštíne. Dokonca sa tam vyrojili aj progresívne osy, a nielen telom, ale aj „duchom“. Takto ich pomenoval môj silno veriaci známy, keď medzi nimi sedel. Ich „hlava“ okamžite citlivo vnímavo vyzvala na „prekonávanie rozdielov“ v dobe, ktorá „je rozhádaná“.

Ó, aké ukážkovo farizejské! Určené asi len pre tých, čo majú polčas rozpadu pamäti tri sekundy. Progresívne prekrútiť fakty,  z páchateľa vyrobiť obeť, vzbudiť pocit viny a umyť si ruky ako Pilát.

Kto tu doteraz rozoštvával národ?

Kto tých druhých, s opačným názorom označoval za dezolátov, opice, ruských trolov? Kto tu nálepkuje „extrémistami, nacionalistami, fašistami…“? Kto tu mláti na ulici dôchodcov? Kto delil spoločnosť na pandemicky „zodpovedných“ a „antivaxerov“, ktorí budú „kvičať ako svine na bitúnku“?

Nemalo náhodou Progresívne Slovensko, z ktorého vzišla hlava farizejstva už v minulých voľbách rozoštvávajúci slogan „mladá sila do nich?“ Do koho? Nie náhodou do tých „druhých“? A dnes opäť pokračujú v delení spoločnosti s generačným konfliktom o „budúcnosti“… A nie je náhodou empirickou aj sociálnou, morálnou, aj civilizačnou jednotou holistický celok – minulosti, prítomnosti a budúcnosti?

Nebola to náhodou hlava štátu, ktorá povedala, že „nerozumie tomuto národu“ a dnes volá po Slovensku s „jedným národom… a národnostnými menšinami?!“ Ktorým? Tomu, ktorému nerozumie, alebo nejakým iným?

Strata pamäti?

To akože máme mať, my Slováci, amnéziu pamäti? A práve teraz, pred voľbami, keď liberálny progresivizmus a matovičovský populizmus s ideologickou indoktrináciou a honom na opozičné čarodejnice rozvrátil spoločnosť, ktorá chce zmenu politiky, aj geopolitiky, prichádza hlava progresívneho farizejstva s apelmi na falošnú jednotu len, aby v ľuďoch otupila ich odhodlanie urobiť konečne poriadok v republike, lebo vnímajú, čo spôsobila tá vládnuca cháska? Tí, ktorí citlivo vnímavo viac ako tri roky riešili problémy a „pomoc“ tým cudzím a druhým?

Aký prehľadný krok (p)rezidentky v snahe zvrátiť nastavenie Slovákov pred voľbami.

A že vraj nepomáha nikomu vo voľbách! Ale veď my vieme ešte čítať medzi riadkami, aj tieto „posolstvá“, nielen tie farizejské.

Nuž veru nie, vážená hlava štátu na americkom krku, teraz nie je ten pravý čas na prekonávanie rozdielov a jednotu, pretože voliči už vidia kvalitatívne rozdiely medzi farizejmi a vlastencami.

Darmo sa skrývate za Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. Jej syn totiž práve na túto situáciu, ktorú zažívame, povedal, že neprišiel na svet priniesť pokoj, ale meč. Pretože pokiaľ ide o pravdu,

pravda neprináša pokoj, ale meč, lebo pravda oddeľuje zrno od pliev, skutočnosť od propagandy, dojmy od pojmov a farizejov od skutočne veriacich (v pravdu).

Preto Ježiš aj dodal, že prišiel  „oddeliť syna od otca a dcéru od matky a nevestu od svokry…lebo nepriateľmi človeka, budú jeho domáci“ (Matúš 10).

To, po čom teda volá hlava štátu na sorošovskom krku nie je kresťanské, ale farizejské. Ona totiž už tuší, že prichádza čas zúčtovania s „nehodnými správcami“ našej národnej, slovenskej „vinice“.

Všetko pod nebom má totiž svoj čas a správnu chvíľu:  je čas narodiť sa a čas zomrieť, čas sadiť a čas vytŕhať, čo bolo zasadené. Tentoraz sa blíži čas vytrhať zlú burinu, ktorá zaprasila Slovensko. Farizejskému apelu, „všetci sme burina“, predsa už nik súdny uveriť nemôže.

Rafael Rafaj

O autorovi: Rafael Rafaj (Mgr.) je novinár, vyštudoval Katedru žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Autor, publicista, analytik, mediálny a komunikačný poradca, lektor. Ako poslanec pôsobil šesť rokov vo Výbore NR SR pre kultúru a médiá. Vyhodnotili ho ako najaktívnejšieho poslanca vládnej koalície (2006-10). Zaoberá sa mediálnou a komunikačnou politikou a slobodou slova a prejavu. Založil dve mimovládne organizácie – Inštitút národnej politiky Ľudovíta Štúra a Alianciu za čistú hru-Clarify. Je tiež podpredsedom Politických väzňov ZPKO, mimovládnej organizácie združujúcej bývalých politických väzňov. 

Ilustračné foto: highlandparkcamp

Zdroj: https://skspravy.sk/komentare/ako-farizeji-a-zakonnici-objavili-jednotu-naroda/