Braňo Dobšinský: Hľada sa líder. Značka: Rýchlo

Braňo Dobšinský: Hľada sa líder. Značka: Rýchlo

Braňo Dobšinský: Hľada sa líder. Značka: Rýchlo 620 330 Doktor

Keď už mainstreamoví novinári toto píšu o čajovom Šimečkovi…
Predseda PS nevie diskutovať v našich politických dueloch.

Prevzali sme to v plnom znení, teda neriešili vôbec interpunckiu.

A nie, nebude to lepsie. Zabudnite.

Šef PS totiž vôbec necíti – a ani svojou osobnostnou vybavou nerozumie, zakladnej dynamike tohoto typu diskusii (u nás).

Nechá si – ako aktualne nespochybnitelný lider (!) prodemokratického tabora, jednoducho ukradnuť celý diskusný priestor, necha si doslova “nahulvata” nadiktovať temy (dokonca stranou bojujucou o holé politické prežtie – ale aj zlou dramaturgiou) a nedokáže vniesť do diskusie akykoľvek leadership a svoje originalne videnie skutocnych priorít krajiny. Nechá sa vozit po sebe v absolutne marginálnych, zastupných témach bez toho, aby ton, tempo a najmä – predmet debaty, zvratil a skúsil ju opanovať.

Ja som sa dokonca z tejto diskusie – imitujucej notoricky nudné pseudoduely Fico vs Kollar etc, o problemoch či výzvach krajiny nedozvedel vôbec nič nové. Zhola nič, len čajovú imitaciu stokrat prevareneho dotahovania sa o ničom.

Šéf PS tam nebol za lidra, potencialneho premiera – ktoreho síce verbalne komunikuje, ale diskusne si neošéfuje ani len debatu. On tam proste nie je. Je tam akoby dopočtu. Ako ten, čo reaguje a odpovedá. Nie lider.
Nič vlastné – tobož originalne či dokonca vizionarske tam nevniesol. Nechal sa uniesť Matovičom.

Zaverom:

Zostal tak iba mimoriadne rozpačitý pocit z toho, že prave šef PS by mal byt potencialnym premierom. Tým, ktorý by mal mať ako šéf exekutívy – a vladnej koalície, krajinu na povel. Nie. Tento odkaz tam absolutne absentoval. Vedome, aj podprahovo.

Váčsina divakov (mimo fan clubu PS) si totiž po tejto debate môže legitimne klast otazku, kto to tam vlastne bol a prečo zavadzal tej “zaujimavej” debate Dibakovej s Matovičom. A môže si legitímne položiť otazku, či chce krajinu ozaj zveriť vitazom stredoškolskej diskusnej olympiady.

Takto si potencialny lider diskusiu o krajine jednoducho nemôze nechat ukradnút. A ak si ju nechal, nie je leader. Toto nebol ziadny leadership

P. S. To je len poznamka dlhoročneho moderatora, takehoto typu diskusii. Nič viac. Nevyjadrujem tym akekolvek politické preferencie.

Zdroj: https://www.facebook.com/brano.dobsinsky