Základné charakteristiky progresívnych politikov

Základné charakteristiky progresívnych politikov

Základné charakteristiky progresívnych politikov 620 330 Mr Hyde

Zbabelosť je subjektívny termín a môže byť vnímaná rôznymi spôsobmi. Je dôležité si uvedomiť, že politické názory a postoje sa líšia medzi jednotlivými ľuďmi a politickými stranami.

Nižšie uvedené riadky sú krátkym zhrnutím najzbabelejších čŕt typického progresívca:

 1. Progresívni politici prejavujú zbabelosť tým, že sa vyhýbajú konfrontácii s kontroverznými témami, aby si udržali svoju politickú podporu. (Viď „tlačové konferencie“ Zuzany Čaputovej bez možnosti klásť otázky, fakticky len vyhlásenia)
 2. Progresívni politici sa často boja prijať rozhodnutia, ktoré by mohli byť nepopulárne. (opäť prezidentský palác, a napr. Predčasné voľby)
 3. Progresívni  politici nezastávajú pevné stanovisko a prispôsobujú sa verejnej mienke, prípadne vyšším záujmom.
  (Zuzana je aktivistkou, ale na obranu Juliana Assange-a nepovedala slovo na jeho obranu)
 4. Progresívni politici sa boja konfrontovať s tradičnými hodnotami a preferujú politickú korektnosť. (Luník a Tepláreň ukazujeme radšej ako naše kultúrne stánky)
 5. Progresívni politici sa často boja prijať zodpovednosť za svoje rozhodnutia a hľadajú vinníkov inde. Prípadne otvorené preferujú lož, pred trpkou pravdou.
 6. Progresívni politici nechcú riskovať svoju politickú kariéru, či ich agendu tým, že by sa postavili proti populárnym názorom.
 7. Progresívni politici sa boja konfrontovať s ekonomickou realitou a preferujú utópiu.
 8. Progresívni politici sa často boja prijať náročné rozhodnutia, ktoré by mohli mať dlhodobé dôsledky.
 9. Progresívci nechcú riskovať svoju popularitu tým, že by sa postavili proti silným záujmovým skupinám.
  Zuzi?
 10. Progresívni politici sa boja konfrontovať s názormi, ktoré sú odlišné od ich vlastných. Žijú v bubline. (Bratislava nerovná sa Slovensko, v hlavách priaznivcov PS je to tak, že oni chcú udávať tón)
 11. Progresívci sa vyhýbajú diskusii o skutočných problémoch a radšej sa zaoberajú povrchnými témami.
  Poznáme to aj z našich končín. LGBT, menštruačná spravodlivosť, manželstvá rovnakého pohlavia, podpora EU agendy na úkor domácich záujmov, verzus Boj s chudobou, potravinová sebestačnosť, vyvážená zahraničná politika.
 12. Progresívni politici sa často boja prijať rozhodnutia, ktoré by mohli byť nepopulárne v ich politickom okruhu.
 13. Zbabelosť progresívcov spočíva v tom, že sa vyhýbajú otázkam, ktoré by mohli ohroziť ich osobné záujmy.
  Tak ako Zuzi, dostaneš ten flek v NATO?
 14. Progresívni politici sa často boja prijať opatrenia, ktoré by mohli naraziť na odpor zo strany ich voličov.
 15. Progresívni politici sa často boja prijať rozhodnutia, ktoré by mohli byť v rozpore s ich ideologickým presvedčením. Ale ruku na srdce Zuzana, si prezidentkou všetkých Slovákov? Lebo na tých 15 tisíc mesačne sa Ti skladajú aj tí, na ktorých kašleš.

Poznáš ešte nejakú črtu, ktorá nebola spomenutá?

Napíš ju do komentára

 • Osobne si myslím, že tie črty platia aj na iných politikov iných strán.. ale ich výrazná črta, s ktorou určite súhlasím je: 11. Progresívci sa vyhýbajú diskusii o skutočných problémoch a radšej sa zaoberajú povrchnými témami.
  Poznáme to aj z našich končín. LGBT, menštruačná spravodlivosť, manželstvá rovnakého pohlavia, podpora EU agendy na úkor domácich záujmov, verzus Boj s chudobou, potravinová sebestačnosť, vyvážená zahraničná politika………………….Nechcem tým povedať, že sú to povrchné témy, ktoré uprednostňujú, ale je to vecou priorít.. a aj to značí o ich neskúsenosti, o tom, že nepoznajú skutočné problémy Slovenska a NEZAUJÍMAJÚ ich.. nemajú záujem ich spoznať, lebo prívrženci PS Slovensko sú prevážne mladí ľudia, ktorí buď študujú alebo pracujú v štátnej správe, v administratíve, v nadáciách a podobne..ako tu píšete o Šimečkovi, pozná len Bratislavu, Brusel a Pohodu..