POKRYTCI, KTORÍ PODPORUJÚ POKRAČOVANIE VOJNY, NEMAJÚ MORÁLNE PRÁVO VSTUPOVAŤ DO SVEDOMIA TÝM, KTORÍ JU CHCÚ ZASTAVIŤ

POKRYTCI, KTORÍ PODPORUJÚ POKRAČOVANIE VOJNY, NEMAJÚ MORÁLNE PRÁVO VSTUPOVAŤ DO SVEDOMIA TÝM, KTORÍ JU CHCÚ ZASTAVIŤ

POKRYTCI, KTORÍ PODPORUJÚ POKRAČOVANIE VOJNY, NEMAJÚ MORÁLNE PRÁVO VSTUPOVAŤ DO SVEDOMIA TÝM, KTORÍ JU CHCÚ ZASTAVIŤ 620 330 Mr Hyde

Žasnem nad drzosťou militantných fanatikov, ktorí dnes od rána idú podľa rovnakých nôt a neraz až agresívne vyzývajú mierových aktivistov, aby sa vyjadrili k zbombardovaniu detskej nemocnice na Ukrajine. My sa k takýmto tragickým udalostiam vyjadrujeme každý deň: tým, že požadujeme okamžité prímerie a začatie mierových rokovaní, tým, že sa od začiatku zasadzujeme za zastavenie krviprelievania. Ste to vy, ktorí s tým nesúhlasíte. A čo ste čakali? Ovievanie sa kvetinkami a ohadzovanie sa dúhovými kamienkami? Toto je vojna, zoznámte sa, prosím! A každá vojna je strašná vec! To najstrašnejšie peklo na svete, aké si väčšina z vás v kaviarňach s wifinkou a lattečkom nevie ani len predstaviť.

O čo vám vlastne ide? V Českej televízii sa celkom vážne pýtali, aký význam má rokovať so štátom, ktorý bombarduje nemocnice. A aký význam malo jednať diplomaticky so Spojenými štátmi, ktoré bombardovali nemocnice v Afganistane a Iraku? Aký význam mali Kissingerove rokovania o zastavení vojny vo Vietname? Aký význam malo rokovať so Slobodanom Miloševičom obvineným z vojnových zločinov v Bosne? Už som ten príklad spomínal: keby sa Richard Holbrooke riadil radami takýchto primitívov, v Bosne je doteraz vojna. Vari ste naozaj takí tupí, cynickí a obmedzení, že nechápete, že 99 percent konfliktov od konca druhej svetovej vojny sa podarilo ukončiť jedine mierovými rokovaniami?

Napokon, nie je náhoda, že falošne moralizujete a šikanujete ľudí, ktorí sa usilujú o mier, ale o genocíde v Gaze, kde každý deň zavraždia štyrikrát toľko ľudí ako na Ukrajine, hanebne mlčíte alebo sa vyhovárate (slovami Zuzany Kovačič Hanzelovej), že je normálne nemať na tento konflikt názor (sic!). Čo ste vy urobili pre to, aby k vraždeniu, ako bolo to dnešné, nedochádzalo? Zbierali ste sa na muníciu, aby sa tam zabíjalo ešte viac! A ak sa váš liberálny maskot Donald Tusk rehoce z mierovej misie Viktora Orbána a pýta sa, či sa po nej cítite bezpečnejšie, tak ja sa pýtam: cítite sa bezpečnejšie pod vedením dementných a šialených lídrov, ktorí eskalujú napätie a chcú vyslať vojakov na Ukrajinu?

Takže prosím: neschovávajte sa za Ukrajinu, darebáci. Vám nejde o Ukrajincov, vy ich len zneužívate na vaše šovinistické výpady voči Rusku. Čím iným je pre vás táto vojna, ak nie legálnou príležitosťou v plnej miere uvoľniť stavidlá svojej chorobnej nenávisti voči Rusku? Táto vojna nemá vojenské riešenie a tí, ktorí hlučne podporujú jej nezmyselné pokračovanie, nemajú žiadne morálne právo nariekať za jej obeťami, lebo majú sami krv na rukách. Táto vojna je nezmyselná a Ukrajinci môžu dosiahnuť oveľa viac za rokovacím stolom ako na bojisku. Nikdy som žiadnu vojnu nepodporoval. Opakujem: nikdy a žiadnu. Trpím rovnako pri pohľade na trpiace deti v Palestíne, ako aj na Ukrajine či v Jemene, na ktorom nezáležalo nikomu. Ale nenechám sa poučovať od militantných bláznov, ktorí fanaticky podporovali a podporujú všetky vojny západných štátov a nepoznajú hodnotu mieru.

Zdroj: FB profil Eduard Chmelár