VÝZVA OPOZÍCII: UROBTE HRÁDZU AGRESÍVNYM ÚTOKOM VAŠICH PRÍVRŽENCOV!

VÝZVA OPOZÍCII: UROBTE HRÁDZU AGRESÍVNYM ÚTOKOM VAŠICH PRÍVRŽENCOV!

VÝZVA OPOZÍCII: UROBTE HRÁDZU AGRESÍVNYM ÚTOKOM VAŠICH PRÍVRŽENCOV! 620 330 Mr Hyde

Dnes ma napadol na mojom obľúbenom kúpalisku v Santovke agresívny primitív. Asi 40-ročný vysoký vyšportovaný muž na mňa najprv začal ziapať, či čítam spis nejakej „ruskej vrahyne“ (nechápal som, až vzápätí mi došlo, že si ten testosterónový inteligent pomýlil poľskú nositeľku Nobelovej ceny za literatúru Olgu Tokarczuk s nejakou Ruskou), potom sa mi vyhrážal fyzickými útokmi a napokon vulgárne zahriakol aj plavčíčku, ktorá ho slušne požiadala, aby sa upokojil a neobťažoval ma. Návštevníci kúpaliska mi neskôr povedali, že sa správal otrasne už pri príchode, keď vystúpil z čierneho mercedesu banskobystrickej ŠPZ-ky a zhučal nejakého vyklepaného mládenca (pravdepodobne pokladníka), prečo mu neotvoril dvere na aute.

K fyzickému útoku napokon nedošlo, lebo som zachoval stoický pokoj a aj okolie mu naznačovalo, že ak s tým neprestane, dajú ho vyviesť z areálu. Nenosím k bazénu mobil, takže som si ho ani nenakrúcal a vôbec, nie som z tých, ktorí na seba pútajú pozornosť týmto spôsobom. Vyhrážky, že keď sa to tu zmení, budem prvý, koho obesia, dostávam už niekoľko rokov, takže mi vyvolalo úsmev na tvári, keď bezprostredne po atentáte na premiéra líder PS Michal Šimečka podal trestné oznámenie na to, že mu niekto napísal vyhrážku a požiadal o ochranku. „Naozaj? Takto sa to robí?“ pýtal som sa sám seba tak trochu sarkasticky a zauvažoval som nad tým, koľko trestných oznámení by som musel podať, keby som bral vážne každú vyhrážku, ktorú som v živote dostal. Nielen moji priatelia, ale aj mnohí z vás sa ma však po atentáte na predsedu vlády celkom vážne pýtali, prečo som aj ja ako verejne exponovaný človek nepožiadal o ochranku. Nuž hlavne preto nie, lebo z toho nechcem robiť drámu, nechcem obmedzovať vlastný život a nechcem dať takýmto vagabundom pocit, že sa nechám zastrašiť.

Nie, nechcem a nebudem sa zaoberať sám sebou. Dôvod, prečo píšem tento status, je oveľa vážnejší. Vo svojom živote som už zažil všeličo. Útok rozvášnených babiek demokratiek dáždnikmi i útok neonacistov vo vlaku. Ale ešte nikdy, NIKDY som nezažil takú dusnú atmosféru ako v súčasnosti, keď napádajú vládnych politikov priamo na uliciach, dokonca aj ich manželky, keď po vás vyvreskujú nejakí nabudení progresívni fagani, aby ste sa vysťahovali do Ruska, prípadne vám kopú do dvier (akoby sme žili v tridsiatych rokoch minulého storočia), o streľbe na čelných predstaviteľov štátu ani nehovoriac. Toto sa nedialo ani za toho vášho strašidelného Mečiara, o ktorého ére si najmä dnešní mladí voliči opozičných strán pamätajú veľké guľové, pretože vtedy buď ťahali káčera alebo ešte neboli ani v pláne.

Ak si opoziční lídri neurobia bez výhovoriek poriadok v radoch vlastných voličov a nezastavia to, ďalšie tragédie sú nevyhnutné. A ak hovorím bez výhovoriek, tak bez výhovoriek. Vaše neustále odvádzanie pozornosti na vulgárnosť niektorých predstaviteľov koalície je už trápne. Nielen preto, že ste to boli predsa vy, ktorí ste si vymysleli primitívny termín „ačohentizmus“, aby ste nemuseli čeliť nepríjemným faktom (je to síce propagandistický nezmysel, ale ak ho už používate, tak principiálne, a nie selektívne). Ale predovšetkým preto, lebo to nebol prívrženec koalície, ktorý sa pokúsil zavraždiť premiéra, neboli to stúpenci vládnych strán, ktorí napádali ľudí na verejnosti – ani teraz, ani v minulosti. Sú to vaši ľudia, vy na nich máte vplyv, vy na nich máte dosah, tak sa už zbabelo nevyhovárajte a konajte. Doteraz som opozíciu neobviňoval z vyvolávania nepokojov. Ale ak neurobíte hrádzu týmto násilnostiam, budem vás už za ďalšie tragédie brať na zodpovednosť. Cielene vyvolávate vo vašich prívržencoch falošné pocity, že žijeme v diktatúre, totalite, policajnom štáte, a toto je výsledok. Všetci vieme, o čo ide, dosť bolo tej hry na slepú babu.

Zdroj: FB profil Eduard Chmelár