Michal Zoldy: A JE TU BONANZA PRE POLITOLÓGOV

Michal Zoldy: A JE TU BONANZA PRE POLITOLÓGOV

Michal Zoldy: A JE TU BONANZA PRE POLITOLÓGOV 620 330 Mr Hyde

Ak sa niekde vo svete, alebo hoci aj tu nás na Slovensku v oblasti Komárna alebo na východe stane zemetrasenie, v médiách sa objavia geológovia, vulkanológovia, geofyzici a podobné odborné a vedecké profesie. Je to logické. Niežeby sme o zemetraseniach, sopečných erupciách a pohyboch tektonických platní nevedeli dosť, aj keď nie sme z ich fachu, ale prosím, majú to v popise práce, sú za to platení a je to ich portfólio. Podobne ak sa meteorológovia vyjadrujú o hurikánoch, tornádach a tajfúnoch, aj to má svoju logiku a nič proti tomu nenamietam. Nemôžeme predsa všetci vedieť všetko, ako zvykol Vlasta Burian vravieť „Račte rozumnět, při vašim vzdeľání“. Ja osobne by som napríklad uvítal aj odborné a hlavne praktické informácie o tom, ako sa zbaviť v záhrade slizniakov a hryzcov, aby sa tam znovu progresívne nevracali s celými rodinami. Kuna na povale je tiež rébusom pre mnohých chatárov a chalupárov, ktorí zápasia s tým prešibaným a neodbytným hosťom a nejakú tú efektívnu radu by tak isto ocenili.

Načo sú nám ale politológovia zo všelijakých slovenských univerzít neviem…. aby sme v našej duševnej a rozumovej zaostalosti „dezoláta“ rozumeli politike a pochopili výsledky volieb? Sme naozaj tak hlúpi, že nám treba vysvetliť čo sa stalo, prečo sa to stalo a čo teraz s tým…..? Navyše, každý politológ je samozrejme aj volič, ktorý má svoje vlastné osobné voličské zameranie, na rozdiel od odborných geofyzikov, ktorí doma nemajú sopku, alebo sa nepchajú deň čo deň do bublajúcich a dymiacich kráterov sopiek a netečie im cez pracovňu horúca láva.

Práve som dopočúval v rozhlase rozhovor dvoch politológov, ktorí sa teraz masovo ako komáre vyroja v kompletných zostavách poučovať národ o výsledku európskych volieb vo všetkých súvislostiach. Nemám problém s tým, aby som presne vedel, ktoré politické strany títo politológovia volia. Všetci sú totiž unisono prívrženci Čaputovej a PSka. Fica títo „velikáni ducha“ samozrejme zásadne nevolia, to je jasné. Inak by leteli zo zamestnania. Takže ďakujem pekne, neprosím. Vystačím si sám aj bez nich.

Zdroj: Mimi Šramová TG kanál