Roman Martiška: ČAKALI OD FICA OSPRAVEDLNENIE?

Roman Martiška: ČAKALI OD FICA OSPRAVEDLNENIE?

Roman Martiška: ČAKALI OD FICA OSPRAVEDLNENIE? 620 330 Mr Hyde

Premiér Robert Fico prvýkrát prehovoril po úspešnom atentáte (strelec vystrelil a premiéra trafil). Fico verejnosti oznámil, že atentátnikovi odpúšťa a zároveň varuje. Žiaľ, spoluvinníci očakávali, že Fico oznámi politický koniec a ospravedlní sa za to, že je prvým politikom v histórií Slovenskej republiky, na ktorého bol spáchaný atentát.

Vychudnutý Fico s tmavšou tvárou, ako niektorí očakávali, čo je spôsobené nie dovolenkou v Dubaji, ale silnými liekmi, vo svojom prvom prejave povedal, v čom vidí príčiny atentátu na jeho osobu – opozičných politikov, médiách a vzťahu zahraničia voči jeho osobe pre iný “nekolektívny” názor na vojnu na Ukrajine. Politickí súperi a naďalej aktivistické médiá si ani nevšimli, že Fico ako premiér nepovedal reálne nič o voľbách do Európskeho parlamentu, čím im opäť pichol vidly do pripravenej propagandy, že postrelený Fico mobilizuje voličov Smeru. Komentáre na dvoj minútové video, ktoré mnohí politológovia očakávali už boli určite pripravené, až v druhom slede mali prísť tie, ktoré sú vonku teraz.

Od Fica títo komentátori očakávali, že vyšle signál k zmiereniu. Fico si asi mal kľaknúť na kolená a ďakovať strelcovi, že dobre netrafil, namiesto toho si dovolil poďakovať lekárom, ktorí odviedli mimoriadne dobrú prácu a ľuďom, ktorí na neho mysleli. Ubolený Fico mal mať prejav o tom ako si predstavoval, že bude vládnuť do konca volebného obdobia a teraz musí končiť, ale on výrazne schudnutý oznámil, že ak pôjde všetko ako má, tak v nejakej podobe by sa chcel na Úrad vlády vrátiť už na prelome júna/júla.

Fico v 14 minútach vyvrátil nezmysel o tom, že mesiac pred atentátom mal informácie o možnom atentáte na člena vlády od tajných služieb, nie je to pravda, išlo len domnienku skúseného politika, ktorý upozornil opozíciu, že pri prípadnom pokračovaní štvavej politiky proti vláde sa podobná situácia môže opakovať. Kritizovať, že obeť dnes hľadá aj kolektívneho vinníka môže len ten, čo sa pozrel do mimoriadne krivého zrkadla. Atentátnik Juraj Cintula povedal dôvody svojho konania a tieto dôvody neboli v nijakom prípade osobné, ale kolektívne a atentát bol spáchaný pre dôvody, ktoré pol roka opakovala opozícia, médiá a zahraničie, napr. prejavy čelných predstaviteľov Českej republiky, či hon z Európskej komisie na pokyn opozície.

Aké slová opoziční politici a ich médiá od premiéra Roberta Fica očakávali po tom, čo jeho kolegovia vo vláde boli, doslova deň čo deň, šikanovaní aj za to, že málo informujú o jeho zdravotnom stave? Fico sa zotavuje, ako obeť poskytol verejnosti svoj pohľad na atentát. Fico odpúšťa strelcovi, ktorý ho o odpustenie ani nepožiadal, zároveň oznámil, že po návrate nemá v pláne ustupovať od politiky, pre ktorú ho voliči zvolili.

Ďalším prekrúcaním reality a slov zotavujúceho sa premiéra robí opozícia a médiá z Roberta Fica ešte väčšieho hrdinu, keďže jeho prejav nebolo nutné komentovať, stačilo ho prijať…

Zdroj: FB profil Roman Martiška