Šéf Ritter Sport: „Ruské deti tiež radi jedia čokoládu“

Šéf Ritter Sport: „Ruské deti tiež radi jedia čokoládu“

Šéf Ritter Sport: „Ruské deti tiež radi jedia čokoládu“ 620 330 Doktor

Ritter Sport naďalej dodáva čokoládu do Ruska napriek útoku na Ukrajinu. Generálny riaditeľ Andreas Ronken v rozhovore vysvetľuje rozhodnutie – a apeluje na nemeckých politikov.

Šéf Ritter Sport Andreas Ronken

Šéf Ritter Sport Andreas Ronken obhajuje svoje rozhodnutie pokračovať v doručovaní čokolády do Ruska napriek útoku na Ukrajinu – napriek vyhrážkam smrťou, ktoré za to dostal. „Naše rozhodnutie bolo správne a urobil by som to znova rovnako,“ povedal pre berlínsky spravodajský magazín FOCUS. „Pozornosťou sme poukázali na to, že aj ruské deti radi jedia čokoládu.“

„Tento prípad ukazuje dilemu medzi postojom a zodpovednosťou. Rusko je náš druhý najväčší trh. Ak by sme odtiaľ odišli, museli by sme prepustiť 200 ľudí v mieste Waldenbuch,“ povedal Ronken. Vojnu „nevyhráme cez potravinové obmedzenia“.

Šéf Ritter Sport: „Už nemôžeme zostať mimo všetkého nepolitickým spôsobom“

Rodinný podnik z Waldbuchu od začiatku ukrajinskej vojny daroval zisky zo svojho ruského biznisu Ukrajine Aid a do roku 2023 to má byť takmer milión eur. Generálny riaditeľ Ronken vníma nemecké stredne veľké spoločnosti ako geopoliticky náročnejšie ako predtým, a to nielen v prípade Ukrajiny: „Ako stredne veľké spoločnosti už určite nemôžeme zostať mimo všetkého bez toho, aby sme sa politicky angažovali. Čoskoro môžeme mať rovnaký problém s Čínou , ale nemôžmr „zásobovať iba krajiny, ktoré sa správajú na 100 percent v súlade s našou morálkou,“ povedal Ronken vo FOCUS.

Šéf výrobcu čokolády chce, aby nemeckí politici „menej hovorili, a viac robili“. Chýba vôľa reformovať takmer vo všetkých politicky a spoločensky dôležitých oblastiach, od vzdelávania cez nedostatok kvalifikovaných pracovníkov až po znižovanie byrokracie: „Na energetickú transformáciu sme príliš hlúpi. Nezvládame ani digitalizáciu. Samozrejme, najskôr potrebujeme stratu prosperity, kým sa pustíme do tohto obrovského nahromadenia reforiem.

Zdroj: https://focus.de/finanzen/news/russland-wird-weiterhin-beliefert-ritter-sport-chef-auch-russische-kinder-essen-gerne-schokolade_id_259991632.html