Michal Zoldy: LIST Z TRNAVY

Michal Zoldy: LIST Z TRNAVY

Michal Zoldy: LIST Z TRNAVY 620 330 Mr Hyde

(Týmto ďakujem aj ja pani z Trnavy za priazeň a pozdravujem ju srdečne a prajem všetko dobré, aj ja som francúzštinárka 🙂❤️)

Volali ma pred nedávnom z nášho obchodu, kde mi počas pobytu na chalupe necháva poštárka poštové zásielky, aby som si prišiel po list z Trnavy….! z Trnavy…..? Mne nemá kto písať z Trnavy, tam nikto z mojich známych a čitateľov nebýva. List prvej triedy….. Odpíšem odosielateľke a tu uverejňujem jej list v plnom znení lebo ma potešil.

Vážený pán Zoldy,

dovoľujem si Vám napísať, lebo neviem nájsť inú formu komunikácie. Nie som na facebooku a nepoznám Vašu e-mailovú adresu. Chcem Vám totiž vyjadriť vďaku za Vaše články a rozhovory. „Objavila“ som Vás len nedávno, vďaka Mimi Šramovej na Telegrame. Potom som si pozrela rozhovor Na Palete a rozhovor s Mimi Šramovou a pánom Kapustom. Keď som prvýkrát čítala Vaše názory, prvý môj pocit bol, že tomuto pánovi by som chcela podať ruku. Bolo to akoby do mňa udrel blesk (aká romantika)! Ale vážne, ja som s každým Vaším slovom súhlasila a to sa mi snáď ešte ani nestalo. Úplne ma to prekvapilo. Dnes mi veľmi vadí, že s ľuďmi, ktorých mám rada, nemôžem hovoriť otvorene, odsudzujú moje názory, nechcú ich počuť a rozprávame sa len na určité témy. Je mi to ľúto.

Hovoríte o svojich čitateľoch, máte s nimi pekné vzťahy, normálne im závidím, že môžu často počuť Vaše vyjadrenia. Ja má dôvod, prečo nie som na facebooku. Tak budem aj ďalej hľadať Vaše články a dúfať, že ich zverejní Mimi Šramová.

Páči sa mi aj Váš humor, ste vtipný pri Vašich každodenných povinnostiach. Ja som si dokonca bola kúpiť jaternice, takú chuť ste mi vtedy urobili! Tiež som strácala drahocenný čas pri sledovaní Súdnej rady. Teraz už poznáme aj verdikt parlamentu, ale pán Mazák sa nevzdáva. Oceňujem aj Vaše vyjadrenia o čistote slovenčiny, hoci ste angličtinár. Ja som francúzštinárka a veru ma často hnevá, že sa všade stretávam s anglickými výrazmi, dokonca názvy reštaurácií sú v angličtine, pomenovania výrobkov…. Ako tak si už poradím, veď som jazykárka, učila som 44 rokov francúzštinu a mám rada latinu. Obdivovala som však vždy Francúzov, ktorí tiež dbali na čistotu jazyka.

Včera som si pozrela krásny program pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenska do EÚ. Oceňujem aj prejav pána premiéra. Po takom nádhernom zážitku som prepla na RTVS 2 a bolo po nálade. Tam rozhovor Havrana s Martinom Hubom. Smutné.

Pán Zoldy, žijete v krásnej prírode, musí to byť balzam na na dušu. Pre mňa je balzam na dušu aj možnosť prečítať si vyjadrenia múdrych a skúsených ľudí, vyjadrujem Vám rešpekt a vďaku. Prajem Vám zdravie, dávajte si pozor pri hľadaní húb na medvede a nech ste stále v kontakte s Vašimi vďačnými čitateľmi.

Srdečne pozdravujem

PhDr. D. P. (uvedené celé meno)

Trnava 2.5. 2024

Zdroj: Mimi Šramová TG kanál