Roman Martiška: KTO TO PODÁVA FAJKU MIERU? FARIZEJI, KTORÍ VEDIA, ŽE JE ZLE!

Roman Martiška: KTO TO PODÁVA FAJKU MIERU? FARIZEJI, KTORÍ VEDIA, ŽE JE ZLE!

Roman Martiška: KTO TO PODÁVA FAJKU MIERU? FARIZEJI, KTORÍ VEDIA, ŽE JE ZLE! 620 330 Mr Hyde

V prvom rade buďme ľudia! Podám ruku aj najväčšiemu nepriateľovi, ak mi ju ponúkne prvý, lebo tak mi hovorí moja výchova a slušnosť, ktorú mám v sebe zakorenú, ale zároveň ma posledné roky naučili sledovať koho mám za chrbtom a koho má za chrbtom nepriateľ, ktorý mi ruku podáva. Nemám problém komunikovať s ľuďmi s iným názorom, konfrontáciu dokonca vyhľadávam a bažím po nej, lebo posledné roky sa “o pravde nediskutovalo”, pričom za jedinú pravdu, o ktorej nediskutujem je moja viera v Boha. Ale okrúhly stôl k upokojeniu spoločnosti považujem len za symbol, koalícia, ktorá má moc sa nemá čo upokojovať, ona má vládnuť a opozícia bez emócií a s argumentmi, ktoré doteraz chýbali, kritizovať kroky vlády.

Fajku mieru dnes podávajú všetci, nepozreli smrti do očí priamo ako premiér Robert Fico, ale vedia, uvedomujú si, že je zle. Jeden sfanatizovaný volič znamená len zlomok toho, čo môže byť na oboch stranách barikád, ktoré sa minimálne od roku 2018, reálne dlhšie, stavali.

My sme ich nazývali hlupákmi, protestovali proti ich opatreniam a nariadeniam, ktoré považovali za svätú pravdu. Prehrali voľby a stali sme sa spodinou, tak nás nazvala herečka a diplomatka Magda Vášáryová, ktorá to nepovažuje za urážku, ale za fakt. Tvrdili, že v septembri prehrali, ale je ich viac, prehrali aj prezidentské voľby, čo nám ich kandidát nechce zabudnúť, prakticky ešte počas osláv Veľkej noci z jeho úst zaznelo “Toto vám nezabudnem!”, nezabudol a po atentáte na premiéra namiesto výzvy k pokoju sa pýtal otázky: Prečo nezvolali bezpečnostnú radu? Ako to, že unikli informácie?, ktorými spochybnil fungovanie štátu vedeného koalíciou.

Šéfredaktori červených denníčkov síce napísali výzvu k upokojeniu spoločnosti, ale viac ako upokojenie ich zaujíma spochybnenie činnosti ochranky a o možných spolupáchateľoch sa dozvedáme z Maďarska, akých odborníkov na bezpečnosť to oslovili, ak si nevšimli, že dve osoby silou pretláčajú zábrany, aby ich ochranka nevedela preskočiť? Kto je Iveta Radičová? Profesorka sociológie alebo bývalá premiérka, na ktorú sa Fico štyri roky “vyhováral” a bol s ňou v otvorenom konflikte? Akú hodnotu má dnes liečenie boľačiek Radičovej, že ona dostala na Úrad vlády nábojnicu, vyzývala na zmier a v zápätí potrebovala pripomenúť často ohnivé prejavy predstaviteľov Smeru-SSD? Nie, Radičová v prípade komentovania politiky nie je a nemôže byť profesorkou sociológie, ako Daniel Lipšic nemôže byť nezávislým prokurátorom.

Podaná fajka mieru je ďalším manipulovaním verejnosti, oni mier nechcú, ale uvedomujú si, že dnes už nie je zlý Fico, nie je mafián, nie zlodej, kriminálnik, ale po atentáte sa Fico stal obeťou prehnanej emocionalizácie politiky, ktorú vyhrotila práve súčasná opozícia s už bývalým hlavným mediálnym prúdom. Strelec nestrieľal pre vyjadrenia o potkanoch, protislovákoch, ale pre “slušné” manipulovanie o tom, že Fico sedí v kúte, chce nás dostať z EÚ a ubližuje médiám. Strieľalo sa aj v čase protestov proti opatreniam v čase pandémie, ale strieľalo sa na účastníkov protestov gumovými projektilmi. A nezabudnime, že Igor Matovič robil kampaň bez ochranky a nedostal ani jednu facku, lebo volič koalície naozaj nie je agresívny.

Agresivitu vystupňovali námestia, ktoré opozícia bez hanby plnila aj v predvianočnom čase, kedy sa zvyknú stíšiť aj boje vo vojnách. Ficova a koaličná reakcia? “Žijeme v demokracii, majú právo protestovať!” Slušnosť a rešpektovanie ich názoru považovali za slabosť – útok na Erika Kaliňáka na zmrzline s manželkou, útoky na Ľuboša Blahu, ktorý musel obmedziť kočívanie potomka, až po atentát a dnes ležiaceho Fica. Kde boli výzvy k zmierneniu?

Okrúhly stôl? Nech sa páči, ako symbol môže byť, podaná ruka sa podľa mňa neodmieta, ale jeho výsledkom by malo byť vyhlásenie: Parlamentná menšina začne rešpektovať, že moc má koalícia a nebude hlásať ako Šimečka: “Ficovi nedovolíme vládnuť za každú cenu”. Koalícia musí začať vládnuť, a to bez kompromisov, lebo kompromisy viedli k ďalším a ďalším požiadavkám menšiny, keď kompromis vydávali za svoje víťazstvo a ďalej huckali a sfanatizovali dav na námestiach!

A médiá? Zbytočné sú spoločné vyhlásenia k zmiereniu, ak budú namiesto hľadania pravdy pravdu vytvárať, tak k zmiereniu prísť nemôže! Strelec nebol proruský, nebol komunista, nebol branec, ale sfanatizovaný psychopat z námestí, ktorý navyše asi nebol sám – toto je pravda, ktorú dnes poznáme!

Zdroj: FB profil Roman Martiška