Peter Tóth: VAGOVIČ: TRTKO Z MAJERA ZNOVA PREHOVORIL

Peter Tóth: VAGOVIČ: TRTKO Z MAJERA ZNOVA PREHOVORIL

Peter Tóth: VAGOVIČ: TRTKO Z MAJERA ZNOVA PREHOVORIL 620 330 Mr Hyde

Ani trtko z majera alias baba Vanga alias Vagovič nevyužil v čase politickej cholery príležitosť rozvážne mlčať. Reakciu na atentát na predsedu vlády korunoval titulkom „Kto seje vietor, žne búrku“. Inými slovami sa usiluje naznačiť, že Robert Fico si za to môže sám. A potom hneď v prvom odseku vystaví na obdiv svoje úbohé ego konštatovaním, že dvadsať rokov „pokrýva“ korupčné pozadie Smeru.

Nuž, nedá sa svietiť, ale nikto nepodá lapidárnejší dôkaz intelektuálnej a emocionálnej plochosti Vagoviča ako trtko sám. Mareček v plnej paráde predviedol, že nič sa nenaučil a ani nič nezabudol. Ani sa nič naučiť nemohol, pretože na to jednoducho nemá náležité rozumové a emocionálne predpoklady. Plochý, plytký, banálny. Zato s exkluzívnym vplyvom na verejnú mienku.
Vagovič zrejme nikdy nepochopí, že 15. mája 2024 sa stalo niečo, čo presahuje dokonca aj samotnú obeť atentátu Roberta Fica a že ide o taký kritický bod politickej súčasnosti Slovenska, že každé slovo je potrebné merať na lekárnických váhach a najmä premýšľať o tom, ako dostať spoločnosť a štát z tejto šlamastiky von.

Tým by sa mohol status aj skončiť, no neodpustím si niekoľko poznámok a pokúsim sa pritom ostať verný včerajšiemu predsavzatiu neukazovať na nikoho prstom. Nesľubujem však, že budem nežný a jemný.

Po prvé, stále trvám na tom, že za konkrétne činy nesú osobnú zodpovednosť iba tí, čo sa dotknutých skutkov dopustili. Za atentát na predsedu vlády nesie zodpovednosť len atentátnik.
Po druhé, Vagovič zase nesie plnú zodpovednosť za svoje činy. Spolu s Tódovou, čo má za manžela Pamelu z Pezinka, je v prvej päťke progresívnych škrabákov, ktorí sa v priebehu plynulých dvoch desaťročí nezmazateľne zapísali do histórie bičovania politických vášní. Neschopnosťou nestranne referovať o materiálnej realite. Manipulovaním faktov. Prekrúcaním faktov. Zamlčiavaním nepohodlných faktov. Spolčovaním sa s jednou skupinou politikov proti skupinám iných politikov. Nehanebným obviňovaním ľudí z účasti alebo zodpovednosti za skutky (aj trestné), na ktorých sa priamo ani nepriamo vôbec nepodieľali. Nerešpektovaním prezumpcie neviny. A tak ďalej a tak podobne.

Po tretie, Vagovič je posledný, kto môže hovoriť o úrode búrky v dôsledku sejby vetra, pretože to bol on, kto sa stal po voľbách v roku 2020 hovorcom a PR manažérom všetkých šialencov, čo si pomýlili trestného právo civilizovaného štátu 21. storočia s manuálom Kladivo na čarodejnice zdochýnajúceho stredovekého právneho systému polovice 15. storočia: čurillami počnúc, žandárom z Kocúrkova Hamranom pokračujúc, Matovičovým Himmlerom Lipšicom končiac. Mareček podporoval a obhajoval všetky nezákonnosti šialencovho režimu, čím definitívne rezignoval na povinnosť novinára pravdivo pomenovať realitu. A tým prispel k oprávnenej nasratosti nemalej časti verejnosti.

Musím dodať, že sám som bol terčom a obeťou Vagovičovho šialenstva. Detaily som popísal v knihe Satan, teší ma!, a preto na tomto mieste na tento text odkazujem. Zo všetkých škrabáckych chuťoviek a mentálnych delikates vyberám len jednu. Trtko z majera v médiách, ba dokonca aj na výsluchoch v postavení podozrivého tvrdil, že som inkasoval provízie z deblokácií ruského dlhu. Takto vyzerá brilantná práca investigatívneho novinára: kdesi na trase medzi Kremľom a Ministerstvom financií SR som ako človek bez akéhokoľvek vplyvu na rozhodovanie o finančných aktívach a pasívach štátu vystrčil dlhú kradmú ruku a zinkasoval som úžeru za to, že nám Rusko čiastočne splatilo dlh zdedený po Sovietskom zväze. Teraz sa na tom mnohí zrejme dobre bavia, ale v čase vrcholiacej hystérie rokov 2018 – 2019 aj takéto nepravdivé a s podlým úmyslom vyslovované tvrdenia prispievali k podporovaniu nenávisti. Podobných príkladov (nielen ohľadom mojej osoby) sú stovky. V Satanovi nájdete desiatky.

Úplne na záver je potrebné dať bokom trtka z majera a vidieť širší obraz slovenskej mediálnej reality. Všetky šerblíky síce odsúdili atentát na predsedu vlády (veď čo iné im ostávalo?), ale ani jeden jediný progresívny mediálny dom nevyužil ťažkú a skľučujúcu chvíľu na to, aby priznal, že mal nezanedbateľný podiel na bičovaní vášní, rozdeľovaní spoločnosti a manipulovaní s verejnou mienkou. Darmo pokrytecky volajú po zmierení, keď nie sú schopní uznať podiel na aktuálnom spoločenskom marazme ani za to niesť primeranú zodpovednosť. Ukazujú na Ľuboša Blahu a Andreja Danka (čiastočne oprávnene), ale nevidia brvná vo vlastných očiach. (Zrejme preto, lebo sú také veľké.)

Opakujem, prízvukujem a dodávam: škrabáci a trtkovia nie sú zodpovední za to, čo spáchal útočník v Handlovej; sú zodpovední za to, čo skutočne vykonali – rozdráždili, rozhádali a rozdelili spoločnosť. Splodili nenávisť a teraz sa čudujú, že sa toto nechcené dieťa obrátilo aj proti nim.

Zdroj: FB Profil Datel.sk