Roman Martiška: UŽ SME MALI BOJOVAŤ NA UKRAJINE!

Roman Martiška: UŽ SME MALI BOJOVAŤ NA UKRAJINE!

Roman Martiška: UŽ SME MALI BOJOVAŤ NA UKRAJINE! 620 330 Mr Hyde

Slovenský premiér Robert Fico bol označený za klamára a demagóga, keď verejnosti na Slovensku oznámil, že v Paríži sa bude rokovať o vyslaní vojakov na Ukrajinu, dokonca to bolo označené za súčasť kampane podporujúcej Petra Pellegriniho do Prezidentského paláca. Pellegrini bude prezidentom a aktuálne na Slovensku zavládol akýsi pokoj závažných politických tém, a tak je príležitosť kopať do Fica cez to ako ho vidia v zahraničí. Útočia hlupáci a verejnosť sa dozvedá pravdu o rokovaniach z Paríža, niežeby ju už dávno nepoznala…

“Keď Fico vyzradil tajnú informáciu, že západné krajiny zvažujú poslať na Ukrajinu vojakov, spojenci v NATO boli šokovaní. „U lídrov sa vôbec nepredpokladá, že by ju vyniesli, ale Fico to urobil a veľmi prestrelil,“ tvrdí nemenovaný český predstaviteľ,” píše denník N, ktorý týmto útokom na premiéra potvrdil, že klamali všetci útočiaci na Fica.

Ich kandidát na prezidenta Ivan Korčok tvrdil, že nič podobné nie je v hre, vzruch to urobilo aj v susednom Česku, keď z Fica urobili agenta Kremľa a Pellegrini bol označený za riziko vzťahov so Západom. Dva mesiace po rokovaniach v Paríži sa opäť stáva klamstvo pravdou a nebyť Ficovo “prestrelenia”, možno by na Slovensku neprebiehala zvrátená zbierka na muníciu pre Ukrajinu, ale zbierka na podporu slovenských rodín, ktoré prišli o otcov a synov na ukrajinskom fronte. Ako blízko boli slovenskí vojaci od účasti vo vojne proti Rusku?

Kto sú spojenci NATO, že chceli za zatvorenými dverami rokovať o možnej účasti vo vojne, ktorá sa z členov NATO týka jedine USA? Denník N už nepíše o šokovaných spojencoch francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý s nápadom vyslania vojakov na Ukrajinu prišiel, ale rovno o šokovaných spojencoch NATO. Ako ďaleko od pravdy je údajná ruská propaganda tvrdiaca, že vojaci NATO už bojujú na Ukrajine?

A teraz parafrázou staršieho výroku Andreja Danka si predstavte, že by bol premiérom Michal Šimečka. Nielenže by Šimečka mlčal a dopustil by želané rokovanie za zatvorenými dverami, ale dnes by sme už možno rátali počty mŕtvych Slovákov na Ukrajine.

Západné krajiny vraj začali filtrovať tajné informácie pre Slovensko. Boli sme týmto krajinám niekedy spojencom alebo len dojnou kravou, ktorá im dáva lacnú pracovnú silu a za odpracovanú almužnu bude slúžiť a poslúchať ich mocenské záujmy?

O vyslaní vojakov do vojny chceli rokovať v tichosti, vedeli, že verejnosť nebude súhlasiť, a tak mali plán rozhodnúť sami. Čo všetko už slovenská vláda zastavila? Čo je oproti “prestreleniu” prihrbenie sa v otázke označenia Ruskej federácie za agresora? Zo spojencov sa stáva spolok vydieračov a píše to už aj bývalý mediálny hlavný prúd, hoci v medziach svojej pravdy, o ktorej sa u nich nediskutuje.

Zdroj: FB profil Roman Martiška