Velký brat – pohlad z USA

Velký brat – pohlad z USA

Velký brat – pohlad z USA 620 330 Doktor

„Nezáležalo na tom, či si napísal VEĽKÉMu BRATOVI, alebo sa zdržal písania… Myšlienková polícia by ho dostala rovnako… zatýkanie sa vždy dialo v noci… Vo veľkej väčšine prípadov neprebehlo žiadne súdne konanie, žiadna správa o zatknutí. Ľudia jednoducho zmizli, vždy v noci. Vaše meno bolo odstránené z registrov, každý záznam o všetkom, čo ste kedy urobili, bol vymazaný, vaša jednorazová existencia bola odmietnutá a potom zabudnutá. Bol si zrušený, zničený: to slovo bolo odparený.“

George Orwell, 1984

Vláda nás už dávno predala najvyššej ponuke.

Mimochodom, najvyššia ponuka bola vždy Deep State.

To, čo sa teraz odohráva vo vysoko spolitizovaných ťahaniciach o to, či Kongres znovu povolí § 702 zákona o dohľade nad cudzími spravodajskými službami, nás nielen zapredá, ale urobí z nás otrokov Deep State.

Prečítajte si drobné písmo: je to šialené.

Rovnako ako bol USA Patriot act zvrátený od svojho deklarovaného zámeru bojovať proti terorizmu v zahraničí a namiesto toho bol použitý na skryté zásahy proti americkému ľudu (čo vládnym agentúram umožnilo tajne sledovať finančné aktivity Američanov, monitorovať ich komunikáciu a vykonávať rozsiahle sledovanie o nich), § 702 bol použitý ako koniec ústavy, aby vláda mohla zhromažďovať skutočný obsah vašich rozhovorov (telefonáty, textové správy, videorozhovory, e-maily a inú elektronickú komunikáciu) bez príkazu.

Teraz sa predstavitelia spravodajských služieb snažia dramaticky rozšíriť špionážne právomoci vlády, čím skutočne dávajú vláde neobmedzenú právomoc prinútiť milióny Američanov špehovať v jej mene.

Deep State chce v podstate zmeniť americký ľud na rozšírenie Veľkého brata.

Ako vysvetľuje senátor Ron Wyden (Demokrat-Oregon):

„Ak máte prístup k akejkoľvek komunikácii, vláda vás môže prinútiť, aby ste jej pomohli špehovať. To znamená, že ktokoľvek s prístupom k serveru, káblovej televízii, káblovej skrinke, smerovaču Wi-Fi, telefónu alebo počítaču. Zamyslite sa teda na chvíľu nad miliónmi Američanov, ktorí pracujú v budovách a kanceláriách, v ktorých je uložená alebo cez ktorú prechádza komunikácia.

Koniec koncov, každá kancelárska budova v Amerike má cez ňu vedené dátové káble. Ľudia nie sú len inžinieri, ktorí inštalujú, udržiavajú a opravujú našu komunikačnú infraštruktúru; existuje nespočetné množstvo ďalších, ktorí by mohli byť prinútení pomôcť vládnemu špiónovi, vrátane tých, ktorí čistia kancelárie a strážia budovy. Ak sa toto ustanovenie uzákoní, vláda môže zastupovať kohokoľvek z týchto ľudí proti ich vôli a prinútiť ich, aby sa stali tým, čo sa rovná agentovi Veľkého brata – napríklad prinútením zamestnanca vložiť USB kľúč do servera. v kancelárii, ktorú v noci upratujú alebo strážia.

To všetko sa môže stať bez akéhokoľvek dohľadu: Súd FISA o tom nebude vedieť, Kongres o tom nebude vedieť. Američanom, ktorí dostanú tieto smernice, bude zakázané o tom hovoriť. Pokiaľ si nebudú môcť dovoliť drahých právnikov s bezpečnostnými previerkami, ktorí sa vedia orientovať na súde FISA, nebudú mať žiadne možnosti nápravy.“

Takto sa snaha o reformu § 702 rýchlo prevalila na rozšírenie právomocí vlády v oblasti dohľadu.

Mali sme to vidieť.

Policajný štát sa napokon len tak ľahko nevzdáva moci, dozorný štát sa nepozerá priaznivo na nič, čo by mohlo oslabiť jeho kontrolu, a Veľký brat sa nerád obmedzuje.

Väčšina Američanov nechápe, že aj bez toho, aby bola v hre sekcia 702, bude vláda stále cieliť na obyvateľstvo na hromadné sledovanie bez oprávnenia a bez podozrenia, pretože tak si policajný štát udržuje svoju moc.

Tieto manévre sú len špičkou ľadovca.

Pre všetky zámery a účely máme teraz štvrtú zložku vlády.

Táto štvrtá vetva vznikla bez akéhokoľvek volebného mandátu alebo ústavného referenda, a napriek tomu má superschopnosti, ktoré presahujú právomoci akejkoľvek inej vládnej agentúry okrem armády.

Je vševediaci, vševidiaci a všemocný.

Pôsobí mimo dosahu prezidenta, Kongresu a súdov a kráča v súlade s korporátnou elitou, ktorá vo Washingtone, DC naozaj strieľa.

Vládny sledovací aparát „technotyranie“ sa tak zakorenil a zapletal s jeho policajným štátnym aparátom, že už je ťažké vedieť, kde končí presadzovanie práva a kde začína dohľad. Stali sa jednou a tou istou entitou.

Policajný štát odovzdal štafetu dozornému štátu.

V ktorýkoľvek daný deň je teraz priemerný Američan monitorovaný, sledovaný, špehovaný a sledovaný viac ako 20 rôznymi spôsobmi očami a ušami vlády a korporácií.

Každú sekundu každého dňa je americký ľud špehovaný Spojenými štátmi. rozsiahla vládna sieť digitálnych úchylných špehov, elektronických odpočúvacích zariadení a robotických sledovačov.

Dávajte si pozor na to, čo hovoríte, čo čítate, čo píšete, kam chodíte a s kým komunikujete, pretože to všetko sa nakoniec zaznamená, uloží a použije proti vám v čase a na mieste, ktoré si vláda vyberie.

Súkromie, ako sme ho poznali, je mŕtve.

Či už prechádzate obchodom, šoférujete auto, kontrolujete e-maily alebo telefonujete s priateľmi a rodinou, môžete si byť istí, že vás odpočúva a sleduje nejaký vládny orgán. To sa ani nezačne dotýkať spoluúčasti korporátneho sektora, ktorý nás kupuje a predáva od kolísky po hrob, až kým nezostanú žiadne ďalšie údaje na získanie. Tieto firemné sledovače sledujú vaše nákupy, prehliadanie webu, príspevky na Facebooku a ďalšie aktivity prebiehajúce v kybernetickej sfére a zdieľajú údaje s vládou.

Takmer každá pobočka vlády – od poštovej služby po ministerstvo financií a každá agentúra medzi tým – má teraz svoj vlastný sektor dohľadu, ktorý je oprávnený zbierať údaje a špehovať americký ľud. Potom sú tu centrá pre fúziu a boj proti terorizmu, ktoré zhromažďujú všetky údaje od menších vládnych špiónov – polície, úradníkov verejného zdravotníctva, dopravy atď. – a sprístupňujú ich všetkým, ktorí sú pri moci.

Títo vládni sliediči neustále prehrabávajú a zbierajú obrovské množstvá našej komunikácie, potom ju roky ukladajú do obrovských databáz. Akonáhle sa tieto informácie – zhromaždené nezákonne a bez akéhokoľvek pravdepodobného dôvodu – dostanú na servery NSA, iné vládne agentúry môžu často prehľadávať databázy a viesť trestné konania proti Američanom, ktoré nemajú nič spoločné s terorizmom alebo čímkoľvek, čo súvisí s národnou bezpečnosťou.

Polícia, posilnená pokrokmi v technológii sledovania a povzbudená rýchlo sa rozširujúcimi verejno-súkromnými partnerstvami medzi orgánmi činnými v trestnom konaní, spravodajskou komunitou a súkromným sektorom, sa stala obzvlášť zručnou v obchádzaní štvrtého dodatku.

Hovorte o systéme zrelom na zneužívanie.

Teraz chce vláda, aby sme verili, že sa nemáme čoho báť z jej programu hromadného špionáže, pretože sa snažia dostať len „zlých“ ľudí, ktorí sú v zámorí.

Neverte tomu.

Vládna definícia „zlého“ človeka je mimoriadne široká a jej výsledkom je bezdôvodné sledovanie nevinných Američanov, ktorí dodržiavajú zákony v ohromujúcom rozsahu.

V skutočnosti sa vláda stala najväčším porušovateľom zákona zo všetkých.

Hovorí sa, že dokonca aj po odhalení, že FBI, jedna z najviac po moci a skorumpovaných agentúr v rámci rozsiahleho komplexu mocenských a skorumpovaných agentúr policajného štátu, viac ako 300 000-krát zneužila rozsiahlu databázu vládneho dohľadu, aby sa zamerala na amerických občanov, stále diskutujeme o tom, či by im malo byť dovolené pokračovať v obchádzaní štvrtého dodatku ústavy.

Takto vláda napokon funguje: naše námietky sú bežne prehlasované a naše práva pošliapané.

Funguje to zakaždým rovnako.

Po prvé, vláda hľadá mimoriadne právomoci získané v dôsledku nejakej národnej krízy – v tomto prípade neodôvodnené dozorné právomoci, ktorých cieľom je pomôcť vláde špehovať zahraničné ciele podozrivé zo zapojenia sa do terorizmu – a potom tieto právomoci použije proti americkému ľudu.

Podľa súdu Foreign Intelligence Surveillance Court FBI opakovane zneužila sekciu 702, aby špehovala komunikáciu dvoch značne odlišných skupín Američanov: tých, ktorí boli zapojení do protestov Georgea Floyda a tých, ktorí sa mohli zúčastniť 6. januára 2021 protestov v Kapitole.

Toto zneužívanie jej takzvaných právomocí v oblasti národnej bezpečnosti je pre vládu samozrejmosťou.

Podľa Brennan Center for Justice spravodajské agentúry každoročne uskutočnia približne 200 000 týchto bezdôvodných „zadných vrátok“ vyhľadávaní súkromnej komunikácie Američanov.

Nikto nie je ušetrený.

Mnohé z cieľov týchto vyhľadávaní neurobili nič zlé.

Vládni agenti špehovali komunikáciu demonštrantov, členov Kongresu, obetí trestných činov, novinárov a politických darcov a mnohých iných.

Vláda tvrdila, že jej špehovanie Američanov je jednoducho „náhodné“, akoby to bola nehoda, ale má v úmysle tieto informácie zhromaždiť.

Ako varuje novinár Jake Johnson, podľa rozšíreného paragrafu 702, U.S. spravodajské agentúry „mohli bez povolenia prinútiť telocvične, obchody s potravinami, holičstvá a iné podniky, aby odovzdávali komunikačné údaje“.

Podľa Wall Street Journal „Komisia pre cenné papiere a burzu zavádza rozsiahlu vládnu databázu – Consolidated Audit Trail alebo CAT – ktorá v reálnom čase monitoruje identitu, transakcie a investičné portfólio každého, kto investuje na akciovom trhu.

Novinár Leo Hohmann uvádza, že vláda tiež rozdáva 20 miliónov dolárov vo forme grantov polícii, sieťam duševného zdravia, univerzitám, kostolom a školským štvrtiam, aby získali ich pomoc pri identifikácii Američanov, ktorí by mohli byť politickými disidentmi alebo potenciálnymi „extrémistami“.

Opýtajte sa vlády, prečo vykonáva tento ďalekosiahly dohľad nad americkými občanmi, a dostanete rovnakú orwellovskú odpoveď, akou vláda klusá v reakcii na každú takzvanú krízu, aby ospravedlnila svoje útoky na naše občianske slobody: zachovať Ameriku bezpečné.

O čo tu však v skutočnosti ide, je kontrola.

Máme čo do činenia s vládou tak hladnou po moci, paranoidnou a so strachom zo straty zovretia moci, že sa sprisahá a vedie vojnu proti každému, kto sa odváži spochybniť jej autoritu.

Keď FBI žiada banky a iné finančné inštitúcie, aby bezdôvodne a bez pravdepodobného dôvodu vykonali vyhľadávanie transakcií zákazníkov prostredníctvom siete „extrémizmu“, ktoré sú založené na tom, kde nakupujete, čo čítate a ako cestujete, my všetci v problémoch.

Nemusíte robiť nič nezákonné.

V tomto prípade ani nemusíte spochybňovať vládnu autoritu.

Úprimne povedané, nemusíte sa ani zaujímať o politiku alebo vedieť nič o svojich právach.

Všetko, čo skutočne musíte urobiť, aby vás označili za podozrivú postavu, označili na sledovanie a nakoniec zaradili do vládneho zoznamu sledovaných osôb, je živé vysielanie v Spojených štátoch.

Pokiaľ bude vláda môcť použiť svoje 360-stupňové sledovacie technológie, aby vás označila za hrozbu pre národnú bezpečnosť, bez ohľadu na to, či ste urobili niečo zlé alebo nie, je len otázkou času, kedy sa ocitnete neprávom obvinený, vyšetrovaný a konfrontovaný. políciou na základe algoritmu založeného na údajoch alebo posúdenia rizika zhromaždeného počítačovým programom riadeným umelou inteligenciou.

Ako objasňujem vo svojej knihe Battlefield America: The War on the American People a v jej fiktívnom náprotivku The Erik Blair Diaries, nebude to dlho trvať, kým nás Myšlienková polícia Veľkého brata zláka, aby nás „chránila“ pred nami samými.

V tom momente zmizneme.

Zdroj: https://off-guardian.org/2024/04/22/down-with-big-brother-warrantless-surveillance-makes-a-mockery-of-the-constitution/