Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LIX.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LIX.

Zastavte to green-elektro bláznovstvo prosím LIX. 620 330 Mr Hyde

Šéf Škody už na to přišel. „Nemůžete lidi přinutit kupovat elektromobily,” říká

Působí to jako prozření, Klaus Zellmer ale musí ještě ujít kus cesty, aby pochopil, co je to trh a jak se na něm chovat. Současně s uvedeným totiž přesto opakuje, že podporuje EU ve snaze zakázat spalovací auta od roku 2035. Jaký to dává smysl?

Detaily: https://www.autoforum.cz/zajimavosti/sef-skody-na-to-uz-prisel-nemuzete-lidi-prinutit-kupovat-elektromobily-rika/

Predaj elektromobilov v USA v tomto roku klesol o 7 %

  • pretože spotrebitelia sa domnievajú, že potrebujú batérie s dlhšou životnosťou a spoľahlivejšie nabíjacie siete.

Toto naozaj NECHCEME ale debilná EÚ to pretláča

Ford zlevnil další nechtěný elektromobil až o 140 tisíc Kč, i když už teď prodělává přes 900 tisíc na kuse

Ford na to přišel, elektromobily mohou být prodejné zboží, stačí je pořádně zlevnit. Po stejném kroku s Mustangem Mach-E tak opět zlevňuje i F-150 Lightning, má to pro něj jen jeden háček – z už tak obřích ztrát udělá ještě větší.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/ford-zlevnil-dalsi-nechteny-elektromobil-az-o-140-tisic-i-kdyz-uz-ted-prodelava-pres-900-tisic-na-kuse/

Kríza elektromobilov v Nemecku pokračuje. Marec bol slabší o 30 %

Od zrušenia dotácii na nákup elektromobilov sa v Nemecku nepodarilo dostať registrácie bezemisných áut na pôvodné čísla. V marci mali podiel menej ako 12 %. Demonštruje to ako dotácie deformujú trh.

Detaily: https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/705866-kriza-elektromobilov-v-nemecku-pokracuje-marec-bol-slabsi-o-30/

První šéf automobilky konečně říká, že spalovací auta bude prodávat tak dlouho, jak jen to bude legálně možné

Heuréka! Trvalo to roky a chtělo to geniálního obchodníka, ale konečně jsme se dočkali takhle prostého konstatování: Pokud chcete, abychom prodávali něco jiného, než zákazníci chtějí, budete nám to muset zakázat, nic jiného nás nezastaví.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/prvni-sef-automobilky-konecne-jasne-rika-ze-spalovaci-auta-bude-prodavat-tak-dlouho-jak-to-bude-legalne-mozne/

Filip Turek: “Green deal je jeden z největších podvodů vůbec v naší historii.”

Niekoľko klimatických aktivistov vtrhlo do predajne Audi vo Švajčiarsku a nové modely áut nastriekali oranžovou farbou

🤡 Tvrdia, že čoskoro bude nasledovať koniec sveta, ak sa nevzdáme áut, mäsa a reprodukcie.

Vláda zaplatí farmárom, aby zabili svoj dobytok skôr, aby znížili kravské prdy a splnili uhlíkové ciele

Pre farmárov v Severnom mori sa dnes otvára program na zníženie uhlíka v hovädzom mäse.

Detaily: https://www.farminguk.com/news/beef-carbon-reduction-scheme-opens-today-for-ni-farmers_64495.html

Šokujúce dáta EÚ: Plug-in hybridy vypúšťajú až o 350 % viac emisií

Plug-in hybridy vypúšťajú oveľa viac emisií preto, lebo ľudia s nimi v reálnej premávke nejazdia tak, ako odborníci predpokladali. Nabíjajú ich oveľa menej.

Približne pred dvomi týždňami sme písali, že Európska komisia zverejnila svoju prvú správu o skutočných emisiách CO2 nových osobných automobilov a dodávok. Správa je založená na údajoch zozbieraných v roku 2021 z reálneho monitorovania spotreby paliva nových áut senzormi priamo na ich palube.

Detaily: https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/706257-sokujuce-data-eu-plug-in-hybridy-vypustaju-az-o-350-viac-emisii-nez-sa-oficialne-uvadza/

Ford podruhé v krátké době otočil. Po zrušení elektrických plánů nebude v Evropě ani obcházet své dealery

Horší službu za větší peníze, to chtěl Ford v konečném důsledku nabídnout lidem poté, co by přešel na tzv. agenturní prodej. Nakonec to neudělá, kritika zákazníků, dealerů i odborné veřejnosti jej donutila couvnout.

Detaily: https://www.autoforum.cz/predstaveni/ford-podruhe-v-kratke-dobe-otocil-po-zruseni-elektrickych-planu-nebude-v-evrope-ani-obchazet-vlastni-dealery/

Predaje elektromobilov presiahli dôležitý bod už v 31 krajinách. Slovensko stále na chvoste

Ľudia mali vždy pred novými technológiami nejaké obavy. Či to bol prechod z koní na spaľovacie autá, z čiernobielych televízorov na farebné alebo aktuálne zo 4G sietí na 5G. Niečo podobné sa teraz deje aj v súvislosti s elektromobilmi. Na Slovensku je to obzvlášť viditeľné, prteože tu prevládajú rôzne dezinformácie a ľudia sa elektromobilov boja. Je to hlavne z dôvodu, že nemajú dostatok informácií. Slovensko je v rámci krajín EÚ na absolútnom chvoste v súvislosti s kúpou nových elektromobilov. Predáva sa ich u nás najmenej.

Detaily: https://www.mojelektromobil.sk/predaje-elektromobilov-5-percend/