Najnovšie vyhlásenie USA o útoku v Crocuse robí ruské protiteroristické vyšetrovanie dôležitejším ako kedykoľvek predtým

Najnovšie vyhlásenie USA o útoku v Crocuse robí ruské protiteroristické vyšetrovanie dôležitejším ako kedykoľvek predtým

Najnovšie vyhlásenie USA o útoku v Crocuse robí ruské protiteroristické vyšetrovanie dôležitejším ako kedykoľvek predtým 620 330 Andrew Korybko

Vyšetrovanie ruského vyšetrovacieho výboru o účasti Ukrajiny a Západu na teroristických útokoch na ruskej pôde je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým po tom, čo Washington Post (WaPo) citoval nemenovaných amerických predstaviteľov, ktorí oznámili, že USA začiatkom marca informovali FSB, že Crocus bude napadnutý. Toto tvrdenie je v rozpore s tým, čo iní nemenovaní americkí predstavitelia povedali pre New York Times (NYT) o tom, ako USA zatajili konkrétne informácie o tomto sprisahaní, aby prezradili svoje zdroje a metódy.

NYT aj WaPo sa považujú za denníky, ktorým možno dôverovať, že si nevymýšľajú zdroje alebo vyhlásenia, aj keď sa vyššie uvedené nakoniec ukáže ako fakticky nesprávne. V súlade s tým nie je dôvod pochybovať o tom, že obe médiá skutočne slúžili ako kanály pre nemenovaných amerických predstaviteľov, aby predstavili svoje príslušné príbehy do globálneho informačného ekosystému, hoci nie je jasné, prečo si navzájom odporujú. Najpravdepodobnejším dôvodom je, že v tejto otázke existujú hlboké vnútorné rozdiely.

Každý z týchto dvoch popredných portálov informoval v polovici novembra o liste podpísanom viac ako 500 predstaviteľmi Bidenovej administratívy v približne 40 vládnych agentúrach, ktorí vyjadrili zásadný nesúhlas s americkou politikou voči poslednej vojne medzi Izraelom a Hamasom. Tento precedens dokazuje, že nejde o takzvanú „konšpiračnú teóriu“ pri špekulácii o hlbokých vnútorných rozporoch v citlivých otázkach, presne tak ako o tom, čo USA vedeli pred útokom na Crocus a koľko z toho v skutočnosti odovzdali Rusku.

S ohľadom na to sa pravdepodobne stalo, že zdroje NYT vyzradili, že USA zadržiavali konkrétne informácie o tomto teroristickom sprisahaní, ale potom zdroje WaPo vykonali kontrolu poškodenia reputácie po tom, čo predchádzajúca pravda spôsobila, že Amerika v očiach mnohých ľudí vyzerala zle. Napriek tomu to, čo NYT oznámilo, je teraz „amnéziou“, zatiaľ čo protichodné tvrdenie WaPo sa rýchlo stáva oficiálnym príbehom, čo prispieva k diskreditácii ruských bezpečnostných služieb.

Bezprostredne po útoku médiá hlavného prúdu (MSM) dekontextualizovali dve vety zo stretnutia prezidenta Putina s FSB niekoľko dní pred incidentom, aby nečestne tvrdili, že hrozby ISIS-K boli bagatelizované, ale toto bolo už uverejnenou analýzou vyvrátené. Medzitým iná analýza cituje vlastné správy MSM za posledný rok, kde sa predpokladá, že USA sa o tomto sprisahaní dozvedeli špehovaním Kyjeva, čo vysvetľuje, prečo sú tak posadnutí obviňovaním výlučne ISIS-K.

Poznatky získané z predchádzajúcich analýz s hypertextovými odkazmi prepožičiavajú dôveryhodnosť tomu, čo americké zdroje NYT tvrdili o tom, že USA zadržiavajú konkrétne informácie o útoku, ale dôkazy a logika v nich obsiahnuté neprelomili „veľký západný firewall“ cenzúry MSM. Priemerní ľudia na Západe by preto mohli byť náchylní uveriť tomu, čo tvrdili americké zdroje WaPo, a tak manipulovať s ich názormi na to, čo sa stalo pred útokom Crocus.

Najúčinnejším spôsobom, ako prelomiť vyššie uvedený firewall, je, že Ruský vyšetrovací výbor dokončí svoju prebiehajúcu prácu na zapojení Západu do teroristických útokov na pôde ich krajiny, ako sú atentáty, útoky bezpilotných lietadiel a niekoľko útokov na Krymský most. Ich záverečná správa a súvisiace dôkazy by sa potom mohli stať takou globálnou mediálnou senzáciou, že MSM by boli nútené o nej informovať rovnako, ako informovali o ruských vyhláseniach pri útoku na Crocus.

To by neochránilo len integritu Ruska uprostred tvrdenia amerických zdrojov WaPo, že nevysvetliteľne ignorovalo údajné varovania, že cieľom bude Crocus, ale tiež by to podalo pomocnú ruku porovnateľne zodpovednejšej frakcii deep state, ktorú predstavujú americké zdroje NYT. Hlboké vnútorné rozpory týkajúce sa Gazy a teraz zdanlivo aj Crocusu majú potenciál posunúť medzi sebou rovnováhu pri tvorbe vnútornej politiky a tiež ovplyvniť vnímanie voličov pred novembrovými voľbami prezidenta.

Ak si pomerne nezodpovednejšia frakcia deep state zastúpená zdrojmi WaPo dokáže udržať dominanciu nad oficiálnym naratívom o tejto otázke, potom by si voliči v nadchádzajúcich hrdelných voľbách mohli myslieť, že tým nezodpovedným bolo Rusko, nie Bidenova administratíva. Tí, ktorí sa dozvedia pravdu o účasti Bidenovej administratívy na teroristických útokoch na ruskej pôde, by však mohli hlasovať za tretiu stranu alebo podporiť Trumpa, aby zabránili tretej svetovej vojne.

Bývalý prezident obvinil toho úradujúceho, že tento najhorší scenár prehĺbil nesprávnym výpočtom v ten istý deň, keď bola zverejnená správa WaPo, pričom táto obava sa stala charakteristickým znakom jeho kampane, ale nie je to bezohľadné vyvolávanie strachu, ako by mohli tvrdiť kritici. Pokračujúca práca ruského vyšetrovacieho výboru ukáže, aká nezodpovedná bola Bidenova administratíva v tomto ohľade, hoci je predčasné špekulovať o presných dôkazoch, ktoré by mohli čoskoro objaviť.

Financovanie ukrajinskej vojensko-spravodajskej služby (GUR) a tajnej polície (SBU) zo strany USA je prinajmenšom dostatočné na to, aby sa nepriamo zaplietlo do ich zločinov, keďže Washington mohol už dávno prerušiť linku na protest proti ich teroristickým útokom, ak by ich naozaj nepodporil. Správa WaPo z minulej jesene, ktorá citovala nemenované americké zdroje, aby sa pochválila tým, ako CIA prebudovala GUR od základov od roku 2014, je ešte viac usvedčujúca, pretože silne naznačuje, že GUR bol celý čas zástupcom CIA.

Tieto a ďalšie skutočnosti budú pravdepodobne zahrnuté do zistení vyšetrovania, ktoré budú podľa očakávania také škandalózne, že MSM sa bude cítiť nútené informovať o nich po tom, čo už informovali o pomerne menej škandalóznom tvrdení o americkej účasti najmä na teroristickom útoku na Crocus. Aj keď zámerom týchto médií bude zdiskreditovať závery vyšetrovania, rovnako ako sa o to pokúsilo ich spravodajstvo, neúmyselne to tieto správy ešte umocní.

Odmietnutie o tom hovoriť by bolo sebadiskreditujúce a vyzeralo by to podozrivo, preto bolo prijaté rozhodnutie spochybniť ruské tvrdenie o amerických a ukrajinských spojeniach s útokom na Crocus. Po informovaní o záverečnej správe ruského vyšetrovacieho výboru však MSM nevedomky podá pomocnú ruku evidentne zodpovednejšej frakcii deep state reprezentovanej zdrojmi NYT a informuje voličov o teroristickej činnosti, do ktorej je zapojená Bidenova administratíva.

Aby bolo jasné, Rusko má právo vyšetrovať zapojenie kohokoľvek do teroristických útokov na jeho pôde a podeliť sa so svetom o to, čo sa naučilo, rovnako ako každá krajina. Účinky druhého a tretieho rádu, o ktorých sa predpokladá, že sa rozvinú po tom, čo MSM toto neúmyselne zosilní v snahe ho zdiskreditovať, keď sa záverečná správa stane globálnou mediálnou senzáciou, nie sú plánované, ale sú jednoducho predvídateľné. Toto je zásadný rozdiel, pretože plánovanie ovplyvňovania deep state a dynamiky volieb by sa rovnalo zasahovaniu.

Dilema MSM je rovnaká ako dilema, ktorej čelil pred ôsmimi rokmi po únikoch DNC* v tom, že boli nútení o nich informovať potom, čo sa tieto správy stali príliš veľkými na to, aby ich ignorovali, ale nakoniec to ovplyvnilo deep state a dynamiku volieb. Niečo podobné sa deje aj v súčasnosti, aj keď namiesto ďalšieho kola únikov z DNC unikla do NYT pomerne zodpovednejšia frakcia deep state, že USA zadržali konkrétne informácie, ktoré mohli zabrániť teroristickému útoku Crocus.

Na rozdiel od obdobia pred ôsmimi rokmi však ich pomerne nezodpovednejší rivali majú oveľa väčšiu moc v dôsledku čistky Bidenovej administratívy, ktorá politicky neutralizovala väčšinu hlbokých štátnych síl, ktoré boli proti ich novej studenej vojne proti Rusku. Táto disidentská frakcia stále existuje, čo dokazuje to, čo napísalo NYT, ale ich súperi sú oveľa mocnejší, ako dokazujú najnovším falošným príbehom presadzovaným WaPo, ktorý tvrdí, že USA údajne poskytli Rusku konkrétne informácie.

V tomto širšom kontexte Ruský vyšetrovací výbor vykonáva svoju pokračujúcu prácu, ktorej účinky druhého a tretieho rádu by mohli ovplyvniť Americký deep state a dynamiku volieb, akonáhle bude ich záverečná správa zverejnená a neúmyselne zosilnená MSM v zúfalom pokuse zdiskreditovať ju. Z týchto dôvodov by ich zistenia mohli mať obrovský vplyv nielen na udalosti v samotných USA, ale aj na celom svete vzhľadom na to, aká kľúčová je úloha tejto krajiny v globálnych záležitostiach.

*pozn (údajné Ruské zasahovanie do prezidentských volieb v roku 2016, ktoré sa ukázalo ako lživé)

Zdroj: https://korybko.substack.com/p/the-us-latest-crocus-claim-makes