Savenna Monteloup: Nie znamená nie… ale nie na policajnej inšpekcii

Savenna Monteloup: Nie znamená nie… ale nie na policajnej inšpekcii

Savenna Monteloup: Nie znamená nie… ale nie na policajnej inšpekcii 620 330 Mr Hyde

Varovanie: Tento text obsahuje sexuálne násilie a mobbing.

Jedného dňa som sa na jednej letnej opekačke zoznámila s jedným z troch najmocnejších mužov v štáte.

Držala som sa obďaleč až do okamihu, kým nespomenul, že si v kancelárii zabudol (tu si doplňte, čo chcete. Vynechávam naschvál detaily kvôli zachovaniu jeho anonymity… ale Boris Kollár to nebol 🙂 .)

Zašla som za ním a spýtala som sa, či by ma nezobral so sebou do jeho kancelárie, lebo by som rada videla, ako to tam vyzerá. Súhlasil a tak som sa ocitla v jeho aute. Bol víkend a tak bol bez ochranky.

Cestou sme pokecali o chystanej legislatíve… Bola pohoda.

Prešli sme okolo ochrankárov pri vchode a dostali sa až k „nemu“.

Mal peknú, veľkú kanceláriu…

Bol odo mňa necelé štyri metre, keď sa ma pohodovo spýtal, či by som s ním chcela mať sex… Ani si presne nepamätám, ako to formuloval…

Povedala som pohodovo Nie.

Vybavené.

Zobral ma na exkurziu po ostatných miestnostiach a ja som s nadšením dieťaťa híkala… Bolo to milé.

Ani slovkom sa k svojmu návrhu nevrátil. Nenaliehal. Nedotkol sa ma. Odviezol ma naspäť na opekačku a ja som sa ho po celý čas strávený s ním ani na sekundu nebála.

Takto by malo podľa mňa vyzerať jednanie dospelého muža/ženy, ktorý chápe, že Nie znamená nie.

Ale bohužiaľ nie všetci to takto majú.

Pani vyšetrovateľka Santusová popísala vo svojej sťažnosti ako na ňu naliehal jej
nadriadený JUDr. Juraj Svitok a opakovane, NAPRIEK jej odmietaniu (!) ju volal na služobnom pobyte na Duchonke k sebe na izbu a to od 23:03. Potom jej volal (nezdvihla) a o 23:05 písal „Halo“ a „Pod za mnou“.

Vrátil sa za ňou von a po odmietnutí jeho návrhu, aby s ním išla na izbu a údajne po niečom, čo podľa popisu major Santusovej môže vyzerať ako sexuálny útok vrátane ruky v jej podprsenke a jazyka v jej ústach, jej prišli ďalšie zjavne neopätované pozvania na izbu a aj veta „Ty si roaden zbabelec“.

Takto jej chránený oznamovateľ, na ktorého klamstvo v Rozuzlení upozornila aj česká tajná služba, vypisoval opakovane až do 1:46, čím v nej vzbudil taký strach, že sa radšej zamkla na izbe, dlho nevedela zaspať a mala obavy, čo sa bude diať.

Pozvania na izbu dostávala od svojho nadriadeného podriadená Santusová opakovane o 1:41, 1:41, 1:42, 1:44 a o 1:46 V NOCI.

A čo spravili Demokrati, ku ktorým patrí manželka dotyčného pána na tlačovke?

Využili Ficov omyl, keď sa pomýlil v roku, kedy sa to podľa neho malo stať a vyhlásili, že si to major Santusová vymyslela, lebo v tom roku na Duchonke policajti z inšpekcie neboli.

No áno, neboli. Fico sa pomýlil v dátume.

Stalo sa to v noci z 30.6.2022 na 1.7.2022 a major Santusová o tom MÁ dôkazy vo svojom mobile.

Ale ani toto nebránilo Šeligovi a jeho strane urobiť so Svitokovou manželkou tlačovku proti pani Santusovej. Nechutné.

A tu sa dostávam k Vám, pani Svitková, aj keď písať Vám je ako písať Lipšicovi. Zbytočné… ale na edukatívne účely to postačí.

Asi si ma nepamätáte, ale keď sa objavila informácia o tom, že Váš pán manžel sa správal nepatrične k pani Santusovej a zároveň sa objavila informácia, že je obetí jeho správania údajne viacero, napísala som Vám, pani Svitková, na jeden z Vašich mnohých facebookových profilov, že by bolo rozumné dať si urobiť test na sexuálne prenosné choroby.

Je to štandardná rada, ktorú zvyknem dávať v takej situácii.

Blokli ste ma.

A potom ste išli na tlačovku hrať ranenú labuť a Vaši spolupartajníci vyprávali, že sa to nestalo a že si to pani Santusová vymyslela. Aj keď mala pani Santusová dôkazy o podozrivých pozvaniach na izbu od Vášho pána manžela v mobile…

To Vám nenapadlo si to overiť? (Rečnícka otázka.)

Či len Vám je úplne jedno, čo sa pani Santusovej stalo? Videla som neskôr, ako ste popierali pravdu v inom prípade, pokojne, bez hanby a rovno ste vtedy zaútočili na pani, ktorá tú pravdu komunikovala. Minulé správanie je prediktorom správania budúceho, takže ja by som stavila skôr na túto možnosť.

Ako hovorím, písať Vám to je ako písať Lipšicovi…

Prosím Vás, vysvetlite pánovi manželovi, že keby vedel ženu skvele uspokojiť, nemusel by si takto zúfalo zháňať milenky, lebo by sa za ním plazili samé… Je to aj vo Vašom záujme.

A ešte jedna rada: Lákať ženu na to, že ich spolu nikto nebude počuť… to znie možno lákavo, keď chcete byť ticho, aby ste nezobudili dieťa… ale v normálnych podmienkach to znie skôr ako „Fungujem ako muž tak, že pri tom ani hlasnejšie nevzdychneš“… teda nič moc.

Keby som sa mala k tomuto incidentu vyjadriť ako profilerka, napísala by som nasledovné postrehy:

Podľa intenzity incidentu nemám dôvod si myslieť, že to bolo iba jednorázové uletenie…

Trvalo to totiž niekoľko hodín, nenasledovalo za tým ospravedlnenie, ale nasledovalo za tým naozaj podivné, dlhodobé prenasledovanie pani Santusovej v pracovnej oblasti, ktoré si odskákal aj nezávislý tretí policajt, ktorý sa na ňom nemienil podieľať.

Navrhla by som pohľadať ďalšie obete, lebo by som očakávala, že ich bolo viac. Pýtala by som sa, či nejaká jeho podriadená sa na neho už sťažovala, či žiadala o preloženie alebo dala výpoveď.

Pán Svitok si bol podľa môjho názoru totiž vedomý toho, že pani Santusová má z neho strach a ani to ho nezastavilo. Prečo si to myslím?

Podľa jeho správy: „Ty si roaden zbabelec.“

Takéto správanie voči zjavne vystrašenej podriadenej podľa môjho názoru rozhodne nebolo v poriadku.

A to, ako sa k pani Santusovej zachovali médiá a politici zo strany Demokrati, bolo podľa môjho názoru svinstvo.

Nie znamená Nie.

Howgh.

Zdroj: FB profil Savenna Monteloup