Michal Zoldy: KAPLÁN, ALEBO FARÁR…?

Michal Zoldy: KAPLÁN, ALEBO FARÁR…?

Michal Zoldy: KAPLÁN, ALEBO FARÁR…? 620 330 Mr Hyde

Hoci bývam v blízkosti Turzovky už viac ako desať rokov, zatiaľ som nebol v tamojšom rímsko-katolíckom kostole v centre mestečka. Máme tu v dedine veľmi pekný kostol na malebnom mieste medzi dvomi smrekovými lesmi a dvomi cintorínmi.

Včera som dostal kratučké video, na ktorom sa mladý kaplán z Turzovky (veľký zástanca biskupa Bezáka) vyjadruje, že bude voliť Korčoka…. Nielen vyjadruje, ale argumentuje a vysvetľuje aj dôvody. Nuž, mladučký progresívny kaplán, ktorý hrával v Žiline futbal, s priezviskom nie nepodobným istému slovenskému europoslancovi. Je to totiž jeho synovec. Pozrite sa koľko videí už je na YouTube s ním a na rozhovor si ho ako prvá samozrejme pozvala sama nekorunovaná mediálna kráľovná progresívcov, Monika Tódová. Ľahko ten rozhovor, spolu s ďalšími podobnými rozhovormi s ním, nájdete – mladučký kaplán sa volá Adama Štefanec. Krátke video, ktoré som včera dostal od veriacich z Turzovky prišlo aj s ich vyjadrením skúsenosti z minulej nedele, kde na konci svätej omše vyprevádzal v jej závere veriacich z kostola s dvomi pre neho výbornými správami – vyhralo jeho futbalové mužstvo a skvele dopadlo prvé kolo prezidentských volieb, vyhral pán Korčok…..

Čo mám k tomu povedať? Azda len toľko, že keď vchádzam do kostola, vstupujem do svätostánku bez politiky. Keď som dnu, chcem tam sedieť a kľakať bez politiky a keď z neho vychádzam, chcem odchádzať bez politiky. Ako som spomenul, veriaci mi poslali video s mladým angažovaným kaplánom a mne sa odrazu vynoril pred očami obraz pracovitého a nesmierne duchovne a ľudsky obetavého a zrobeného otca Mariana Kuffu, známeho staršieho katolíckeho kňaza z východného Slovenska, ktorý sa vyjadril, že Korčoka voliť nebude….. Nepovedal koho voliť bude, iba koho voliť nebude a aj to zdôvodnil. Nuž, máte dvoch katolíckych duchovných – jeden mladučký, azda ani nie 24-ročný, druhý skúsený a obetavý starší farár v rokoch, ktorý celé desaťročia neúnavne pracuje s tými najbiednejšími, a môžete si vybrať. Ja som si vybral, v žiadnom prípade nevolím Korčoka a tu medzi mojimi priateľmi určite nemusím zdôvodňovať prečo. Zdá sa, že ktosi nám chce zliberalizovať a sprogresivizovať náš región aj duchovnou cestou. Počkám ten týždeň a po voľbách kaplána Adama Štefanca vyhľadám, alebo mu aspoň napíšem. Ako vidno, KDH nám tu chce politicky premeniť Kysuce na obraz Oravy…..

Mňa len mrzí, ak sa politika dostáva aj do kostola. Tam nepatrí! Aby bolo jasné, v kostole nechcem nič počuť nielen o Korčokovi, ale ani o Pellegrinim, Ficovi, Tarabovi, Harabinovi, Čaputovej, Šimečkovi….. Nie, to podľa mňa do kostola nepatrí. Je to môj názor a pokúsim sa ho slušne a vecne vysvetliť aj pánovi kaplánovi Štefancovi. Určite nie som s týmto názorom osamotený.

Zdroj: Mimi Šramová TG kanál