Peter Tóth: TÓDOVÁ KONTRA HARABIN

Peter Tóth: TÓDOVÁ KONTRA HARABIN

Peter Tóth: TÓDOVÁ KONTRA HARABIN 620 330 Mr Hyde

Štefan Harabin nemôže mať nikdy pravdu. Prinajmenšom vo svete manželky Pamely Záleskej nie.

Vysvetlím.

Keď v roku 2017 sudca Najvyššieho súdu SR dvakrát (samozrejme v senáte) rozhodol, že bossa sýkorovcov Róberta Lališa alias Kýbla súdil nezákonný senát Špecializovaného trestného súdu, Záleskej spolubývajúca Tódová z neho robila konfidenta a prisluhovača mafie. Dokonca písala, že na najvyššom súde si všetci (alebo takmer všetci) ťukajú na čelo, či Harabinovi nehrabe. A podobne. Nájdete to v archíve tlačového orgánu Miškovej strany.

Napokon sa do veci namontoval aj senát Juraja Klimenta a senát špecializovaného súdu v nezákonnom zložení dostal zelenú. A Kýbel doživotie.

Nuž a dnes ten istý najvyšší súd vyhovel dovolaniu bossa Kýbla s odôvodnením, že Špecializovaný trestný súd naozaj rozhodoval v nezákonnom zložení, pretože jeho členovia boli zaujatí.

Róbertovi Lališovi bolo zrušené doživotie. Ostal vo väzbe, ale v jeho trestnej veci bude musieť konať nový, tentoraz zákonný senát.

Čo z toho vyplýva? Niekoľko podstatných skutočností.

Po prvé, Štefan Harabin mal pravdu.

Po druhé, keby pred rokmi všetci zainteresovaní počúvali, čo hovorí Štefan Harabin, a nie, že to hovorí Štefan Harabin, nemusel by sa celý cirkus s obžalovaným Lališom alias Kýblom opakovať odznova. Aj on, ako každý obvinený a obžalovaný, má totiž zákonné a ústavné práva a je nevyhnutné ich rešpektovať. Teda aspoň v demokratickom právnom štáte bývajú také zvyky.

Po tretie, keby vtedy počúvali Harabina, štát by ušetril obrovské množstvo peňazí. Opakovanie procesu nebude z finančného hľadiska maličkosť. Kto za to ponesie zodpovednosť? Kliment s Tódovou? Asi ťažko.

Po štvrté, ukázalo sa, že nie Štefan Harabin, ale Tódová je tupá ako bota. Opravujem, to sa ukázalo oveľa skôr, ale popísaný prípad tento fakt len potvrdzuje.

Po piate, nestačí sa zaklínať bojom proti organizovanej kriminalite a stokrát za deň recitovať litánie o verejnom záujme. Boj proti zločinu musí byť vedený zákonnými prostriedkami, čo je zároveň vo verejnom záujme. Vysvetľujte to však Záleskej konkubíne, či čo to vlastne medzi sebou majú za usporiadanie.

Zdroj: FB Profil Datel.sk