EÚ presadzuje útok na anonymné platby

EÚ presadzuje útok na anonymné platby

EÚ presadzuje útok na anonymné platby 620 330 Doktor

EÚ sa rozhodla pre „cash cap“. Za tým sa ale skrýva útok na všetky anonymné platobné transakcie.

O avizovanom hotovostnom limite v EÚ vo výške 10 000 eur sa definitívne rozhodlo tento týždeň. Legislatívny balík, ktorý kritici označujú ako „finančnú nespôsobilosť“, je však niečím oveľa väčším. Zámer je jasný: proti anonymným platobným transakciám by sa malo bojovať.

Peniaze nie sú hlavným cieľom
V utorok zákon schválila väčšina príslušného výboru. Oficiálne ide o „boj proti praniu špinavých peňazí“, ale rovnomenný zákon je ďalekosiahlym úsilím v boji proti anonymným platobným transakciám.

V budúcnosti budú platby v hotovosti povolené len do výšky 10 000 eur. Suma, ktorú len málokto platí hotovosť, hovoria. Anonymné platby v hotovosti sú však povolené len do výšky 3 000 eur. To už ovplyvňuje oveľa viac ľudí. Ojazdené auto, ktoré stojí viac ako 3000 eur, je cenovo dostupné pre široké masy. Je možné vybrať aj zodpovedajúcu sumu v hotovosti.
Zákon útočí na hotovosť len na druhej úrovni. Tá sa občanovi nezoberie – aspoň zatiaľ. Ale pokiaľ ide o anonymné platobné možnosti, veci sa zužujú. S novým zákonom EÚ tiež zastaví „prechod“ na bitcoin a iné kryptomeny.

Platiť anonymne bitcoínom je aj tak náročné, len čo kryptomenu vymeníte za eurá. Teraz sa však veci ešte viac sťažili. Ak sa kryptotransakcie uskutočňujú na adresách prevádzkovaných väčšími burzami, v budúcnosti bude platiť zákaz anonymity. Vtip je v tom, že ak chcete kryptomenu zameniť na “skutočné peniaze”, teda doláre, eurá, či inú menu, musíte (zvyčajne) kryptomenu previesť na takúto burzu. To sa už nemôže stať anonymne – ani pri najnižších sumách. Na rozdiel od hotovosti neexistuje žiadny prah.
Zákaz anonymných platieb bude mať prinajlepšom minimálny dopad na kriminalitu, no nevinných občanov pripraví o finančnú slobodu. To, aké lieky alebo sexuálne hračky si kúpim, aké politické alebo sexuálne filmy pozerám, nie je nikoho vecou. […] Ak sa každá platba zaznamená a natrvalo uloží, existuje riziko hackerských útokov, neoprávneného vyšetrovania a štátneho dohľadu nad každým nákupom a darom.

Táto vojna EÚ proti hotovosti sa škaredo vypomstí! Po tisíce rokov žili spoločnosti na celom svete s hotovosťou, ktorá chráni súkromie. S postupným rušením hotovosti hrozia záporné úrokové sadzby a odrezanie od peňažnej zásoby kedykoľvek, napr. blokáciou kariet. Závislosť od bánk sa nebezpečne zvyšuje. Takáto finančné zbavenie svojprávnosti musí byť zastavené.“

Zdroj: https://tkp.at/2024/03/22/eu-setzt-angriff-auf-anonymes-zahlen-durch/